Nowe zespoły łożyskowe J-Line NSK zgodne ze standardem JIS

Nowe zespoły łożyskowe J-Line NSK zgodne ze standardem JIS

W 2019 roku japońska marka NSK wprowadziła na rynek nowe zespoły łożyskowe zgodne ze standardem JIS. Czym wyróżnia się seria J-Line NSK? Gdzie zespoły łożyskowe tej gamy znajdą zastosowanie? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

  1. Czym charakteryzują się zespoły łożyskowe J-Line?
  2. Gdzie znajdą zastosowanie zespoły łożyskowe J-Line?

 

Japoński producent łożysk – a mianowicie marka NSK – jakiś czas temu poszerzyła gamę zespołów łożyskowych Self-Lube o modele wyprodukowane według standardu JIS – Japanese Industrial Standard. Czym zespoły łożyskowe J-Line różnią się od klasycznych rozwiązań? Jakie mają zalety? Szczegóły na temat produktów serii J-Line znajdziesz w poniższej treści.

 

Czym charakteryzują się zespoły łożyskowe J-Line?

zespol-lozyskowy-nskJapońskie zespoły łożyskowe J-Line są rozwiązaniem w standardzie JIS, rozszerzającym znaną już gamę Self-Lube. Seria J-Line obejmuje aż sześć opraw. Dostępne są przede wszystkim oprawy stojące ze stopą oraz bez stopy, kołnierzowe kwadratowe, okrągłe lub z dwoma otworami i modele naciągowe. Oprócz tego w niniejszej gamie znajdziesz trzy oprawy stalowe tłoczone i aż pięć wkładek łożyskowych. Jeśli chodzi o wkładki, klient może wybrać opcję szeroką oraz wąską z mocującymi wkrętami lub szeroką oraz wąską z mocującymi pierścieniami i wciąganą tuleją.

Niniejsze komponenty świetnie radzą sobie w aplikacjach, w których mamy do czynienia z dużym zanieczyszczeniem oraz drganiami. Będą doskonałą opcją również w miejscach, w których mogą występować niewspółosiowości. Sferyczne gniazdo skutecznie kompensuje niewspółosiowość początkową w trakcie montażu. Ponadto niniejsze modele mają oporowy trzpień, który zabezpiecza łożysko przed obracaniem się, co może przydać się w bardziej wymagających zastosowaniach.

W standardzie dostępna jest smarowniczka, która ułatwia uzupełnianie smaru. Zespół łożyskowy J-Line wyróżnia się także odpowiednio dogładzoną bieżnią. Dzięki temu udało się zwiększyć efektywność pracy i jednocześnie zmniejszyć poziom hałasu.

Do zalet zespołów łożyskowych J-Line zalicza się przede wszystkim sztywne i jednoczęściowe oprawy żeliwne, które charakteryzują się wysoką jakością. Produkty tej serii mają hartowane pierścienie wewnętrzne i zewnętrzne, które producent wykonuje z wysokojakościowej stali. W standardzie otrzymujesz komponent ze skuteczną uszczelką jednowargową oraz odrzutnik oleju. Jeśli interesuje Cię inne uszczelnienie, możesz zamówić zespół łożyskowy z uszczelką trójwargową.

 

Gdzie znajdą zastosowanie zespoły łożyskowe J-Line?

Zespoły łożyskowe serii J-Line zgodne ze standardem JIS zostały przez markę NSK opracowane z myślą o zastosowaniu w licznych sektorach przemysłowych. Doskonale sprawdzą się zarówno w branży rolniczej, jak i budowlanej, spożywczej czy tekstylnej. Niniejsze produkty będą doskonałą opcją także dla przemysłu stali oraz dla branż zajmujących się produkcją papieru, cementu czy przeładunkiem materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *