Łożyska do wysokich temperatur – co wybrać?

Łożyska do wysokich temperatur - co wybrać

Jakie łożyska do wysokich temperatur warto kupić? Szukasz wydajnych i bezawaryjnych rozwiązań? Już teraz sprawdź łożyska SKF! Czym wyróżniają się łożyska SKF do wysokich temperatur? Szczegóły na temat produktów przeznaczonych do pracy tam, gdzie temperatury sięgają maksymalnie 350 stopni Celsjusza, znajdziesz w poniższym artykule.

 

  1. Jakie łożyska do wysokich temperatur wybrać?
  2. Czym wyróżniają się łożyska SKF do wysokich temperatur?
  3. Gdzie znajdą zastosowanie łożyska SKF do wysokich temperatur?

 

Potrzebujesz łożysk, które sprawdzą się w wysokich temperaturach? Interesują Cię komponenty wyróżniające się większą trwałością eksploatacyjną w aplikacjach, w których występują wysokie temperatury, które dodatkowo zapewniają pracę bez konieczności smarowania? Chcesz zamontować łożyska gwarantujące doskonałe osiągi w suchych środowiskach roboczych i tam, gdzie jednocześnie mamy do czynienia z niskimi prędkościami? Jakie rozwiązania wybrać, biorąc pod uwagę niniejsze wymagania i potrzeby? Najlepszą opcją są łożyska SKF do wysokich temperatur! Czym charakteryzują się komponenty tej szwedzkiej marki? Szczegóły omawiamy w dzisiejszym wpisie.

 

Jakie łożyska do wysokich temperatur wybrać?

łożyska do wysokich temperaturNa łożyska, które działają w aplikacjach wysokotemperaturowych, może wpłynąć wiele czynników, które nierzadko skracają ich żywotność. Do typowych problemów zalicza się między innymi nieodpowiednie smarowanie, krótka trwałość środka smarnego oraz utrata wewnętrznego luzu.

W wysokich temperaturach smary plastyczne i oleje z reguły stają się zbyt rzadkie. To w połączeniu z niskimi prędkościami sprawia, że podczas pracy w łożysku dochodzi do kontaktu metal-metal, co zwiększa oczywiście zużycie komponentu, hałas oraz prowadzi do nadmiernego luzu.

W wysokich temperaturach środki smarne szybciej się starzeją, przez co łożyska trzeba częściej dosmarowywać. To czynność nie tylko czasochłonna, ale także kosztowna. Dodatkowo można o niej łatwo zapomnieć lub po prostu zaniedbać. Ponadto przez częste dosmarowywanie może dojść do nadmiernego wypełnienia komponentu, co zwiększa ryzyko zanieczyszczenia całego procesu, a nawet powstania pożaru. A gdyby tego było mało, stary środek smarny, który zostanie w łożysku, może się zwęglić i — między innymi — zablokować komponent.

Kiedy temperatura jest większa niż temperatura stabilizacji łożyska, w samym komponencie dochodzi do tak zwanego cieplnego rozszerzenia i do ewentualnych zmian w strukturze samego materiału. Taka sytuacja często prowadzi do utraty wewnętrznego promieniowego luzu i tym samym do zatarcia się łożyska.

Jak rozwiązać powyżej wspomniane problemy? Montując łożyska do wysokich temperatur, czyli komponenty, które zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o takich warunkach pracy. Jeśli szukasz niezawodnych, bezawaryjnych i wydajnych produktów, sprawdź łożyska SKF do wysokich temperatur już teraz! Czym wyróżniają się produkty proponowane przez szwedzką markę?

 

Czym wyróżniają się łożyska SKF do wysokich temperatur?

Szwedzka marka SKF proponuje swoim klientom specjalne łożyska do wysokich temperatur, które są przeznaczone do pracy w stosunkowo trudnych warunkach. Produkty te mają smarowanie na bazie grafitu, co doskonale sprawdza się tam, gdzie występują jednocześnie wysokie temperatury i niskie prędkości. Takie smarowanie w tego rodzaju warunkach eliminuje ryzyko kontaktu metal-metal.

W porównaniu do olejów i smarów plastycznych wspomniany grafit nie traci swoich parametrów smarnych i nie starzeje się w temperaturach wynoszących maksymalnie 350 stopni Celsjusza. Dzięki temu łożysk nie trzeba dosmarowywać.

Specjalne łożyska SKF do wysokich temperatur są projektowane ze specjalnym promieniowym luzem, który dobiera się tak, aby wymagany luz promieniowy w podwyższonych temperaturach był utrzymany. Dzięki temu łożyska się nie zacierają. Odpowiedni luz gwarantuje także odpowiednio długi okres eksploatacji.

 

Łożyska do wysokich temperatur — oferta

Marka SKF oferuje swoim klientom szeroką ofertę łożysk i zespołów łożyskowych, które są przystosowane do wysokich temperatur. Podstawowy asortyment obejmuje łożyska kulkowe zwykłe, łożyska kulkowe samonastawnezespoły łożyskowe z łożyskami kulkowymi samonastawnymi.

 

Jakie korzyści otrzymuje klient?

Jakie korzyści otrzymuje klient, decydując się na łożyska SKF do wysokich temperatur? Po pierwsze komponenty tego rodzaju są gwarancją niezawodności. Dzięki temu, że wyeliminowano ewentualne uszkodzenia będące skutkiem wysokich temperatur, prawidłowo dobrane łożysko SKF do wysokich temperatur poprawia czas sprawności samego urządzenia, jego wydajność i ogólnie niezawodność. Brak konieczności częstego dosmarowywania łożysk zwiększa poziom bezpieczeństwa, zapewnia spokój pracy i oszczędność kosztów.

Do korzyści zalicza się również czynniki globalne i ogólnie bezpieczeństwo miejsca pracy oraz procesu. W pierwszym przypadku mamy na myśli to, że niniejsze łożyska marka SKF zaprojektowała tak, aby zmniejszyć maksymalnie wpływ na naturalne środowisko i jednocześnie przyczynić się do działań związanych ze zrównoważonym rozwojem.

 

Gdzie znajdą zastosowanie łożyska SKF do wysokich temperatur?

Gdzie znajdą zastosowanie łożyska SKF do wysokich temperatur? Jak sama nazwa wskazuje — niniejsze komponenty poleca się montować tam, gdzie ze względu na podwyższoną temperaturę nie radzą sobie inne rozwiązania. Jeśli chodzi o to szwedzkie rozwiązanie, łożyska tego rodzaju najczęściej montuje się w następujących aplikacjach:

  • łoże do chłodzenia stalowych blach,
  • piece służące do ciągłego wypieku,
  • piece do wypieku wafli,
  • linie lakiernicze.

To tylko kilka miejsc, w których sprawdzą się łożyska SKF do wysokich temperatur. Jeśli szukasz niezawodnych i wydajnych komponentów, już teraz zapoznaj się z pełną ofertą i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla swojej maszyny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *