Japońskie łożyska do maszyn górniczych

Japońskie łożyska do maszyn górniczych

Łożyska pracujące w maszynach górniczych muszą być odpowiednio przystosowane do warunków, jakie panują w tej branży. Jakie zatem rozwiązania warto wybrać? Już teraz sprawdź japońskie łożyska do maszyn górniczych, o których wspominamy w niniejszym artykule!

 

  1. Czym wyróżniają się łożyska baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami?
  2. Konstrukcja łożysk baryłkowych NSK do maszyn górniczych

 

Łożyska toczne, które wykorzystuje się w branży górniczej, muszą być przede wszystkim trwałe i niezawodne. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że wszelkie awarie łożysk niekorzystnie wpływają na produktywność przedsiębiorstwa. Jeśli szukasz rozwiązań, które sprawdzą się w trudnych warunkach pracy, w mocno zanieczyszczonym środowisku oraz tam, gdzie występują podwyższone temperatury, polecamy produkty polecane przez japońską markę NSK. Czym wyróżniają się łożyska baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami, zaprojektowane z myślą o maszynach górniczych właśnie?

 

Czym wyróżniają się łożyska baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami?

lozyska-dla-gornictwaPrawidłowo dobrane łożyska baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami są trwałym rozwiązaniem, gwarantującym niezawodne działanie między innymi maszynom górniczym. Do ich produkcji marka NSK wykorzystała indywidualnie opracowaną stal „Touch Steel”, która zwiększa wspomnianą trwałość serwisową — również w środowiskach mocno zanieczyszczonych. Komponenty wyróżniają się wysoką sprawnością uszczelnienia technicznego, w tym także wykazują cechy, które skutecznie pomagają w kompensowaniu niewspółosiowości produktów. Dzięki temu, że uszczelka jest demontowalna, można przeprowadzić pomiar wewnętrznego luzu w trakcie montażu łożyska baryłkowego. Sama instalacja uszczelnienia technicznego jest bardzo prosta i wymaga użycia jedynie odpowiednich śrub. Materiał, który wykorzystano do produkcji komponentów tej gamy, w połączeniu z wysokiej jakości skuteczną uszczelką sprawia, że łożyska baryłkowe tej serii charakteryzują się wysokimi parametrami i dużymi możliwościami.

Niniejsze łożyska baryłkowe dostępne są w kilkunastu rozmiarach. Producent dostarcza komponenty również bez środka smarnego, dzięki czemu każdy zainteresowany może indywidualnie dobrać odpowiedni preparat i nasmarować kupione łożysko baryłkowe NSK.

 

Konstrukcja łożysk baryłkowych NSK do maszyn górniczych

Bardziej wytrzymałą stal wykorzystano do produkcji nie tylko pierścienia wewnętrznego, ale i zewnętrznego. Dzięki temu udało się zwiększyć serwisową trwałość łożysk baryłkowych. Jednocześnie bieżnie przy niedostatecznym smarowaniu czy podczas pracy w warunkach, w których dosmarowywanie jest utrudnione, wolniej się zużywają.

Uszczelnienie techniczne natomiast wyprodukowano z kauczuku butadienowo-akrylonitrylowego, który doskonale sprawdzi się w temperaturze roboczej do 100 stopni Celsjusza. Zintegrowana pierścieniowa sprężyna gwarantuje doskonałe i skuteczne uszczelnienie i to z możliwością kompensowania ewentualnych niewspółosiowości całego komponentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *