Skuteczne łożyska wysokoobrotowe

Skuteczne łożyska wysokoobrotowe

Potrzebujesz łożysk mających zdolność do osiągania bardzo wysokich obrotów? Koniecznie sprawdź skuteczne łożyska wysokoobrotowe. Dziś słów kilka o komponentach tego rodzaju.

 

  1. Łożyska wysokoobrotowe a modele do wrzecion
  2. Zastosowanie łożysk wysokoobrotowych
  3. Producent łożysk

 

Łożyska wysokoobrotowe to mniej popularne, ale warte uwagi rozwiązania, które znajdą zastosowanie w wielu aplikacjach. W jakich? Odpowiedzi szukaj w niniejszym artykule. Zanim jednak do tego dojdziemy, warto wspomnieć, czym różnią się od podobnych i bardziej znanych komponentów do wrzecion.

 

Łożyska wysokoobrotowe a modele do wrzecion

Mówiąc o łożyskach wysokoobrotowych, nie sposób nie wspomnieć o modelach określanych jako do wrzecion. W obu przypadkach otrzymujemy łożyska kulkowe skośne. Różnica polega jednak na tym, że o ile każdy komponent jest rozwiązaniem wysokoobrotowym, to nie każde łożysko wysokoobrotowe jest produktem wrzecionowym.
Tytułowe łożyska kulkowe skośne wyróżniają się przede wszystkim precyzyjnością. Na rynku znajdziesz je w kilku wariantach, a mianowicie jako modele jednorzędowe, dwurzędowe i dwukierunkowe jednorzędowe.
Parametry łożysk wysokoobrotowych a wrzecionowych są bardzo podobne. Różnicy należy szukać głównie w zdolności do pracy przy bardzo wysokich obrotach, a także w nieco lepszej precyzji. I w tym, że modele wrzecionowe są jednak rozwiązaniem dedykowanym tylko i wyłącznie wrzecionom.

 

Zastosowanie łożysk wysokoobrotowych

Warto inwestować w porządne łożyska wysokoobrotowe, by mieć pewność, że komponenty nie ulegną awarii lub nie zużyją się za szybko. Poza tym ważne jest także to, by mechanizmy były odpowiednio dostosowane do aplikacji. Wpływ na żywotność ma również poprawny montaż oraz prawidłowe smarowanie i eksploatowanie. Standardowe łożyska wysokoobrotowe znajdą zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach, które wymagają od komponentów tego rodzaju precyzyjności i płynnej pracy przy bardzo dużych obrotach i nierzadko równie dużych obciążeniach. Produkty do wrzecion natomiast montuje się w wiertarkach, tokarkach, szlifierkach, frezarkach czy centrach obróbczych.

 

Producent łożysk

Wielu producentów łożysk dysponuje rozwiązaniami wysokoobrotowymi. Do najpopularniejszych należy przede wszystkim marka SKF oraz FAG. Produkty wspomnianych firm odznaczają się wysoką jakością, wytrzymałością, trwałością, a także niezawodnością. Dobrze dobrane łożyska wysokoobrotowe doskonale spełniają wymagania wybranych aplikacji – oczywiście, jeśli są pod każdym względem poprawnie dopasowane.
Jeśli interesują Cię tanie łożyska, sprawdź ofertę takich marek, jak NSK, INA czy Timken. W nieco mniej wymagających warunkach otoczenia świetnie również sprawdzą się japońskie łożyska dostępne najczęściej w naprawdę niskich cenach. Jedynym warunkiem jest to, by komponent był pod każdym względem odpowiednio dobrany do aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *