Wydajne sprzęgła z zębami łukowymi

Wydajne sprzęgła z zębami łukowymi

Jeśli interesują Cię niezawodne i wydajne sprzęgła z zębami łukowymi, proponujemy sprawdzić ofertę marki KTR. Dziś przedstawiamy modele z popularnej serii BoWex i GEARex KTR.

 

  1. Sprzęgła z zębami łukowymi
  2. Sprzęgła BoWex KTR
  3. Sprzęgła GEARex KTR

 

KTR to marka, która od wielu lat zajmuje się produkcją sprzęgieł. Producent od samego początku stawia na jakość i współpracę z klientami. Oznacza to, że wszystkie dostępne produkty wykonane są nie tylko z najlepszych materiałów, ale także odpowiadają na aktualne zapotrzebowania zainteresowanych oraz wymagania stawiane przez maszyny i urządzenia przemysłowe. Poniżej omawiamy rozwiązania wyposażone w zęby łukowe.

 

Sprzęgła z zębami łukowymi

Standardowe sprzęgła wykorzystuje się do łączenia i rozłączania wałów. Ze względu na różnorodne konstrukcje i wymagania, komponenty także dostępne są w odmiennych wariantach. Dzięki temu każdy klient jest w stanie znaleźć sprzęgło przemysłowe dopasowane w każdym calu do danej aplikacji.
I chociaż najpopularniejsze modele to niewątpliwie produkty elastyczne – kłowe, to warto zwrócić uwagę także na wariant z zębami łukowymi. Do zalet tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim precyzję pracy. Sama konstrukcja korzystnie redukuje zużywanie się komponentu. W większości przypadków doskonale sprawdzą się do osiowych kompensacji. Są stosowane przede wszystkim przy łączeniu wałów do przenoszenia momentu obrotowego.

 

Sprzęgła BoWex KTR

Popularne sprzęgło BoWex to rozwiązanie wyposażone z łukowe zęby. Jest komponentem dwukardonowym i skrętnie sztywnym. Produkt składa się z tulei wyprodukowanej z poliamidu i stalowej piasty. Zakres momentów obrotowych w przypadku sprzęgła BoWex KTR wynosi od 5 Nm do 2500 Nm. Bezobsługowy model doskonale kompensuje promieniowe, kątowe i osiowe odchyłki wałów. Do zalet tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim precyzję oraz brak nacisku na krawędzie zębów przy przemieszczeniach promieniowych, oraz kątowych. Dzięki temu sprzęgło BoWex praktycznie w ogóle nie ulega zużyciu. A na pewno zużywa się wolniej niż konkurencyjne produkty.

 

Sprzęgła GEARex KTR

Wydajne sprzęgło GEARex to całostalowe i dwukardonowe rozwiązanie. Mimo swoich niewielkich rozmiarów ma zdolność przenoszenia bardzo dużych momentów obrotowych. Maksymalnie 270 000 Nm. Zakres temperatury pracy w przypadku modelu GEARex wynosi od -20 do 80 stopni Celsjusza. Niezawodne sprzęgło zębate serii GEARex uzupełnione zostało optymalnie dobranym środkiem smarnym. W produkcie tym zastosowano także uszczelki O-ring. Sprzęgło zębate tej serii doskonale sprawdza się przy kompensacji odchyłek wałów – zarówno promieniowych, jak i osiowych oraz kątowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *