Łożyska SKF do maszyn rolniczych

Łożyska SKF do maszyn rolniczych

Łożyska SKF do maszyn rolniczych to odpowiedź na potrzeby wymagających klientów. Jeśli zależy Ci na wydajnych rozwiązaniach, koniecznie sprawdź tę serię!

 

  1. SKF dla rolnictwa
  2. Uszczelnienia do łożysk dla maszyn rolniczych

 

SKF to szwedzka marka, która od wielu lat zajmuje się między innymi produkcją łożysk. Na polskim rynku cieszy się ogromną popularnością ze względu na bogatą ofertę oraz wysoką jakość produktów. W asortymencie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz – w tym także specjalne rozwiązania dla branży rolniczej. Dziś przedstawiamy ogólne informacje na temat łożysk wyprodukowanych z myślą o tym przemyśle właśnie.

 

SKF dla rolnictwa

W ofercie marki SKF dostępne są łożyska toczne dla branży rolniczej. To specjalnie zaprojektowane z myślą o tym przemyśle rozwiązania. Zatem bez względu na to, który produkt wybierzesz, otrzymasz najbardziej dopasowany komponent dla swojej maszyny i przygotowany na wszystkie warunki pracy.

lozyska-skfPoprawnie dobrane łożysko SKF gwarantuje dużo większe osiągi urządzeń i zwiększa wydajność całego gospodarstwa. Zapewniają niezawodność oraz dłuższą trwałość eksploatacyjną. To wszystko w połączeniu z niezawodnością sprawia, że możesz znacząco zmniejszyć wszelkie koszty zarządzania.

Asortyment obejmuje przede wszystkim zespoły łożyskowe wyposażone w oprawy kompozytowe lub żeliwne w różnych wariantach.

 

Uszczelnienia do łożysk dla maszyn rolniczych

Elementy pracujące w maszynach rolniczych często narażone są na zanieczyszczenia różnego rodzaju. Dlatego przy łożyskach tak ważne jest, by zastosować odpowiednie uszczelnienie techniczne. W ofercie marki SKF znajdziesz różnego rodzaju uszczelki, wyróżniające się wysoką skutecznością działania i gwarantujące niezawodność nawet w najbardziej trudnym otoczeniu.

Do ekstremalnie zanieczyszczonego otoczenia poleca się uszczelnienie pięciowargowe. Tam, gdzie poziom zabrudzenia jest bardzo wysoki, wykorzystuje się najczęściej uszczelnienia 2RF. Przy poziomie wysokim sprawdzi się uszczelnienie 2F oraz standardowe. Przy średnim zanieczyszczeniu stosuje się uszczelnienia 2RS1 i również standardowe. Warto pamiętać, że produkty pięciowargowe nadają się głównie do aplikacji, w których mamy do czynienia z niską prędkością. Do wysokiej prędkości poleca się z reguły uszczelnienia 2RS1, 2F oraz standardowe.

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych rozwiązań.

 

Uszczelnienia standardowe

Standardowe rozwiązanie świetnie sprawdzi się tam, gdzie poziom zanieczyszczenia jest średni lub wysoki. Uszczelnienia tego rodzaju gwarantują świetne zabezpieczenie przed ciałami obcymi oraz wilgocią. Dodatkowo skutecznie zatrzymują środek smarny w łożyskach.

 

Uszczelnienie pięciowargowe

Uszczelnienia pięciowargowe stosuje się w zespołach łożyskowych typu Y. Doskonale sprawdzają się przy ekstremalnym zanieczyszczeniu, zapewniając skuteczną ochronę i trwałość łożyskom.

 

Uszczelnienia 2RF i 2F

Tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo wysokim poziomem zanieczyszczenia, poleca się szczególnie wielowargowe uszczelnienia 2RF lub 2F. Drugie rozwiązanie w połączeniu z łożyskami Y posiada dodatkowo tarcze odrzutnikowe, wykonane ze stalowej blachy. Taka konstrukcja zwiększa skuteczność, jednocześnie nie powodując, że wzrasta tarcie.

 

Uszczelnienie 2RS1

Specjalne uszczelnienie techniczne do miejsc, w których zanieczyszczenie utrzymuje się na średnim poziomie. Jest to rozwiązanie przystosowane do pracy w wysokich prędkościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *