Jakie zespoły łożyskowe dla stalowni?

Jakie zespoły łożyskowe dla stalowni? Które rozwiązania sprawdzą się w dziale huty, w której wykorzystuje się piece do wytapiania stali? Jeśli potrzebujesz sprawdzonych produktów, zapraszamy do lektury! Dziś polecamy wydajne zespoły łożyskowe, które spełnią Twoje oczekiwania.

 

  1. Jakie zespoły łożyskowe sprawdzą się w stalowniach?
  2. Czym charakteryzują się zespoły łożyskowe NSK Self-Lube

 

Warunki pracy w hucie nierzadko są trudne. Aby zachować ciągłość pracy, należy zatem stosować przystosowane odpowiednio rozwiązania. Dotyczy to także komponentów, które pracują w maszynach i urządzeniach przemysłowych. Jeśli interesują Cię sprawdzone zespoły łożyskowe dla stalowni, sprawdź naszą propozycję już teraz!

 

Jakie zespoły łożyskowe sprawdzą się w stalowniach?

zespol-lozyskowy-nskW stalowni zaleca się stosować zespoły łożyskowe odporne na ekstremalne temperatury, ogromne obciążenia, wysokie prędkości, wibracje, różnego rodzaju zanieczyszczenia, wodę czy gwałtowne momenty przyspieszania i zwalniania. Jeśli potrzebujesz komponentów, które sprawdzą się we wspomnianych wyżej warunkach, koniecznie zwróć uwagę na japońskie rozwiązania RHP Self-Lube marki NSK. To produkty składające się z dwóch części: oprawy oraz łożyskowej wkładki. W każdej jednostce montuje się jednorzędowe łożysko kulkowe uszczelnione, wyróżniające się sferyczną średnicą zewnętrzną oraz wydłużonym wewnętrznym pierścieniem. Kuliste gniazdo w niniejszych rozwiązaniach sprawia, że zespół łożyskowy skutecznie kompensuje każdą niewspółosiowość początkową. W przypadku opraw natomiast zainteresowany klient może wybrać opcję stojącą lub jednoczęściową i sztywną kołnierzową.

 

Czym charakteryzują się zespoły łożyskowe NSK Self-Lube?

Zespoły łożyskowe serii RHP Self-Lube – oraz Silver-Lube, Life-Lube czy Molded-Oil – dostępne są z pełną gamą uszczelnień technicznych. Dzięki temu każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć odpowiednie zabezpieczenie do warunków środowiska. Ponadto komponenty te mogą różnić się także metodą mocowania.

Do zalet zespołów łożyskowych RHP Self-Lube zalicza się między innymi wytrzymały, metalowy koszyk wykonany ze stali nierdzewnej lub stali. W komponentach tej serii wykorzystuje się z reguły dwuczęściowy i nitowany element. Ponadto możliwość dosmarowywania zespołów łożyskowych jest w tym przypadku standardem. Specjalnie dogładzona bieżnia gwarantuje ciche oraz bardzo efektywne działanie. Odpowiednio dobrana osłona natomiast skutecznie zabezpiecza wnętrze produktu i chroni je przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Hartowane pierścienie produkuje się z wysokiej jakości stali, oprawę natomiast z żeliwa. Oferta obejmuje także rozwiązania wyprodukowane z tworzywa termoplastycznego lub odlewane z nierdzewnej stali. Jeśli interesują Cię te inne oprawy, sprawdź, czy opcja ta jest dostępna konkretnie przy serii RHP Self-Lube.

Zespoły łożyskowe mocuje się na wale na kilka sposobów: za pomocą mocujących wkrętów, mimośrodowego pierścienia oraz stożkowej tulei wciąganej.

Jeśli jesteś zainteresowany niniejszymi zespołami łożyskowymi, pobierz katalog NSK i znajdź odpowiedni komponent dla swojej maszyny już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *