Łożyska do instalacji produkcji biogazu – jak zaoszczędzić na łożyskach?

Łożyska do instalacji produkcji biogazu - jak zaoszczędzić na łożyskach?

Jak zaoszczędzić na łożyskach? Wykorzystując odpowiednio przystosowane komponenty. Potrzebujesz rozwiązań, dzięki którym zmniejszą się koszty eksploatacyjne? Interesują Cię takie łożyska toczne, które zagwarantują długą, bezawaryjną pracę? Sprawdź już teraz komponenty proponowane przez NSK! W dzisiejszym artykule przedstawiamy łożyska, które doskonale sprawdzą się w instalacji produkcji gazu.

 

  1. Jakie łożyska do instalacji produkcji biogazu?
  2. Czym charakteryzują się łożyska Molded-Oil?

 

Jakie łożyska toczne sprawdzą się w przesiewaczu obrotowym pracującym w biogazowni? Które rozwiązania będą gwarantować niezawodną, długą pracę? Jeśli zależy Ci na wydajnych komponentach, już teraz sprawdź łożyska kulkowe skośne serii Molded-Oil proponowane przez markę NSK. Produkty tej gamy są w stanie zapewnić nie tylko bezawaryjne działanie, ale i znaczne oszczędności dla Twojego przedsiębiorstwa. Czym wyróżniają się wspomniane łożyska kulkowe skośne? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

Jakie łożyska do instalacji produkcji biogazu?

lozyska-toczne-biogazJakie łożyska do instalacji produkcji biogazu warto wybrać? Polecamy zwrócić uwagę na łożyska kulkowe skośne marki NSK. A dokładniej na modele serii Molded-Oil, które podczas testów zamontowano w przesiewaczu obrotowym w biogazowni, co przełożyło się nie tylko na kilkukrotnie zwiększenie serwisowej trwałości, ale także na znaczne oszczędności. Zakład przetwórstwa spożywczego, który wykorzystał niniejsze produkty, w ciągu roku zaoszczędził aż 19 200 euro!

Jeśli chodzi o warunki środowiska pracy w biogazowni, te z reguły są bardzo niekorzystne dla klasycznych łożysk tocznych. A już szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z procesem przygotowywania spożywczych resztek. Instalacja produkcji biogazu ogólnie opiera się na przesiewaczu obrotowym, który odfiltrowuje gruboziarniste materiały oraz te niefermentujące. Częste awarie łożysk pracujących w przesiewaczu obrotowym powodowały przestoje i tym samym znaczące przerwy w całym procesie produkcyjnym. Jeśli wspomniany zakład montował w instalacji standardowe łożyska kulkowe skośne z uszczelnieniem stykowym, trzeba było je wymieniać co sześć tygodni. Wymiana takiego łożyska trwała około godziny, a biorąc pod uwagę, że każdy wirnik ma je dwa, czas naprawy znacznie się wydłużał. Okazało się, że główną przyczyną uszkodzeń łożysk były zanieczyszczone bieżnie.

Rozwiązaniem tego problemu są wspomniane łożyska kulkowe skośne Molded-Oil. Materiał bazowy w nich wykorzystany zapobiega wnikaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń, a dodatkowo powoli uwalnia środek smarny, dzięki czemu komponenty mają zagwarantowane odpowiednie smarowanie przez bardzo długi czas. Zanieczyszczenia nie mają szans dostać się do środka łożysk również dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu. W tym przypadku marka wykorzystuje uszczelki DDU w połączeniu z obudowami ze stali nierdzewnej, które są świetną opcją dla środowisk korozyjnych. Takie zabezpieczenie skutecznie zwiększa serwisową trwałość łożysk tocznych.

 

Czym charakteryzują się łożyska Molded-Oil?

Czym wyróżniają się łożyska Molded-Oil? Przede wszystkim tym, że niniejsze rozwiązania mają środek smarny, który jest osadzony w poliolefinowej żywicy. To zapobiega między innymi wnikaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń stałych oraz ciekłych i tym samym umożliwia dłuży okres bezobsługowej pracy komponentu. Do produkcji komponentów tej serii marka NSK wykorzystuje specjalną stal nierdzewną, przystosowaną do środowiska korozyjnego.

Łożyska Molded-Oil to doskonałe rozwiązanie dla środowisk zanieczyszczonych, korozyjnych oraz tych, gdzie smarowanie jest utrudnione, a jednocześnie wymagane. Poza biogazownią doskonale sprawdzą się w maszynach wykorzystywanych w rolnictwie, branży farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej, papierniczej, wydobywczej oraz budowlanej. Ponadto warto wykorzystać je w przemyśle paliwowym i gazowym, w maszynach stosowanych do przeładunku materiałów czy do pakowania.

Do zalet łożysk Molded-Oil zalicza się głównie dwukrotnie dłuższą żywotność – szczególnie w zanieczyszczonym oraz wodnym środowisku pracy. Dzięki temu, że komponenty mają ciągły dopływ oleju, przy produktach tej serii mamy do czynienia ze znacznie wydłużonym okresem bez konserwacji. W serii Molded-Oil znajdziesz nie tylko łożyska kulkowe, ale i baryłkowe czy stożkowe. Jeśli jesteś zainteresowany łożyskami Molded-Oil, pobierz katalog NSK już dziś i zapoznaj się dokładnie z pełną specyfikacją techniczną, a następnie wybierz te modele, które odpowiadają wymaganiom Twojej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *