Interesują Cię zespoły łożyskowe samonastawne Koyo, ale nie jesteś pewny, czy sprawdzą się w Twojej aplikacji? Sprawdź przykład zastosowania niniejszych rozwiązań!
- Krótka charakterystyka zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo
- Przykłady zastosowania zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo
Zanim przejdziemy do przykładów zastosowania zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo, przypomnijmy, z czego się składają, jakie oprawy znajdziesz w ofercie oraz czym wyróżniają się na tle konkurencyjnych rozwiązań. Szczegółowe dane techniczne znajdziesz oczywiście w katalogu marki.
Krótka charakterystyka zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo
Marka Koyo dostarcza zespoły łożyskowe samonastawne z przeróżnymi oprawami. Dostępne są między innymi oprawy dzielone, kołnierze kwadratowe, rombowe, okrągłe z połączeniem sworzniowym, rozwiązania kasetowe, naciągowe i zawieszane. W ofercie znajdziesz także oprawę ze stali tłoczonej.
Do zalet zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo zalicza się przede wszystkim najwyższą nośność, dużą precyzję, wysoką prędkość obrotową, zdolność do kompensowania odchyłek, maksymalną szczelność, odpowiednią sztywność i wytrzymałość oprawy, a także wydajność. Produkty te gwarantują prosty montaż, równie łatwą obsługę i bezproblemowe smarowanie przez specjalną smarowniczkę. Pamiętaj, by pobrać katalog Koyo, w którym znajdziesz wszystkie dane techniczne dotyczące konkretnych wariantów zespołów łożyskowych samonastawnych. Aby mieć pewność, że ostatecznie montujesz odpowiedni produkt, zapoznaj się dokładnie z parametrami interesujących Cię komponentów.
Przykłady zastosowania zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo
Prawidłowo dobrany zespół łożyskowy samonastawny marki Koyo gwarantuje przede wszystkim wydajność, efektywność energetyczną i bezawaryjną pracę. Produkty tej kategorii znajdą zastosowanie między innymi w automatycznych systemach magazynowych. Rozwiązania z kołnierzem, oprawą dzieloną lub modele naciągowe sprawdzą się na przykład w centrum realizacji dostaw. Zespoły łożyskowe samonastawne z osłoną, wykonane ze stali nierdzewnej lub serię kompaktową poleca się zakładom zajmującym się produkcją napojów bezalkoholowych. W tym przypadku komponenty doskonale sprawdzą się przy przenośnikach linii butelkowania czy w układzie napędowym palet. Produkty z uszczelką trójwargową oraz wspomniane zespoły z osłoną zagwarantują wydajną pracę maszynom wykorzystywanym w zakładzie produkcji makaronu. Głównie w tych miejscach, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością mąki unoszącą się w powietrzu.
Zespoły łożyskowe samonastawne Koyo znajdą zastosowanie również w zakładzie zajmującym się produkcją herbaty oraz w maszynach do pakowania. W drugim przypadku najczęściej montuje się je w układach przeniesienia napędu, przenośnikach oraz wałkach rozrządu. Rozwiązania naciągowe świetnie sprawdzą się w maszynie włókienniczej, a komponenty odporne na wysoką temperaturę w systemach obróbki cieplnej.
Produkty marki Koyo przeznaczone są do pracy w maszynach rolniczych. W tym przypadku warto zastosować modele z uszczelką trójwargową lub z osłoną, szczególnie jeśli zespół łożyskowy będzie narażony na różnego rodzaju zanieczyszczenia (pyły, błoto). Tytułowe komponenty zagwarantują także większa wydajność i trwałość maszynom budowlanym – na przykład betoniarkom czy przenośnikom.