Jakie łożyska NSK do trudnych warunków pracy wybrać?

Jakie łożyska NSK do trudnych warunków pracy wybrać?

Jakie łożyska NSK do trudnych warunków pracy wybrać? Które rozwiązania japońskiego producenta sprawdzą się w branży górniczej czy budowlanej? Jeśli interesują Cię wydajne i przede wszystkim sprawdzone łożyska toczne, zapraszamy do lektury!

 

  1. Japońskie łożyska do bardzo trudnych warunków
  2. Zalety zespołów łożyskowych NSK Self-Lube
  3. Gdzie stosuje się zespoły łożyskowe NSK?

 

W jaki sposób skutecznie uniknąć przestojów w kopalniach czy kamieniołomach? Wykorzystując odpowiedne elementy, przystosowane do pracy w ciężkich warunkach. Jeśli potrzebujesz wytrzymałych zespołów łożyskowych, sprawdź nasze polecenie już teraz! Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule.

 

Japońskie łożyska do bardzo trudnych warunków

zespol-lozyskowy-nskPrzy warunkach, jakie panują między innymi w górnictwie czy budownictwie, poleca się zespoły łożyskowe NSK Self-Lube. To rozwiązania z trójwargową uszczelką i specjalnymi osłonami końcowymi, które gwarantują wydłużoną żywotność we wspomnianych sektorach przemysłowych. Doskonale sprawdzają się tam, gdzie poziom zanieczyszczenia i obecność cząstek ściernych jest wysoki. Ponadto świetnie radzą sobie z dużymi obciążeniami, wibracjami oraz udarami.

Dzięki wspomnianym uszczelnieniom, wykorzystaniu najnowocześniejszej konstrukcji, odpowiednich środków smarnych i materiałów, zespoły łożyskowe NSK Self-Lube wyróżniają się dużo większą i dłuższą trwałością w przeciwieństwie do standardowych rozwiązań. To z kolei skutecznie obniża wszelkie koszty związane z konserwacją, naprawami oraz przestojami.

 

Zalety zespołów łożyskowych NSK Self-Lube

Jak już wspominaliśmy zespół łożyskowy NSK Self-Lube to doskonałe rozwiązanie dla tych środowisk przemysłowych, w których mamy do czynienia z wysokim stopniem zanieczyszczenia. W komponentach stosuje się jednoczęściową uszczelkę trójwargową, wykonaną z gumy nitrylowej i połączoną z zewnętrznym stalowym wzmocnieniem ochronnym. Wzmocnienie to osada się na zewnętrznym pierścieniu. Na wkładach umieszcza się rowek ustalający, dzięki czemu można bez problemu zamontować osłonę końcową, jeśli jest taka potrzeba. Każda oprawa ma również odpowiednią smarowniczkę, którą wykorzystuje się do łatwego ponownego smarowania zespołu łożyskowego. Do zalet niniejszych rozwiązań zalicza się między innymi zdolność do niwelowania początkowej niewspółosiowości, która może powstać w trakcie montażu.

W serii NSK Self-Lube znajdziesz między innymi oprawy stojące, zespoły naciągowe, kołnierzowe, zespoły walcowe oraz podwieszane. Produkty znajdą zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia z uciążliwymi warunkami pracy, gdzie występuje zanieczyszczenie, wysoka temperatura i niewspółosiowość. Świetnie sprawdzają się w środowisku erozyjnym.

 

Gdzie stosuje się zespoły łożyskowe NSK?

Seria NSK Self-Lube obejmuje zespoły łożyskowe w przeróżnych wariantach. Produkty te znajdą zastosowanie głównie w branży rolniczej, spożywczej, papierniczej, poligraficznej, użyteczności publicznej czy wydobywczej i budowlanej. Ponadto montuje się je w maszynach i urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle cementowym, przy przeładunku materiałów oraz w sektorze ochrony zdrowia i opieki medycznej.

Jeśli jesteś zainteresowany niniejszymi rozwiązaniami, pobierz katalog NSK już teraz, zapoznaj się ze wszystkimi danymi technicznymi i wybierz odpowiedni zespół łożyskowy dla swojej maszyny. Gwarantujemy, że produkty japońskiej marki NSK spełnią Twoje oczekiwania i wymagania Twojego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *