Suchy lód skuteczny na prace porządkowe w Twojej firmie

Suchy lód skuteczny na prace porządkowe w Twojej firmie

Zastanawiasz się, jak przeprowadzić skuteczne prace porządkowe i jednocześnie skrócić czas przestoju czyszczonej maszyny? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule!

 

  1. Higiena w miejscu pracy
  2. Czyszczenie maszyn suchym lodem
  3. Maszyny do czyszczenia maszyn suchym lodem

 

Jeśli musisz przeprowadzić prace porządkowe, a zależy Ci na tym, aby przestój trwał krócej niż dotychczas, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Okazuje się, że suchy lód jest odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby!

 

Higiena w miejscu pracy

Nie ma wątpliwości, że higiena i bezpieczeństwo pracy to najważniejsze aspekty, które należy przestrzegać. Warto mieć na uwadze, że oba wspomniane aspekty nie muszą dotyczyć tylko i wyłącznie pracowników. W przypadku przeprowadzania prac serwisowych, zwykle staramy się zabezpieczyć maszyny tak, by nieupoważniona osoba nie uruchomiła urządzenia przypadkowo, co skutkowałoby nie tylko uszczerbkiem na jej zdrowiu, ale także szkodą majątkową. Podobnie rzecz wygląda z higieną – w wielu miejscach pracy ważne jest, by otoczenie, jak i używane przez pracowników przedmioty zachować w odpowiedniej czystości.
Samo czyszczenie maszyn jest zajęciem czasochłonnym. A jak wiadomo im dłuższy przestój, tym wyższe straty. Zastanawiasz się, czy jest jakiś sposób, by praca porządkowa była szybsza i łatwiejsza, a sam przestój krótszy? Odpowiadamy: TAK! Okazuje się, że suchy lód sprawdza się w tej roli idealnie.

 

Czyszczenie maszyn suchym lodem

czyszczenie-suchym-lodemOkazuje się, że suchy lód to doskonałe rozwiązanie, które można z powodzeniem wykorzystać do szybkiego wyczyszczenia maszyny przemysłowej. Specjalnie przygotowaną komorę wypełnia się dwutlenkiem węgla, który po obniżeniu temperatury do odpowiedniego poziomu, przetwarza się w stan stały. Dodatkowe innowacyjne procesy sprawiają, że tak przygotowana substancja przetwarza się w strukturę użytkową.

Podsumowując – suchy lód jest dwutlenkiem węgla w fazie stałej. Jego temperatura wynosi aż -78,5 stopnia Celsjusza. Zatem, co takiego jest w suchym lodzie, że przyspiesza prace porządkowe?

Okazuje się, że brud, który potraktowaliśmy suchym lodem, traci przyczepność. Sam lód po zetknięciu się z powierzchnią, sublimuje do stanu gazowego, zwiększając tym samym objętość. Ta reakcja natomiast z powodzeniem usuwa cały brud z danej powierzchni.

 

Narzędzia do czyszczenia maszyn suchym lodem

Aktualnie można znaleźć specjalne urządzenia do czyszczenia maszyn suchym lodem. Najpopularniejsze okazują się kompresory, szczególnie pochodzące od niemieckiej firmy Kärcher. Na uwagę zasługuje wysokiej jakości urządzenie do czyszczenia suchym lodem IB 7/40 Adv – mobilny model, zaprojektowany z myślą o czyszczeniu zanieczyszczeń metodą strumieniową. Granulki lodu, które przez urządzenie wykorzystywane są do czyszczenia, mają temperaturę na poziomie -79 stopni Celsjusza. Rozpędzone do prędkości dźwięku, uderzają w brudne miejsce. Energia kinetyczna oraz różnica między temperaturą suchego lodu a zanieczyszczoną powierzchnią sprawia, że brud z łatwością się wykrusza. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko szybki proces czyszczenia, ale i brak konieczności wykorzystywania środków chemicznych.

Oprócz urządzeń do czyszczenia zabrudzeń za pośrednictwem suchego lodu, w ofercie niemieckiej firmy Karcher znaleźć można także specjalne wytwornice lodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *