Rozwiązania KTR do obrabiarek

Rozwiązania KTR do obrabiarek

Interesują Cię wydajne sprzęgła do obrabiarek? A może potrzebujesz skutecznych pierścieni mocujących? Bez względu na to, gwarantujemy, że rozwiązania KTR do obrabiarek spełnią Twoje oczekiwania.

 

  1. Sprzęgła przemysłowe do obrabiarek
  2. Pierścienie mocujące KTR

 

KTR od wielu lat cieszy się ogromną popularnością na międzynarodowym rynku. Regularnie powstające serie są odpowiedzią na stale rozwijającą się technikę. Dlatego zainteresowani tak chętnie sięgają po rozwiązania marki KTR, ponieważ szeroka oferta firmy gwarantuje, że każdy znajdzie najbardziej dopasowane rozwiązanie dla swojej aplikacji. Jeśli zastanawiasz się, które sprzęgła sprawdzą się w obrabiarkach, koniecznie sprawdź nasze propozycje. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, warto zapoznać się z rozbudowaną ofertą. Dla samych obrabiarek KTR przygotował długą listę rozwiązań, którą znajdziesz między innymi na stronie producenta lub w katalogu również przez markę udostępnionym.

 

Sprzęgła przemysłowe do obrabiarek

Dla obrabiarek marka KTR przygotowała ogromną ilość rozwiązań. Sprzęgła dostępne są w wielu wariantach i seriach. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze komponenty. Pamiętaj jednak, by przed ostatecznym zakupem, dokładnie przeanalizować właściwości produktów, zestawiając je z parametrami danej aplikacji.

 

Sprzęgło ROTEX GS

Modele serii ROTEX GS są rozwiązaniem bezluzowym i bezobsługowym. Ekonomiczne sprzęgła KTR skutecznie tłumią drgania i wykazują wysoką odporność na przebicie. Zakres temperatury otoczenia w przypadku tej wersji wynosi od -50 do 150 stopni Celsjusza. W niektórych przypadkach liczby te mogą nieco się różnić. Zależy do właściwie od wieńca zębatego. Sprzęgło ROTEX GS doskonale radzi sobie z kompensowaniem odchyłek kątowych, promieniowych oraz osiowych.

 

ROTEX GS HP

Sprzęgło ROTEX GS HP jest bezluzowym modelem szybkobieżnym. Szybkozłącze tej serii doskonale sprawdzi się przy wysokich prędkościach obrotowych. Jako model skrętnie elastyczny, skutecznie kompensuje odchyłki promieniowe, osiowe oraz kątowe. Sprzęgło dostępne jest w wykonaniu krótkim. Zamknięta budowa sprawia, że komponent generuje bardzo małe turbulencje powietrza, co z kolei korzystnie wpływa na niską emisję hałasu, nawet w sytuacji, gdy mechanizm jest mocno obciążony.

 

Sprzęgła TOOLFLEX mini

Modele serii TOOLFLEX mini to miniaturowe sprzęgła mieszkowe bezluzowe. Dostępne są w standardowej wersji z 6-sekcyjnym mieszkiem lub opcjonalnie z 4-sekcyjnym. Zakres momentów obrotowych wynosi od 0,1 do 15 Nm. Mogą pracować w temperaturze, która nie przekracza 100 stopni Celsjusza. Bezobsługowe sprzęgło TOOLFLEX w wersji mini skutecznie kompensuje kątowe, osiowe oraz promieniowe przesunięcia.

 

Pierścienie mocujące KTR

W ofercie możesz znaleźć pierścienie mocujące w wielu wariantach. Jednak do obrabiarek poleca się szczególnie rozwiązania serii CLAMPEX KTR 100, które są świetnym rozwiązaniem do większych tolerancji piast i wałów lub modele o kompaktowej budowie – CLAMPEX KTR 105. Są to pierścienie rozprężno-zaciskowe, które znajdą zastosowanie szczególnie w nowoczesnych napędach. Doskonale sprawdzają się do dużych obciążeń. Są odporne na korozję oraz kwasy i wykazują mniejszą wrażliwość na zanieczyszczenia. Wspomniane pierścienie mocujące są także świetną opcją do napędów pracujących przy dosyć dużych prędkościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *