Nowe prowadnice liniowe NSK

Nowe prowadnice liniowe NSK

Japońska marka NSK znana jest głównie z łożysk tocznych. Nie oznacza to jednak, że oferta firmy obejmuje tylko i wyłącznie rozwiązania tego rodzaju. W asortymencie znajdziesz również produkty z zakresu sterowania ruchem liniowych. Dziś przedstawiamy nowe prowadnice liniowe NSK, wyróżniające się dłuższą żywotnością.

 

  1. Czym wyróżniają się prowadnice liniowe DH/DS?
  2. Dla kogo nowe prowadnice DH/DS NSK?

 

Szereg innowacji konstrukcyjnych, w tym nowy materiał i specjalna obróbka cieplna sprawiły, że marce NSK udało się stworzyć nową serię prowadnic. Mowa tu o modelach oznaczanych symbolem DH/DS, które charakteryzują się przede wszystkim wydłużonym okresem eksploatacji. Dodatkowo w porównaniu do standardowych rozwiązań komponenty te osiągają dużo większy przebieg roboczy. Jesteś zainteresowany nowymi prowadnicami NSK? Zapraszamy do lektury!

 

Czym charakteryzują się prowadnice liniowe DH/DS?

prowadniceNowe prowadnice DH/DS japońskiej marki NSK wyróżniają się przede wszystkim zwiększoną niezawodnością i trwałością. Te parametry przekładają się na produktywność. Te solidne cechy sprawiają, że konstruktorzy mogą znacznie zmniejszyć wymiary, co jednocześnie umożliwia także ograniczyć tarcie, wagę i zmniejszyć zużycie energii w całych produkcyjnych systemach.

Niniejsze prowadnice NSK serii DH/DS to optymalne rozwiązanie między innymi dla zautomatyzowanych transportowych systemów, drzwi automatycznych dworcowych, skanerów komputerowej tomografii czy dla wyposażenia, które wykorzystuje się do produkowania półprzewodników. Możliwości jest wiele – wystarczy zapoznać się dokładnie ze wszystkimi danymi technicznymi i wybrać odpowiedni wariant. Dłuższy okres eksploatacji udało się uzyskać, stosując specjalnie opatentowany materiał oraz odpowiednią obróbkę cieplną.

Szeroka gama prowadnic serii DH/DS jest wymienna ze standardowymi modelami NH/NS. W ofercie znajdziesz między innymi rozwiązania wysokowydajne, uszczelnione, z ochraniaczami czy specjalnymi zespołami smarującymi. Więcej informacji znajdziesz w katalogu producenta.

 

Dla kogo nowe prowadnice DH/DS NSK?

Klasyczna prowadnica nowej serii japońskiej marki NSK jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów, którzy wymagają od tego rodzaju komponentów niezawodności. Sprawdzą się też tam, gdzie ważna jest odpowiednia optymalizacja rozkładu nacisku między elementami tocznymi – w tym przypadku w kształcie kulki – a rowkami. Zwiększona żywotność przekłada się także na produktywność i możliwość działania w tak zwanym trybie 24/7. Do zalet nowych prowadnic zalicza się również znacznie zredukowane zużycie energii i mniejszy wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *