Innowacyjne rozwiązania NSK dla branży wydobywczej

Innowacyjne rozwiązania NSK dla branży wydobywczej

W ofercie japońskiej marki NSK można znaleźć innowacyjne rozwiązania dla branży wydobywczej. To produkty wykonane z odpowiedniego materiału łożyskowego z uszczelnieniem technicznym, dzięki czemu komponenty wyróżniają się wytrzymałością i trwałością nawet w najbardziej surowych i trudnych warunkach.

 

  1. Łożyska toczne dla branży wydobywczej
  2. Czym wyróżniają się łożyska dla przemysłu wydobywczego?

 

Jeśli szukasz łożysk, które sprawdzą się w branży górniczej czy w kamieniołomach, koniecznie sprawdź specjalne rozwiązania japońskiej marki NSK. Czym wyróżniają się łożyska toczne NSK dla branży wydobywczej? Które serie sprawdzą się ogólnie w tego rodzaju przemyśle? Zapraszamy na szybki przegląd oferty.

 

Łożyska toczne dla branży wydobywczej

lozysko-barylkowe-nskDla branży wydobywczej japońska marka NSK opracowała specjalne uszczelnienie techniczne dla łożyska baryłkowego. Wysoko efektywna budowa uszczelnienia w połączeniu z wyjątkowym materiałem łożyskowym to gwarancja wydłużonego okresu eksploatacji całego komponentu.

Przed marką NSK stało jeszcze jedno wyzwanie, a mianowicie umożliwienie ostatecznego pomiaru promieniowego luzu. Jedynie łożyska otwarte pozwalały na użycie szczelinomierzy. Japoński producent poradził sobie z tym problemem doskonale, opracowują tak zwaną odłączalną uszczelkę. Cała koncepcja opiera się na tym, że uszczelkę montuje się na uchwycie lub pierścieniu, który jednocześnie jest całkowicie demontowalny. Dzięki temu bez problemu zyskujemy dostęp do mierzenia luzu wewnętrznego szczelinomierzem.

 

Czym wyróżniają się łożyska dla przemysłu wydobywczego?

Do produkcji opraw łożyskowych wykorzystywanych w branży wydobywczej marka NSK wykorzystuje certyfikowany materiał łożyskowy typu Hi-TF oraz Super-TF. W pierwszej opcji otrzymujemy po prostu wytrzymałą stal, w drugim natomiast super wytrzymałą stal. Materiał ten ma korzystny wpływ na obciążalność i poprawia ten parametr o około 10% w porównaniu do klasycznych łożysk otwartych. Dzięki temu budowa komponentu zostaje w tej samej wymiarowej przestrzeni.

Do zalet materiału łożyskowego Hi-TF oraz Super-TF zalicza się także wydłużoną żywotność w przeciwieństwie do standardowych materiałów łożyskowych – bez względu na to, czy łożyska pracują z czystym środkiem smarnym czy zanieczyszczonym.

Na uwagę w przypadku rozwiązań dla branży wydobywczej zasługuje także specjalna technologia uszczelek z nitrylu – dokładniej HNBR, czyli produktów wykonanych z kauczuku akrylonitrylo-butadienowego uwodnionego. Uszczelnienia te mogą pracować w temperaturze maksymalnej do 100 stopni Celsjusza. Konstrukcja wargowa ze sprężyną zintegrowaną zapewnia nawet o 30% efektywniejsze uszczelnienie niż klasyczne opcje przemysłowe. Uszczelnienie techniczne również ma wpływ na żywotność komponentu. Odpowiednie rozwiązanie gwarantuje nie tylko dłuższy okres eksploatacyjny, ale i zapewnia świetną ochronę przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *