Pasy i koła napędowe OPTIBELT

Pasy i koła napędowe Optibelt

Potrzebujesz niezawodnych części do przenoszenia napędu? Nie wiesz, która marka spełni Twoje oczekiwania? Polecamy pasy i koła napędowe OPTIBELT. Niemiecka jakość i efektywność w niskiej cenie!

 

  1. Pasy napędowe Optibelt
  2. Koła pasowe i zębate
  3. Dlaczego Optibelt?

 

Optibelt to niemiecka firma ciesząca się niezwykłą popularnością na międzynarodowym runku. Oferta obejmuje produkty, które mimo atrakcyjnej, bo optymalnej ceny, charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Marka od lat udoskonala swój asortyment, dostosowując go do rosnących wymagań maszyn przemysłowych.

 

Pasy napędowe Optibelt

Pasy klinowe są elementem większego systemu, a mianowicie przekładni pasowej. Ich zadaniem jest przenoszenie momentu obrotowego z koła pasowego na inne koło. Możliwe jest to dzięki tarciu, jakie powstaje między wspomnianym pasem a kołem.
Ze względu na różne wymagania, warunki pracy czy konstrukcje maszyn, na rynku można znaleźć kilka rodzajów pasów napędowych. Do najpopularniejszych należą modele klinowe, zębate i wielorowkowe. W wielu sklepach można znaleźć także kategorię zwaną pasy rolnicze. To specjalne produkty, przystosowane typowo do wykorzystywania w maszynach rolniczych, w których warunki pracy są zwykle cięższe, niż w innych miejscach.

 

Pasy klinowe

Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne pasy klinowe, które, jeśli tylko są odpowiednio dobrane, gwarantują efektywność i niezawodność. Szczególnie modele marki Optibelt cieszą się popularnością wśród polskich klientów ze względu na wysoką jakość, skuteczność i niską cenę!

Pasy klinowe dzieli się na kilka podkategorii. Najpopularniejsze modele to:

  • pasy klinowe klasyczne
  • pasy klinowe uzębione
  • pasy klinowe wąskoprofilowe
  • pasy klinowe szerokoprofilowe

 

Pasy wielorowkowe

Modele wielorowkowe często stosuje się w przemyśle samochodowym. Do zalet tego rozwiązania specjaliści zaliczają świetną odporność na oleje, rozciąganie i ekstremalne temperatury. Są przystosowane między innymi do przekładni wyposażonej w koła mniejszej średnicy, ale pracujących przy dużych obrotach.

 

Pasy zębate

Pasy zębate mają na powierzchni wewnętrznej zęby – stąd też nazwa tego modelu. Doskonale sprawdzą się, gdy wymagana jest praca przekładni bez poślizgu.

 

Pasy rolnicze

W branży rolniczej panują trudne warunki pracy. Dlatego ważne, by dobierać odpowiednie komponenty, które z tym ekstremalnym otoczeniem doskonale sobie poradzą. Pasy napędowe dla rolnictwa są specyficzne. Wysoką jakość produktów marka Optibelt uzyskuje dzięki specjalnym mieszankom materiałów, które w ostatecznym kształcie są trwałe, skuteczne i świetnie przygotowane do pracy w ekstremalnych, rolniczych warunkach. W każdym calu spełniają wszystkie normy higieniczne oraz techniczne. Jeśli więc interesuje Cię wydajny pas rolniczy, koniecznie sprawdź ofertę Optibelt. Warto zawczasu przygotować swoją maszynę na kolejny sezon!
W asortymencie Optibelt dostępne są między innymi pasy zębate dla rolnictwa, modele wariatorowe, klinowe i wielorowkowe.

 

Koła pasowe i zębate

Dostępne w ofercie Optibelt koła pasowe różnią się między sobą na przykład ilością rowków oraz obliczeniową średnicą. Jednakże w każdym przypadku możesz liczyć na skuteczność oraz niezawodność. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz produkt.
Większą popularnością cieszą się jednak koła zębate Optibelt, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w pojazdach, maszynach i urządzeniach przemysłowych, w których w ruch wprowadza się duży układ. Koła zębate lepiej radzą sobie z wysokimi obciążeniami niż produkty pasowe.

 

Dlaczego Optibelt?

Optibelt ma długą historię. Na rynku firma pojawiła się w 1872 roku. Mają ogromne doświadczenie w produkcji i dystrybucji kół pasowych oraz pasów napędowych. Zdobyta wiedza pozwala producentowi na bieżąco ulepszać swój asortyment, odpowiadając nie tylko na rosnące wymagania, ale także zapotrzebowanie klientów. Optibelt daje zainteresowanym wiele możliwości i alternatyw. Dzięki tak rozbudowanej ofercie każdy klient jest w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *