Marki, które warto znać

Marki, które warto znać

Jesteś pracownikiem Utrzymania Ruchu? Potrzebujesz skutecznych pasów napędowych? A może szukasz niezawodnych sprzęgieł przemysłowych? Dziś przedstawiamy dwie marki, które warto znać!

 

  1. Jakie pasy napędowe?
  2. Wydajne sprzęgła przemysłowe

 

Szukając optymalnych pasów napędowych czy wydajnych sprzęgieł przemysłowych, pewnie niejednokrotnie miałeś problem z wybraniem odpowiedniego producenta. W takiej sytuacji zawsze warto posiłkować się opiniami klientów, którzy wypróbowali już interesujące nas rozwiązania. W niniejszym artykule przedstawiamy niemieckiego producenta pasów napędowych oraz markę zajmującą się produkcją sprzęgieł przemysłowych. Firmy wybraliśmy na podstawie ich popularności na polskim rynku. Okazuje się, że stali klienci wrocławskich hurtowni najczęściej właśnie sięgają po produkty wspomnianych w artykule marek.

 

Jakie pasy napędowe?

Zastanawiasz się, jaki pasy napędowe spełnią Twoje oczekiwania? A może szukasz specjalnych rozwiązań do równie specyficznej i wymagającej aplikacji? Koniecznie sprawdź produkty niemieckiej marki Optibelt.
Asortyment obejmuje niezawodne pasy napędowe Optibelt, dostępne w różnych wariantach i konfiguracjach. W ofercie znajdziesz zarówno pasy klinowe, jak i zębate czy wielorowkowe.

Dużą zaletą niemieckiej marki Optibelt jest różnorodność. Wszystkie wyżej wspomniane modele dostępne są w różnych wariantach. Na przykład przy pasach klinowych wyróżniamy komponenty o profilu uzębionym, pełnym, w wersji zespolonej czy pojedynczej. Przy zębatych rozwiązaniach warto zwrócić uwagę na produkty wykonane z poliuretanu czy chloroprenu z otwartym końcem lub w modelu bezkońcowym.

Jeśli nie jesteś pewny, który pasek napędowy Optibelt sprawdzi się w Twojej aplikacji, koniecznie sprawdź podział dostępnych produktów na branże przemysłowe. Tym sposobem zawęzisz pole poszukiwań, gdyż otrzymasz propozycje dedykowanych konkretnej branży komponentów.

Niemiecka marka Optibelt zajmuje się także produkcją rozwiązań dla branży rolniczej. Dostępne w ofercie pasy rolnicze odznaczają się trwałością, wytrzymałością i wysoką odpornością na większość negatywnych czynników. Doskonale radzą sobie zarówno w ekstremalnych warunkach, jak i w mocno zapylonej aplikacji. Poza tym asortyment obejmuje komponenty przeznaczone do pracy w branży spożywczej. A ta – jak wiadomo – ma pewne wymagania dotyczące higieny i bezpieczeństwa. Dlatego pasy dla przemysłu spożywczego produkowane są ze specjalnych materiałów. To w połączeniu ze specjalnym procesem produkcyjnym sprawia, że produkty te spełniają wszystkie wymagania stawiane przez FDA.

 

Wydajne sprzęgła przemysłowe

Najpopularniejszą marką zajmującą się produkcją sprzęgieł przemysłowych jest KTR. Wpływ na tę popularność ma przede wszystkim wysoka jakość, różnorodność produktów oraz cena. Dostępne w ofercie niezawodne sprzęgła przemysłowe odznaczają się wyjątkową trwałością i niezawodnością. Bogaty asortyment sprawia, że każdy klient jest w stanie znaleźć najbardziej dopasowany komponent do swojej aplikacji – nawet jeśli ta jest specyficzna i bardzo wymagająca.

W ofercie KTR znajdziesz między innymi sprzęgła kłowe (skrętne elastyczne), modele wyposażone w zęby łukowe, komponenty kołnierzowe, całostalowe, rozprężno-zaciskowe, przeciążeniowe, magnetyczne, palcowe, skręcane, z łącznikiem płytkowym, oponowe i mieszkowe. Większość produktów posiada odpowiednie certyfikaty, które zezwalają na montowanie ich w strefach Ex – w miejscach zagrożonych wybuchem.

Tak jak w łożyskach tocznych modele kulkowe są uznawane za najpopularniejszy model, tak w przypadku sprzęgieł ta rola przypada sprzęgłom kłowym. Komponenty te wyposażone są w specjalne kły. Ich kształt – nieco zaokrąglony – ma pewne znaczenie. Otóż dzięki temu podczas pracy element ten eliminuje naciski działające na krawędzie mechanizmu. Z produktów tego rodzaju poleca się szczególnie popularne sprzęgła Rotex, które znajdą zastosowanie w wielu aplikacjach. Doskonale kompensują przesunięcia promieniowe, osiowe oraz kątowe. Charakteryzują się trwałością i długą żywotnością. Dodatkowo sprawdzą się praktycznie w każdej aplikacji, która wymaga zastosowania sprzęgła kłowego.

Zanim zdecydujesz się na konkretny model sprzęgła przemysłowego, dokładnie przeanalizuj jego parametry. Zestawiając właściwości z warunkami pracy, otoczenia i wymaganiami maszyny, będziesz miał pewność, że wybrany komponent jest optymalnym rozwiązaniem. Źle dobrane sprzęgło ulegnie awarii lub szybciej się zużyje. To z kolei zawsze niesie za sobą straty i podnosi koszty eksploatacyjne. Dlatego warto inwestować tylko i wyłącznie w sprawdzone i odpowiednio dobrane do aplikacji produkty.

One Reply to “Marki, które warto znać”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *