Jakie wysokoelastyczne sprzęgła łączące wały wybrać?

Jakie wysokoelastyczne sprzęgła łączące wały wybrać?

Jakie wysokoelastyczne sprzęgła łączące wały wybrać? W ofercie KTR znajdziesz dwie serie, na które warto zwrócić uwagę, jeśli szukasz rozwiązań tego rodzaju. W niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na ich temat. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem.

 

  1. Jakie wysokoelastyczne sprzęgła łączące wały produkuje KTR?
  2. Czym wyróżnia się uniwersalne sprzęgło EVOLASTIC?
  3. Co to jest sprzęgło wysokoelastyczne BoWex HEW?

 

Jeśli interesują Cię wysokoelastyczne sprzęgła łączące wały, gwarantujemy, że w ofercie popularnej marki KTR znajdziesz kilka wydajnych i bezawaryjnych rozwiązań. W dzisiejszym wpisie omówimy kilka podstawowych informacji na ich temat. Szczegóły natomiast znajdziesz w katalogu producenta. Pobierz broszurę, aby zapoznać się dokładnie ze wszystkimi parametrami technicznymi i mieć pewność, że ostatecznie kupić optymalne sprzęgło KTR dla swojej maszyny.

 

Jakie wysokoelastyczne sprzęgła łączące wały produkuje KTR?

Wysokoelastyczne sprzęgła KTR łączące wały to doskonałe rozwiązania do aplikacji, które wymagają skutecznego kompensowania dużych odchyłek oraz tłumienia drgań. W ofercie znajdziesz między innymi komponenty serii EVOLASTIC z elastomerowym elementem, który jest wstępnie naprężony. Produkty te bezobsługowo redukują skrętne drgania w każdym układzie napędowym. Również płynnie absorbują udary – szczególnie te, które spowodowane są przez przeciążenie.

W asortymencie dostępne są także sprzęgła zębate z zębami łukowymi serii BoWex HEW Compact. To rozwiązania gwarantujące ciągłą pracę i jednocześnie bardzo niski współczynnik tarcia pomiędzy zębami.

 

Czym charakteryzuje się uniwersalne sprzęgło EVOLASTIC?

sprzegla-ktrSeria EVOLASTIC obejmuje sprzęgła wysokoelastyczne kołnierzowe oraz do łączenia wałów. Te bezpoślizgowe modele to uniwersalne rozwiązania, przeznaczone między innymi do pracy w napędach głównym oraz pomocniczych. Ciśnieniowo kalibrowany elastomer sprawia, że komponenty skutecznie redukują drgania skrętne i pochłaniają udary, jednocześnie tłumią strukturalny hałas. Działają równolegle w trzech wymiarach i kompensują duże odchyłki – zarówno osiowe, jak i kątowe oraz promieniowe. Maksymalna temperatura pracy standardowych produktów wynosi 110 stopni Celsjusza. Warto również pamiętać, że niniejsze sprzęgła KTR to rozwiązania izolujące elektrycznie. Maksymalny moment obrotowy wynosi 5600 NM, a maksymalna prędkość obwodowa – Vmax=56 m/s.

W ofercie znajdziesz między innymi sprzęgła EVOLASTIC bezpośrednio przykręcane oraz wpinane. Z dostępnych wariantów wyróżnia się pojedynczy elastomer, elastomer z piastą, wysokoelastyczne rozwiązanie, w tym także do przeróżnych zastosowań oraz komponenty z pośrednim elementem. Szczegóły na temat poszczególnych wersji sprzęgła EVOLASTIC znajdziesz w katalogu producenta.

 

Co to jest sprzęgło wysokoelastyczne BoWex HEW?

BoWex HEW COmpact to sprzęgło elastyczne wał-wał. Jest optymalnym rozwiązaniem do kompensowania sporych niewspółosiowości. Wyróżnia się kompaktową konstrukcją, nieznacznymi siłami przywracającymi oraz możliwością wtykania osiowego. Świetnie sprawdzi się w zastosowaniach krytycznych (pod względem skręcania). Można wykorzystać sprzęgło BoWex HEW Compact zarówno w sprężarkach tłokowych, jak i sprężarkach śrubowych, pompach przemysłowych czy napędach, które są napędzane przez silnik elektryczny.

Sprzęgła zębate tej serii dostarcza się z elastomerami, które między sobą różnią się przede wszystkim twardością. Dzięki temu każdy zainteresowany może precyzyjnie dopasować sobie sztywność skręcania do określonego zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *