Sprzęgła magnetyczne KTR

Sprzęgła magnetyczne KTR

Potrzebujesz sprzęgieł magnetycznych? Szukasz wydajnych i niezawodnych rozwiązań? Koniecznie sprawdź sprzęgła magnetyczne KTR.

 

  1. Sprzęgła magnetyczzne MINEX-S KTR
  2. Sprzęgło histerezowe MINEX KTR

 

Produkty marki KTR cieszą się niezwykłą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że producent od samego początku kładzie nacisk na odpowiadanie na potrzeby klientów. Dzięki temu dziś w asortymencie marki KTR znajdziesz najbardziej dopasowane sprzęgło przemysłowe do swojej aplikacji. Pamiętaj, że komponenty tego rodzaju muszą być poprawnie dobierane do warunków pracy i środowiska. Jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, skontaktuj się ze specjalistami – na przykład ekspertami z danego sklepu technicznego. Warto skorzystać z pomocy, by mieć pewność, że ostatecznie zamontujemy najlepsze dla nas rozwiązanie.

 

Sprzęgła magnetyczne MINEX-S KTR

sprzeglo-magnetyczneSeria MINEX obejmuje sprzęgła magnetyczne KTR. To produkty, które za pośrednictwem magnetycznych sił – powstających między zewnętrznym a wewnętrznym wirnikiem – przenoszą obrotowy moment. Na uwagę zasługują szczególnie modele MINEX-S, w których stosuje się dodatkowo osłonę separującą. W komponentach tych magnesy rozmieszcza się promieniowo. To w połączeniu ze wspomnianą osłoną zapewnia hermetyczne i skuteczne odseparowanie napędzanej części od strony napędzanej, szczególnie w takich aplikacjach jak pompy, czy mieszadła. Moment obrotowy wynosi od 015 do 1 000 Nm. Wartości te mogą się zmieniać w zależności od wariantu sprzęgła magnetycznego. Dlatego polecamy ściągnąć katalog KTR, w którym znajdziesz dokładne informacje na temat interesującego Cię konkretnego rozwiązania.

Seria MINEX-S gwarantuje niezawodne uszczelnianie cieczy i gazów. Separującą osłonę montuje się pomiędzy magnetycznymi wirnikami. Jako uszczelnienie statycznie świetnie sprawdza się podczas wycieków. Zapobiega wszelkim konsekwencjom, gdy podczas pracy wyciekną agresywne zasady czy kwasy.

Do zalet komponentów tego rodzaju zalicza się także wydłużoną żywotność i przystosowanie do pracy w strefie Ex – w obszarze zagrożonym wybuchem.

Magnetyczne sprzęgła KTR produkuje się w różnych odmianach konstrukcyjnych. Podobnie rzecz wygląda z osłonami separującymi, które mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, szlachetnej, ceramiki czy z tworzywa sztucznego PEEK. W ofercie znajdziesz komponenty przystosowane do pracy przy mniejszych, średnich i większych zakresach wydajności.

 

Sprzęgło histerezowe MINEX KTR

Oferta KTR obejmuje także sprzęgła histerezowe MINEX. Znajdą zastosowanie jako hamulec lub sprzęgło. To bezobsługowe rozwiązanie przenosi moment obrotowy, wykorzystując siły magnetyczne. Sprzęgła histerezowe poleca się w szczególności następującym obszarom:

  • napęd nawijający,
  • technika medyczna oraz transportowa,
  • napełniająca instalacja,
  • system zamykający.

Modele histerezowe wyróżniają się przede wszystkim tym, że przenoszą prędkość obrotową synchronicznie. Natomiast przy osiągnięciu maksymalnego obrotowego momentu, prędkość obrotowa przenoszona jest w trybie poślizgowym.

Więcej szczegółowych informacji na temat obu serii znajdziesz w katalogu KTR. Ściągnij go, dokładnie przeanalizuj właściwości i możliwości interesujących Cię komponentów i wybierz to rozwiązanie, które spełnia wymagania Twojej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *