Nowe łożyska kulkowe czteropunktowe QJ NSK

Nowe łożyska kulkowe czteropunktowe QJ NSK

Czym wyróżniają się nowe łożyska kulkowe czteropunktowe QJ NSK? Jakie mają zalety i gdzie znajdą zastosowanie? Na pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

 

  1. Czym charakteryzują się łożyska kulkowe serii QJ marki NSK?
  2. Gdzie znajdą zastosowanie łożyska kulkowe szybkobieżne NSK?

 

W ofercie marki NSK pojawiły się nowe łożyska kulkowe. To czteropunktowe rozwiązania, które świetnie sprawdzą się tam, gdzie występują wysokie prędkości obrotowe oraz gdzie wymagana jest długa żywotność i łatwa obsługa. Czym dokładnie wyróżniają się szybkobieżne łożyska kulkowe NSK serii QJ? Szczegóły na temat komponentów tego rodzaju znajdziesz w niniejszym artykule.

 

Czym charakteryzują się łożyska kulkowe serii QJ marki NSK?

lozyska-kulkowe-nskCzteropunktowe łożyska kulkowe serii QJ to rozwiązania zaproponowane przez markę NSK i zaprojektowane z myślą o bezolejowych sprężarkach śrubowych. W niniejszych komponentach producent montuje mosiężny koszyk wyróżniający się dużą wytrzymałością, który poprowadzony jest w tym przypadku na zewnętrznym pierścieniu. W połączeniu z poprawioną dokładnością pracy łożyska kulkowe tej gamy mogą osiągać bardzo duże prędkości. Dodatkowo kąt działania, który wynosi 35 stopni, skutecznie pomaga zwiększyć okres eksploatacyjny łożysk, jednocześnie minimalizując przestoje i koszty związane z konserwacją. Czteropunktowe łożyska kulkowe szybkobieżne doskonale sprawdzą się w aplikacjach, które wymagają od łożysk wysokiej precyzji oraz tam, gdzie występują ogromne obciążenia, bardzo duże prędkości i podwyższone temperatury.

Na tle standardowych rozwiązań łożysko kulkowe szybkobieżne serii QJ wyróżnia się przede wszystkim pierścieniem wewnętrznym, który w tym przypadku jest podzielony na dwie części wzdłuż prostopadłej płaszczyzny do środka danego wału). Można zatem bez problemu oddzielić pierścień zewnętrzny od połówek i ułatwić sobie tym samym pracę konserwacyjną. Do zalet niniejszych komponentów zalicza się także zdolność wytrzymywania dużych obciążeń osiowych w dwóch kierunkach, dzięki czemu łożyska kulkowe QJ są świetną opcją dla wymagających zastosowań. Produkty tej serii nadają się nie tylko do przejmowania czystych sił osiowych, ale także obciążeń mieszanych, w których udział wspomnianych osiowych jest stosunkowo wysoki.

Do zalet łożysk kulkowych gamy QJ zalicza się także kompaktowy rozmiar. Takie jego łożysko kulkowe może bez problemu zastąpić większy układ łożysk zamontowanych w układzie „X” lub „O”. Ta możliwość daje oszczędności, jeśli chodzi o przestrzeń konstrukcyjną.

Niniejsze łożyska kulkowe wyróżniają się nie tylko specjalną konstrukcją wewnętrzną i dużą obciążalnością osiową, ale także zwiększoną prędkością graniczną i dużą dokładnością wymiarową oraz pracy (P6). Do zalet natomiast zalicza się dużą trwałość, możliwość pracy w aplikacjach, w których występują wysokie prędkości oraz zmniejszone generowanie szumu, ciepła czy drgań. Podstawowe informacje techniczne na temat konkretnych wariantów znajdziesz w katalogu producenta. Już teraz pobierz broszurę, sprawdź wszystkie dane i zdecyduj, czy konkretne łożysko kulkowe NSK czteropunktowe faktycznie spełnia wymagania Twojej aplikacji i Twoje oczekiwania.

 

Gdzie znajdą zastosowanie łożyska kulkowe szybkobieżne NSK?

Gdzie znajdą zastosowanie łożyska kulkowe szybkobieżne serii QJ? Niniejsze komponenty świetnie sprawdzą się przede wszystkim w bezolejowych sprężarkach śrubowych, przekładniach przeznaczonych do robotów, przekładniach ciągnikowych oraz w serwomotorach. W przypadku branż produkty tej gamy będą doskonałym rozwiązaniem dla urządzeń wykorzystywanych przez przemysł chemiczny, farmaceutyczny oraz petrochemiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *