Jakie zespoły łożyskowe do wentylatorów i dmuchaw?

Jakie zespoły łożyskowe do wentylatorów i dmuchaw?

Jakie zespoły łożyskowe do wentylatorów i dmuchaw wybrać? Sprawdź nasze polecenia już teraz! W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na jakie zespoły łożyskowe warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o przemysłowe wentylatory oraz dmuchawy.

 

  1. Jakie zalety mają zespoły łożyskowe Self-Lube marki NSK?
  2. Czym wyróżniają się zespoły HLT Self-Lube NSK?
  3. Gdzie znajdą zastosowanie oprawy dzielone serii SNN?
  4. Łożyska z kołnierzem do przekładni – krótka charakterystyka

 

Potrzebujesz wydajnego zespołu łożyskowego, który sprawdzi się w przemysłowym wentylatorze? A może interesują Cię łożyska do dmuchaw? Bez względu na to, jaka jest Twoja odpowiedź, gwarantujemy, że w asortymencie japońskiej marki NSK znajdziesz wszystko, czego szukasz! W niniejszym artykule podpowiadamy, na które zespoły łożyskowe warto zwrócić uwagę. A zatem jakie produkty sprawdzą się w wentylatorach i dmuchawach?

 

Jakie zalety mają zespoły łożyskowe Self-Lube marki NSK?

zespoly-lozyskowe-wentylatorJeśli chodzi o wentylatory i dmuchawy, polecamy przede wszystkim zespoły łożyskowe serii Self-Lube, produkowane przez markę NSK. Gama ta obejmuje szeroki asortyment zarówno opraw, jak i wkładek, które są wykonywane zgodnie ze specyfikacją materiałową oraz jakościową japońskiego przedsiębiorstwa. Każda oprawa żeliwna ma smarowniczkę, dzięki której dosmarowywanie komponentów nie sprawia żadnych problemów. Dodatkowo modele tej serii mają zdolność skutecznego niwelowania początkowej niewspółosiowości, która może powstać w trakcie montażu.

Seria Self-Lube obejmuje przede wszystkim oprawy stojące, zespoły walcowe, naciągowe, kołnierzowe i podwieszane. Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzesz, otrzymasz komponent przeznaczony do pracy w uciążliwych warunkach. Zespoły łożyskowe Self-Lube świetnie sprawdzą się w środowisku korozyjnym oraz tam, gdzie występuje spore zanieczyszczenie, wysokie temperatury i niewspółosiowości. Jako uszczelnienie w niniejszych produktach marka NSK stosuje uszczelki standardowe, standardowe z ochraniaczem lub trójwargowe.

Poza wentylatorami i dmuchawami zespół łożyskowy Self-Lube znajdzie zastosowanie także w innych maszynach i urządzeniach przemysłowych. Komponenty tej serii poleca się także branży rolniczej, cementowej, spożywczej, papierniczej, poligraficznej, budowlanej czy wydobywczej. Ponadto produkty doskonale sprawdzą się w sektorze tekstylnym, użyteczności publicznej. Producent poleca montować zespoły łożyskowe Self-Lube również w urządzeniach wykorzystywanych przez ochronę zdrowia czy w maszynach służących do pakowania lub przeładunku materiałów.

 

Czym wyróżniają się zespoły HLT Self-Lube NSK?

Szukasz zespołów, które mają poradzić sobie tam, gdzie występują wysokie temperatury? W takiej sytuacji polecamy zwrócić uwagę na modele serii HLT Self-Lube. Prawidłowo dobrany i zamontowany komponent zapewnia nie tylko redukcję czynności wiążących się z utrzymaniem, ale także kosztów związanych z przestojem czy wymianą zużytych lub uszkodzonych elementów. Zespoły gamy HLT Self-Lube wyróżniają się specjalną wewnętrzną budową. Luz wewnętrzny w ich przypadku to C5. Ponadto wypełnia się je wysoce wydajnym smarem Klueber. Jako uszczelnienie natomiast marka NSK stosuje trwałe uszczelki wykonane z gumy silikonowej.

Wspomniany środek smarny jest nie tylko wydajny, ale i gwarantuje skuteczne smarowanie w bardzo niskich i wysokich temperaturach. Zakres temperatury wynosi w tym przypadku -40 – 180 stopni Celsjusza. Uszczelnienie także zapewnia skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami oraz wysokimi temperaturami. Poprawne i bezproblemowe działanie w ekstremalnych temperaturach gwarantuje również stalowy koszyk oraz ogólnie konstrukcja całego zespołu, który od początku był projektowany tak, aby mógł sprostać trudnym warunkom pracy. Większy luz promieniowy między elementami tocznymi a bieżniami natomiast pomaga w zapobieganiu wstępnemu promieniowemu obciążeniu.

Zespoły NSK HLT Self-Lube doskonale sprawdzą się nie tylko w wentylatorach i dmuchawach, ale także w urządzeniach służących do pakowania czy przeładunku materiałów. Ponadto komponenty te poleca się branży spożywczej oraz sektorze użyteczności publicznej.

 

Gdzie znajdą zastosowanie oprawy dzielone serii SNN?

Dostępne w ofercie marki NSK oprawy dzielone serii SNN to komponenty przeznaczone do następujących warunków pracy:

  • wysokie zanieczyszczenie,
  • duże obciążenia,
  • niewspółosiowość
  • smarowanie,
  • pasowanie.

Obudowy mają dwa otwory smarownicze oraz jeden otwór spustowy. Narożniki w przypadku komponentów tej serii marka NSK wykonuje w litej formie. Elementy te dodatkowo stanowią podstawę ustalających kołków. Wysokiej jakości odlew umożliwia zastosowanie aż pięciu różnych układów, jeśli chodzi o uszczelnienie. Możesz wybrać dwuwargowe uszczelki, uszczelki labiryntowe, filcowe czy takonitowe oraz uszczelki typu V. Do zalet produktów tej gamy zalicza się prosty montaż, łatwą samonastawność i świetne odprowadzeni ciepła. Wysoka sztywność opraw dzielonych SNN skutecznie minimalizuje ewentualne odkształcenia gniazda. Plusem niniejszych produktów są także stosunkowo niskie koszty związane z konserwacją.

Poza wentylatorami i dmuchawami oprawy dzielone SNN znajdą zastosowanie także w maszynach wykorzystywanych przez branżę cementową, stalową i metalową. Ponadto będą doskonałą opcją w aplikacjach przeznaczonych do przenoszenia napędu.

 

Łożyska z kołnierzem do przekładni – krótka charakterystyka

W asortymencie marki NSK znajdziesz także łożyska z kołnierzem, które są przeznaczone do przekładni. Znajdą zastosowanie przede wszystkim w przekładniach smarowanych olejem – na przykład w autobusie czy dźwigu. Niniejsze produkty doskonale sprawdzą się tam, gdzie występuje spore zanieczyszczenie i duże obciążenia. Jako uszczelnienie olejowe w tym przypadku wykorzystuje się odpowiednią uszczelkę wału.

Do zalet produktów tego rodzaju zalicza się przede wszystkim fakt, że marka NSK dostarcza je jako kompletny zespół. Dzięki temu ich montaż nie sprawia żadnych problemów. Ponadto lista zalet obejmuje zdolność przyjmowania dużych obciążeń wzdłużnych w dwóch kierunkach, optymalny luz roboczy czy stałe smarowanie środkiem smarnym przez cały okres eksploatacyjny. Poza wentylatorami i dmuchawami niniejsze komponenty znajdą zastosowanie również w pompach przemysłowych, sprężarkach i maszynach rolniczych.

Jeśli jesteś zainteresowany wspomnianymi w dzisiejszym wpisie produktami, pobierz katalog NSK i dokładnie zapoznaj się z pełną specyfikacją konkretnych rozwiązań. W przypadku problemów z dobraniem optymalnej opcji, koniecznie skorzystaj z pomocy technika!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *