Technika liniowa Bosch Rexroth – prowadnice szynowe kulkowe

Oferta z zakresu techniki liniowej Bosch Rexroth obejmuje między innymi prowadnice szynowe kulkowe oraz wałeczkowe. Dziś w skrócie omówimy to pierwsze rozwiązane. Jeśli szukasz wydajnych i niezawodnych produktów, gwarantujemy, że prowadnice szynowe kulkowe Bosch Rexroth spełnią Twoje oczekiwania.

 

  1. Prowadnice szynowe kulkowe Bosch Rexroth
  2. Jakie wózki współpracują z prowadnicami kulkowymi?

 

Bosch Rexroth to marka, która zajmuje się między innymi produkcją rozwiązań z zakresu techniki liniowej. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości prowadnicach, gwarantujących bezawaryjną i wydajną pracę, koniecznie sprawdź dostępne w ofercie produkty. W niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat komponentów, które znajdziesz w asortymencie. Szczegóły dostępne są natomiast w katalogu producenta. Nie zwlekaj, pobierz broszurę i znajdź najlepszy system liniowy dla swojej maszyny już teraz!

 

Prowadnice szynowe kulkowe Bosch Rexroth

wozek-liniowy-bosch-rexrothDostępne w ofercie marki Bosch Rexroth prowadnice szynowe kulkowe to rozwiązania, które projektowano z myślą o pracy w branży budowy maszyn przeznaczenia ogólnego i w fabrykach obrabiarek. Na tle konkurencyjnych rozwiązań produkty te charakteryzują się głównie świetną wydajnością i dłuższym okresem eksploatacyjnym. Ze względu na różnorodne materiały, które marka wykorzystuje do produkcji swoich rozwiązań, w asortymencie znajdziesz komponenty przeznaczone również do pracy w ekstremalnych warunkach. Odpowiednia konstrukcja produktów sprawia, że ostatecznie można łączyć ze sobą przeróżne warianty wózków oraz kulkowych szyn. Poza kompletnym i zintegrowanym uszczelnieniem dostępne są także dodatkowe rozwiązania zabezpieczające do wyboru, dzięki którym prowadnice szynowe kulowe mogą być wykorzystywane w najtrudniejszych warunkach pracy.

Do zalet prowadnic szynowych kulkowych Bosch Rexroth zalicza się także jednakową nośność w każdym kierunku obciążeń. Powierzchnie toczne usytuowane są w tak zwanym porządku „O”, co gwarantuje bardzo wysoką sztywność konstrukcyjną całego systemu. Dzięki dwupunktowemu stykowi udało się zredukować tarcie do minimum.

 

Jakie wózki współpracują z prowadnicami kulkowymi?

W prowadnicach szynowych kulkowych świetnie sprawdzą się wózki prowadzące standardowe oraz standardowe wysokoprecyzyjne, wykonane ze stali. Gwarantują one wysoką sztywność całej konstrukcji i to w każdym kierunku obciążeń. Opcjonalnie zainteresowany klient może kupić standardowy wysokoprecyzyjny wózek z powłoką ochronną Resist NR lub Resist CR. Powłoki te gwarantują doskonałe zabezpieczenie przed korozją.

Oferta obejmuje także standardowe wózki w wariancie krótkim oraz niskim. W asortymencie znajdziesz również wózki kulkowe przeznaczone do pracy przy wysokich prędkościach. Na tle innych modeli wyróżniają się doskonałymi parametrami dynamicznymi. W rozwiązaniach tych stosuje się kulki ceramiczne.

Jeśli potrzebujesz rozwiązań gwarantujących bezproblemowe wyrównywanie błędów prostoliniowości oraz spokojniejszy bieg, koniecznie sprawdź wózki kulkowe „Super”. To stalowe komponenty, dostępne także opcjonalnie z warstwą Resist CR. Oczywiście oferta obejmuje również szerokie wózki kulkowe, wyróżniające się wysokim momentem skręcającym i równie dużą sztywnością.

W przypadku aplikacji wymagających oszczędności masy, warto wykorzystać wózki kulkowe z aluminium. W modelach tych montuje się wkładki stalowe, dzięki którym produkty charakteryzują się taką samą nośnością, jak standardowe stalowe warianty.

Więcej informacji na temat wózków kulkowych przeznaczonych do prowadnic szynowych kulkowych znajdziesz w katalogu producenta. Już teraz pobierz broszurę, zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi informacjami i wybierz te rozwiązania, które spełniają Twoje oczekiwania i wymagania Twojej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *