Łożyska kulkowe dwurzędowe

Łożyska kulkowe dwurzędowe

Łożyska kulkowe dwurzędowe to najpopularniejsze łożyska wśród klientów, zaraz po modelach kulkowych zwykłych.

  1. Łożyska kulkowe dwurzędowe
  2. Oferta łożysk kulkowych dwurzędowych

 

Łożyska to ważne elementy, które znajdują się w maszynach praktycznie w każdej gałęzi przemysłowej. Zapewniają ruch tej części, na której zamontowany jest pierścień wewnętrzny – wałowi lub osi. Zewnętrzny pierścień zaś umieszcza się w oprawie lub innym nośnym elemencie.

 

Łożyska kulkowe dwurzędowe

Łożyska kulkowe dwurzędowe różnią się w konstrukcji tylko jedną rzeczą od modeli jednorzędowych. Otóż mają więcej niż jeden rząd. W skrócie jest to po prostu połączenie dwóch łożysk kulkowych jednorzędowych, jednakże łączenie to wyposażone zostało w jeden pierścień zewnętrzny i wewnętrzny. Stosuje się je przede wszystkim tam, gdzie łożyska jednorzędowe nie radzą sobie z bardzo dużymi siłami. Charakteryzują się wieloma zaletami, a nie są pozbawione również wad. W przypadku modeli dwurzędowych minusem jest zdecydowanie wyższa cena, większa strata energii i większy poziom tarcia. Niestety w pewnym przypadkach nie mamy innej możliwości, niż skorzystać z dwurzędowych produktów.
Łożyska kulkowe dwurzędowe przenoszą obciążenia osiowe i to w obu kierunkach. Gwarantują wysoką sztywność w przypadku łożyskowania i zapewniają lepszą nośność, niż modele jednorzędowe.

 

Oferta łożysk kulkowych dwurzędowych

Oferta na łożyska kulkowe dwurzędowe jest obszerna. W każdej hurtowni łożysk można znaleźć interesujące nas produkty. Sklepy najczęściej współpracują z renomowanymi producentami, dostarczając tylko i wyłącznie najlepszych rozwiązań. Warto rozważyć zakup nieco droższego produktu, by mieć gwarancję trwałości i nie zawodności. Co nie znaczy, że tanie łożyska kulkowe dwurzędowe zawsze są słabszej jakości. Można znaleźć również tańsze odpowiedniki, które doskonale sprawdzą się w Twojej aplikacji.

Do najpopularniejszych marek, które produkują łożyska Wrocław kulkowe dwurzędowe, należą przede wszystkim FAG, NSK, DPI i MGK. Marki te wyróżniają się przede wszystkim dbałością o każdy szczegół oraz wykorzystywaniem innowacyjnych rozwiązań podczas produkcji. Produkty tych firm charakteryzują się przede wszystkim niezawodnością i świetną odpornością na negatywnie wpływające warunki pracy i środowiska.
Pamiętaj jednak, że łożysko kulkowe dwurzędowe musi być odpowiednio dobrane do danej aplikacji. Jeśli nie jesteś pewien, który rozmiar jest optymalny i czy w ogóle model ten znajdzie zastosowanie, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami danego sklepu technicznego. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dostajesz odpowiedni produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *