Skuteczne rozwiązania techniki przemieszczeń liniowych

Skuteczne rozwiązania techniki przemieszczeń liniowych

Interesują Cię skuteczne rozwiązania techniki przemieszczeń liniowych? Potrzebujesz wydajnych i bezpiecznych systemów? Sprawdź produkty marki Rexroth już dziś!

 

  1. Przemieszczenia liniowe Bosch Rexroth
  2. Prowadnice Bosch Rexroth

 

Bezpieczeństwo, wydajność i wysoka precyzja – to tylko kilka cech, którymi można opisać produkty firmy Bosch Rexroth. Jeśli zależy Ci na bezawaryjnej pracy, koniecznie sprawdź rozwiązania z zakresu techniki liniowej, zaprojektowane i wyprodukowane przez wspomnianą markę. W niniejszym artykule omówimy podstawowe informacje na ten temat, wyszczególniając między innymi popularne prowadnice, na które warto zwrócić uwagę.

 

Przemieszczenia liniowe Bosch Rexroth

wozek-toczny-rexrothOferta firmy Bosch Rexroth obejmuje zarówno standardowe, jak i wysoce zindywidualizowane rozwiązania z zakresu napędów, sterowań i – ogólnie – techniki liniowej. Marka od samego początku stara się tworzyć elastyczne i dopasowane do stale zmieniających się potrzeb zainteresowanych. Dziś asortyment składa się z różnego rodzajów produktów, które znajdą zastosowanie w każdej branży przemysłowej.

Oferta obejmuje wysokiej klasy elementy prowadzące, gwarantujące wysoką wydajność maszynom i urządzeniom przemysłowym. Oczywiście wydajność ta jest pewna w momencie, gdy zamontujemy odpowiednie dla danej aplikacji rozwiązanie. Jeśli jesteś zainteresowany produktami Bosch Rexroth, koniecznie ściągnij katalog techniki liniowej i sprawdź, które modele będą dla Ciebie optymalną opcją. W przypadku problemów z dobraniem komponentu koniecznie skontaktuj się z ekspertami.

 

Prowadnice Bosch Rexroth

W asortymencie Bosch Rexroth znajdziesz przede wszystkim prowadnice szynowe wałeczkowe, kulkowe, miniaturowe, rolkowe oraz wyposażone w toczne tuleje. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę popularnych komponentów.

 

Prowadnica szynowa kulkowa

Kategoria ta obejmuje między innymi stalowe wózki toczne BSHP, wyróżniające się wysoką precyzją. Do zalet komponentów tego rodzaju zalicza się przede wszystkim niską siłę tarcia, wysoką dokładność przesuwu oraz większa nośność. Precyzyjne wózki toczne kulkowe produkuje się w różnych wersjach. Dostępne są między innymi modele szerokie, kompaktowe, wąskie, kołnierzowe, długie, krótkie, wysokie czy niskie. Produkty te w połączeniu z odpowiednią prowadnicą, tworzą wydajny i skuteczny zespół liniowy. Każdy element został opracowany tak, że bez problemu każdy zainteresowany klient jest w stanie samodzielnie dobrać części i stworzyć interesujący go styl konstrukcji.

Wybierając prowadnicę oraz wózek poza parametrami, warto zwrócić uwagę także na uszczelnienia. Oferta Rexroth obejmuje między innymi rozwiązania standardowe, nisko tarciowe, dwuwargowe, czołowe, specjalną serię FKM oraz zgarniacze. Uszczelnienia stanowią skuteczne zabezpieczenie przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wózka tocznego kulkowego. Dlatego tak ważne jest, by wybrać najlepszą opcję, szczególnie, jeśli system będzie pracować w mocno zapylonym środowisku.

 

Wałeczkowe prowadnice szynowe

Prowadnice wałeczkowe szynowe to rozwiązania, które sprawdzą się w najbardziej wymagających aplikacjach. Poleca się je szczególnie tam, gdzie stawiane są wymagania dotyczące wysokiej precyzji oraz sztywności. Produkty dostępne są w różnych formach konstrukcyjnych. Oferta obejmuje zarówno komponenty w wykonaniu standardowym, jak i szerokim, długim czy odpornym na ogromne obciążenia. Tego rodzaju prowadnica wykazuje wysoką nośność i to w każdym kierunku, a także dużą odporność na powstające obrotowe momenty.

 

Więcej informacji znajdziesz we wspomnianym katalogu producenta. Ściągnij broszurę już dziś i znajdź najlepsze rozwiązanie dla swojej maszyny. Gwarantujemy, że produkty Bosch Rexroth spełnią Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *