Zespoły łożyskowe a trudne warunki produkcyjne – co wybrać?

Zespoły łożyskowe a trudne warunki produkcyjne - co wybrać?

Zastanawiasz się, jakie zespoły łożyskowe będą niezawodnym rozwiązaniem w przypadku trudnych warunków produkcyjnych? Koniecznie sprawdź komponenty proponowane przez japońską markę NSK! Jakie? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

 

  1. Jakie zespoły łożyskowe do trudnych warunków produkcyjnych?
  2. Czym charakteryzują się zespoły łożyskowe NSK Self-Lube?

 

Pracujesz jako operator na kopalni lub w kamieniołomach? A może jesteś kierownikiem projektów budowlanych? Zależy Ci na tym, aby unikać przestojów spowodowanych koniecznością wymiany łożysk montowanych w maszynach, które pracują w trudnych warunkach? Interesują Cię rozwiązania gwarantujące nieprzerwaną wydajność? Już teraz sprawdź zespoły łożyskowe marki NSK. Które dokładnie rozwiązania sprawdzą się w trudnych warunkach produkcyjnych? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule.

 

Jakie zespoły łożyskowe do trudnych warunków produkcyjnych?

łożyska trudne warunkiBez względu na to, czy chodzi o transport, separację, wydobycie czy przygotowanie, każdemu takiemu procesowi towarzyszą różnego rodzaju zanieczyszczenia – w tym także cząsteczki ścierne. Oczywiście to nie jedyne negatywne aspekty, które wpływają na żywotność pracujących w maszynach łożysk. Do tego należy doliczyć także nierzadko ogromne obciążenia, wibracje czy udary. Z powodu tego rodzaju czynników wybór odpowiednio przystosowanego komponentu jest kluczowy. Jakie zatem łożyska toczne wybrać, aby zmaksymalizować produktywność oraz czas sprawności urządzeń i tym samym obniżyć koszty wszelkich prac konserwacyjnych?

Polecamy zwrócić szczególną uwagę na zespoły łożyskowe NSK, a dokładniej na serię Self-Lube. To łożyska NSK wyposażone w trójwargową uszczelkę i osłony końcowe, które są w stanie zagwarantować dłuższą żywotność w ekstremalnych warunkach charakterystycznych głównie dla branży górniczej, budowlanej oraz w urządzeniach wykorzystywanych do wydobywania kruszyw. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby obniżyć wszelkie koszty związane z naprawami i przestojami, gwarantujemy, że zespoły łożyskowe Self-Lube spełnią Twoje oczekiwania.

Łożyska Self-Lube zostały już niejednokrotnie przetestowane. Zostały zaproponowane między innymi firmie, która musiała często wymieniać zespoły łożyskowe pracujące w wibracyjnym bębnie. W takich aplikacjach łożyska narażone są między innymi na piasek, który nierzadko często całe je pokrywał. Dodatkowo pracownicy mieli problem z przeprowadzaniem regularnych prac konserwacyjnych przez utrudniony dostęp do łożysk. Marka NSK zaproponowała zatem rozwiązanie w postaci zespołów łożyskowych Self-Lube z trójwargowymi uszczelnieniami. Okazało się, że komponenty w tym wykonaniu zagwarantowały aż dziesięciokrotnie wydłużony okres eksploatacji. Nitrylowe wargi uszczelniające ściśle zintegrowane z odolejaczami perfekcyjnie zabezpieczały wnętrze łożysk przed zanieczyszczeniami.

 

Czym charakteryzują się zespoły łożyskowe NSK Self-Lube?

Łożyska z trójwargowym uszczelnieniem serii Self-Lube to specjalne rozwiązania, zaprojektowane z myślą o środowiskach przemysłowych. A dokładniej o takich miejscach, w których mamy do czynienia z wysokim poziomem zanieczyszczenia. Jednoczęściowa uszczelka z trzema wargami produkowana jest z nitrylowej gumy. Dodatkowo łączy się ją ze stalowym wzmocnieniem, który osadza się w tym przypadku w zewnętrznym pierścieniu. W ten sposób uszczelnienie tworzy bardzo wydajną konstrukcję, która skutecznie zabezpiecza łożysko przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Wkładki łożyskowe serii Self-Lube mają także rowek ustalający. Dzięki temu możliwy jest prosty montaż osłony końcowej, jeśli tylko jest taka potrzeba. Element ten zapewnia przede wszystkim ochronę pracowników przed końcami wałów, które w trakcie pracy się obracają. Jednocześnie osłony końcowe chronią samo łożysko NSK przed przedostawaniem się do jego wnętrza zanieczyszczeń.

Gama Self-Lube obejmuje bogaty asortyment różnorodnych opraw i wkładek. Klient ma do wyboru zróżnicowane oprawy stalowe tłoczone lub odlewane i trzy opcje uszczelnienia – w tym uszczelkę standardową, trójwargową lub standardową z ochraniaczem. Niniejsze produkty doskonale sprawdzą się nie tylko w uciążliwych i zanieczyszczonych warunkach pracy, ale także w środowisku korozyjnym. Dobrze radzą sobie zarówno z wysokimi temperaturami, jak i niewspółosiowością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *