Łożyska ceramiczne marki Ceramic Speed w Polsce

Łożyska ceramiczne marki Ceramic Speed w Polsce

Łożyska ceramiczne to najlepsze rozwiązania do maszyn i urządzeń, w których nie sprawdzają się tradycyjne łożyska z metalowymi kulkami. W przypadku łożysk hybrydowych te elementy toczne wykonywane są z azotku krzemu (Si3Ni4), co w bardzo dużym stopniu zwiększa twardość kulek łożyskowych.

1. Kiedy warto stosować łożyska ceramiczne?
2. Ręcznie robione łożyska
3. Marka CeramicSpeed w Polsce

Zwiększona twardość kulek stosowanych w łożysku przekłada się na poprawioną wytrzymałość całej konstrukcji, a co za tym idzie takie łożysko charakteryzuje się zwiększoną żywotnością.

Kiedy warto stosować łożyska ceramiczne?

Eliminuje to konieczność ciągłego wymieniania łożysk, co w przypadku skomplikowanych maszyn bywa bardzo uciążliwe. W dodatku każdy przestój związany z pracami remontowymi generuje niepotrzebne koszty. Wysokiej jakości łożyska ceramiczne marki Ceramic Speed skutecznie rozwiązują takie problemy. Nieco wyższa cena oryginalnych łożysk zwraca się tak naprawdę już po kilku tygodniach, zwłaszcza że liczne testy potwierdziły, że łożyska hybrydowe z ceramicznymi kulkami charakteryzują się od czterech do ośmiu razy większą żywotnością. Obliczając więc korzyści wynikające ze stosowania takich rozwiązań nie można zapominać o mniejszej ilości przestojów, rzadszych zakupach nowych łożysk, braku konieczności opłacania pracownika, który zajmowałby się wymianą oraz większą wydajnością. Kulki ceramiczne są również dużo lżejsze, dzięki czemu całe łożysko może osiągać większe prędkości obrotowe przy mniejszej masie własnej.

Ręcznie robione łożyska

Każde łożysko sygnowane marką CeramicSpeed jest ręcznie robione przez doświadczonych specjalistów w siedzibie firmy, która mieści się w Danii. Dzięki temu klient może nie tylko zamówić praktycznie dowolne łożysko w pożądanych ilościach (możliwe jest nawet zamówienie pojedynczego łożyska), ale również skorzystać z możliwości oznaczenia ich według indywidualnego projektu z wykorzystaniem specjalistycznego lasera. Firma Ceramic Speed zatrudnia najlepszych fachowców, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży łożysk i pracowali wcześniej dla popularnych marek z branży łożyskowej. Przekłada się to na najwyższe standardy przy projektowaniu oraz produkcji łożysk hybrydowych.

Marka CeramicSpeed w Polsce

Od dłuższego czasu łożyska tego duńskiego producenta były dostępne w Polsce, jednak asortyment ograniczał się wyłącznie do rozwiązań opracowanych z myślą o sektorze sportowym. Brakowało natomiast partnera marki, który zająłby się w sprzedażą łożysk hybrydowych CeramicSpeed dla przemysłu. Od 2018 roku jedynym oficjalnym przedstawicielem firmy na terenie kraju jest wrocławska firma Sped Sp. J., która swoją ofertę kieruje zarówno do zakładów produkcyjnych, firm handlowych jak i klientów detalicznych.

One Reply to “Łożyska ceramiczne marki Ceramic Speed w Polsce”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *