Łożyska walcowe – jakiego producenta wybrać?

Interesują Cię łożyska walcowe? Zastanawiasz się, jakiego producenta wybrać? W niniejszym artykule przedstawiamy kilka marek, na które warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem.

 

  1. Czym wyróżniają się łożyska walcowe NKE Bearings?
  2. Jakie zalety mają łożyska walcowe KOYO?
  3. Gdzie znajdą zastosowanie łożyska walcowe Timken?

 

Na rynku aktualnie można znaleźć wielu producentów, którzy oferują łożyska walcowe w przeróżnych wersjach. Dziś omawiamy produkty marek, które proponują swoim klientom przede wszystkim tanie łożyska walcowe. Jeśli potrzebujesz komponentów wydajnych w atrakcyjnych cenach, sprawdź nasze polecenia już teraz!

 

Czym wyróżniają się łożyska walcowe NKE Bearings?

lozyska-walcowe-wroclawZależy Ci na łożyskach walcowych, które gwarantują niezawodność działania? Potrzebujesz rozwiązań wyróżniających się maksymalną opłacalnością, trwałością i wytrzymałością? Już teraz sprawdź łożyska walcowe NKE Bearings. W asortymencie dostępne są przede wszystkim jednorzędowe modele w konfiguracji N, NJ, NUP i NU oraz dwurzędowe komponentu NN i NNU. Do zalet produktów tej marki zalicza się czystą stal łożyskową, którą wykorzystuje się do ich produkcji. Dzięki temu łożysko walcowe NKE Bearings charakteryzuje się znacznie dłużą żywotnością w porównaniu do komponentów konkurencji. Zoptymalizowana geometria bieżni oraz wałeczek zwiększyła w tym przypadku parametr związany z nośnością. Mniejsze tarcie natomiast udało się uzyskać, stosując odpowiednie wykończenie powierzchni bieżni. Warto wiedzieć, że im mniejsze tarcie, tym również niższa będzie temperatura pracy.

Łożyska walcowe NKE Bearings skutecznie kompensują niewspółosiowość, między innymi dzięki odpowiedniemu zmodyfikowaniu geometrii styku. W modelach typu NUP oraz NJ natomiast producent ulepszył budowę kołnierzy, co przełożyło się na zdolność przejmowania jeszcze większych obciążeń wzdłużnych.

Asortyment NKE Bearings poza standardowymi rozwiązaniami obejmuje także łożyska wzdłużne walcowe. To modele przenoszące obciążenia wzdłużne, a w większości przypadków nieczułe nawet na udarowe obciążenia. Należy jednak pamiętać, że niniejszych rozwiązań nie powinno się stosować tam, gdzie występują siły poprzeczne. Na tle konkurencyjnych produktów łożyska walcowe wzdłużne NKE Bearings wyróżniają się dużą sztywnością i tym, że w kierunku osiowym zajmują niewiele miejsca. Wśród modeli wzdłużnych znajdziesz produkty jednokierunkowe i dwukierunkowe. Łożyska walcowe działające jednostronnie doskonale sprawdzą się tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi siłami osiowymi i średnimi prędkościami – na przykład w prasach lub wtryskarkach.

Szczegółowe dane techniczne na temat konkretnych wariantów łożysk walcowych znajdziesz w katalogu producenta. Już teraz pobierz broszurę, zapoznaj się z informacjami i dobierz optymalne łożysko walcowe do swojej maszyny.

 

Jakie zalety mają łożyska walcowe KOYO?

Jeśli chodzi o tanie łożyska walcowe, sporą popularnością cieszą się wydajne rozwiązania marki KOYO. W asortymencie znajdziesz głównie modele jednorzędowe w serii metrycznej, które charakteryzują się integralnym zakończeniem umieszczonych na pierścieniu zewnętrznym kołnierzy. Taka konstrukcja gwarantuje odpowiednie prowadzenie elementów tocznych.

W przypadku konfiguracji obrzeży bocznych pierścieni marka dostarcza rozwiązania NU, NJ, NUP oraz RNU. Z innych komponentów dostępne są również dwurzędowe produkty, łożyska w osłonie oraz w konstrukcji otwartej. Łożyska dwurzędowe będą doskonałą opcją dla aplikacji, w których mamy do czynienia ze znacznymi obciążeniami poprzecznymi – na przykład we wrzecionach. Poza dwurzędowymi rozwiązaniami w asortymencie znajdziesz również modele trzyrzędowe i czterorzędowe.

Nacisk na krawędzie w łożyskach walcowych KOYO obniżono poprzez zmodyfikowanie liniowego kontaktu pomiędzy bieżniami a wałeczkami. Ponadto to zalet niniejszych produktów zalicza się dużą trwałość, wytrzymałość i wydłużoną żywotność.

 

Gdzie znajdą zastosowanie łożyska walcowe Timken?

W asortymencie marki Timken znajdziesz łożyska walcowe przeznaczone przede wszystkim dla branży górniczej, energetycznej, elektrowni wiatrowej czy przetwórstwa kruszyw. Dostępne komponenty sprawdzą się również w walcowniach, nożycach, pompach, przekładniach – w tym również przekładniach planetarnych i urządzeniach wiertniczych.

Do zalet łożysk walcowych Timken zalicza się niską temperaturę pracy – w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami, dużą wytrzymałość i stosunkowo długi okres eksploatacyjny. Prawidłowo dobrane walcowe łożysko Timken to gwarancja wydajnej i bezawaryjnej pracy każdej maszyny. Łożyska walcowe Timken wyróżniają się również unikalną konstrukcją i ulepszoną strukturą powierzchni. Dzięki temu charakteryzują się dużo większą trwałością. Komponenty marka produkuje z wysokostopowej czystej stali, co oczywiście przekłada się na jakość łożysk.

Oferta obejmuje przede wszystkim łożyska walcowe jednorzędowe, dwurzędowe i czterorzędowe. Oczywiście dostępne są modele w różnych konfiguracjach obrzeży bocznych pierścieni – NU, N, NUP, NJ, NP oraz NF. Łożyska typu NU mają pierścień zewnętrzny z dwoma obrzeżami i wewnętrzny pozbawiony obrzeży. Odwrotna sytuacja jest przy modelach typu N. W NJ stosuje się pierścień zewnętrzny z dwoma obrzeżami i wewnętrzny z jednym. NUP natomiast zbudowane są z pierścienia zewnętrznego z dwoma stałymi obrzeżami i wewnętrznego z jednym swobodnym kołnierzem i jednym stałym obrzeżem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w katalogu producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *