Sprzęgła kłowe KTR

Sprzęgło to bardzo ważny mechanizm, który wykorzystuje się w budowie maszyn. Dbają o łączenie oraz rozłączanie się wałów celem przeniesienia momentu obrotowego.

Ze względu na bogatą ofertę rynkową, ważne jest, aby wybrać najbardziej odpowiedni sklep ze sprzęgłami, a najlepiej taki, który oferuje produkty wysokiej jakości, sprowadzane od czołowych producentów przy niskiej cenie.

Sprzęgła, podobnie jak łożyska, można różnie podzielić. Oczywiście podziałów tych jest mnóstwo, w zależności, co weźmiemy pod uwagę. Sklep sprzęgła najczęściej wykorzystuje zaawansowane podziały. I tym samym mamy sprzęgła skrętnie elastyczne, z zębami łukowymi, kołnierzowe, przystosowane do serwonapędów, mieszkowe, przeciążeniowe czy do enkoderów. Podział ten obejmuje jedne z najpopularniejszych rodzai. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, warto dowiedzieć się nieco więcej o każdym z nich.

Dosyć często wybieranym mechanizmem jest sprzęgło kłowe, czyli inaczej mówiąc elastyczne. Z reguły składa się ono z wkładki elastycznej i dwóch piast. Jego zadaniem jest przenoszenie momentu obrotowego za pomocą zazębiania tarcz, które są czołowo uzębione i dociskane sprężyną.

Sklep ze sprzęgłami kłowymi zwykle pęka w szwach, jeżeli chodzi o ilość producentów. Dosyć popularnymi modelami jest przede wszystkim Rotex, Rotex GS, a także sprzęgło Poly-Norm. Produkty te charakteryzują wysoką jakością przy konkurencyjnej cenie. Ale to nie jedyne ich zalety. Sprzęgła elastyczne perfekcyjnie sprawdzają się tam, gdzie wymagane jest przenoszenie dużego momentu. Doskonale radzą sobie w pracy w otoczeniu dużej wilgotności, a także przy dużym obciążeniu. Są odporne nie tylko na wysokie temperatury, ale również różnego rodzaju chemikalia oraz hydrolizę. Charakteryzują się solidną konstrukcją i wysokiej jakości materiałem. Sprzęgła Rotex można znaleźć w wielu konstrukcjach, dzięki czemu sprawdzą się niemalże w każdej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *