Łożyska FAG Black Series – czy warto?

Łożyska FAG Black Series - czy warto

Oferta marki FAG obejmuje nie tylko standardowe rozwiązania, ale także specjalne serie łożysk oraz zespołów łożyskowych. W asortymencie znajdziesz między innymi tak zwaną „czarną serię”. Jeśli interesują Cię komponenty niezawodne, wyróżniające się wydłużoną żywotnością, równie wydłużonym okresem konserwacyjnym i efektywnością energetyczną, sprawdź łożyska FAG Black Series już teraz!

 

  1. Czym jest czarna seria FAG?
  2. Łożyska samonastawne FAG
  3. Zespoły łożyskowe czarnej serii

 

Łożyska FAG to idealne rozwiązania dla tych klientów, których interesuje niezawodność i atrakcyjna cena. Aby mieć pewność, że zdecydujesz się na najlepszy dla danej maszyny produkt, koniecznie pobierz katalog łożysk i sprawdź, który model spełnia Twoje wymagania. W przypadku specyficznych warunków pracy warto zwrócić uwagę na specjalne rozwiązanie — na przykład na Black Series od marki FAG. Czym jest „czarna seria” FAG? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

 

Czym jest czarna seria FAG?

łożyska Black Series FAGBlack Series marki FAG to gama innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań obejmująca łożyska samonastawne z oprawami, które na tle konkurencyjnych wyrobów wyróżniają się niezawodnością i ekonomicznością. Prawidłowo dobrany produkt gwarantuje niezakłóconą i wydajną pracę każdej maszynie.

Komponenty tej serii marka montuje w oprawach wyprodukowanych z żeliwa szarego. Mowa o oprawach łożyskowych jednoczęściowych, które przejmują nie tylko obciążenia poprzeczne, ale także wzdłużne. Dodatkowo producent stosuje specjalną powłokę, która zapewnia maksymalną ochronę przed korozją.

Zespoły łożysk samonastawnych Black Series doskonale sprawdzą się w takich aplikacjach, w których występują średnie lub wysokie obciążenia. Znajdą zastosowanie w maszynach i urządzeniach wykorzystywanych między innymi przez branżę rolniczą, budowniczą, pracowników kopalni czy przez przemysł stalowy. Niniejsze produktu można z powodzeniem zamontować w pompach, maszynach tekstylnych, papierniczych czy w aplikacjach w technice napędu.

 

Łożyska samonastawne FAG

Standardowe łożysko samonastawne składa się z następujących elementów:

  • masywny, kulisty pierścień zewnętrzny,
  • poszerzony obustronnie pierścień wewnętrzny.

W komponentach „czarnej serii” producent montuje koszyki produkowane z tworzywa sztucznego. Asortyment obejmuje głównie obustronnie uszczelnione rozwiązania. Jako uszczelnienie stosuje się jednoczęściowe uszczelki typu RSR z wargą uszczelniającą. Dodatkowo łożyska wyposaża się w zewnętrzną tarczę osłonową.

W porównaniu do konkurencyjnych łożysk samonastawnych komponenty Black Series wyróżniają się cichym biegiem i niższym momentem tarcia. Te właściwości udało się ulepszyć, dogładzając bieżnie pierścieni oraz montując w łożyskach wysokiej jakości elementy toczne.

Każdy zainteresowany klient otrzymuje łożyska FAG wypełnione środkiem smarnym. Oczywiście w trakcie pracy komponent można dosmarowywać, wykorzystując do tego specjalnie wykonany otwór, który znajduje się na pierścieniu zewnętrznym.

 

Zespoły łożyskowe czarnej serii

Oferta FAG „czarnej serii” obejmuje także zespoły łożyskowe w wielu wersjach. Dostępne są między innymi wolnostojące rozwiązania z krótką lub długą podstawą oraz produkty dwu-, trzy- lub czterootworowe. W asortymencie znajdziesz również zespoły opraw naciągowych. To produkty gotowe do montażu tuż po rozpakowaniu. Składają się z łożysk samonastawnych serii FAG Black Series oraz z oprawy wyprodukowanej z żeliwa szarego. Świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach pracy. Do zalet niniejszych komponentów zalicza się zdolność skutecznej kompensacji statycznych błędów niewspółosiowości wałów. Parametr ten uzyskano, montując pierścień zewnętrzny z powierzchnią kulistą oraz otwór sferyczny. Ten ostatni znajduje się w obudowie.

W asortymencie znajdziesz także oprawy kołnierzowe w formie kwadratowej, okrągłej oraz owalnej. Do ich montażu wykorzystuje się przelotowe otwory. Naciągowe rozwiązania natomiast dostępne są w wersji wahliwej i przesuwnej. Produkty tego rodzaju stosuje się głównie przy ruchach liniowych.

Dokładne informacje techniczne łożysk Black Series znajdziesz w katalogu producenta. Jeśli jesteś zainteresowany czarną serią FAG, koniecznie pobierz broszurę i sprawdź parametry poszczególnych komponentów. Następnie wybierz to łożysko samonastawne czy zespół łożyskowy, który spełnia Twoje oczekiwania oraz wymagania konkretnej aplikacji. W przypadku problemów z doborem, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *