Jakie stalowe sprzęgło płytkowe wybrać?

Jakie stalowe sprzęgło płytkowe wybrać?

Jakie stalowe sprzęgło płytkowe wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zapoznać się na początku z dostępnymi wersjami rozwiązań u interesującego nas producenta. Dziś przedstawiamy popularne komponenty proponowane przez markę KTR.

 

  1. Stalowe sprzęgło płytkowe KTR
  2. Popularne serie sprzęgieł płytkowych

 

Jeśli interesują Cię sprawdzone i niezawodne sprzęgła płytkowe, koniecznie zwróć uwagę na propozycje popularnej marki KTR. W rozbudowanej ofercie firmy znajdziesz przeróżne rozwiązania, w tym tytułowe modele. W niniejszym artykule omawiamy kilka serii, na które warto zwrócić uwagę. Przedstawiamy jedynie najważniejsze informacje – szczegółowe dane techniczne znajdziesz w katalogu.

 

Stalowe sprzęgło płytkowe KTR

Całostalowe sprzęgła płytkowe to rozwiązania składające się między innymi z łączników płytkowych, wyprodukowanych ze sprężynowej stali nierdzewnej. Skrętnie sztywne i bezluzowe komponenty wykonane przez markę KTR mogą w większości przypadków pracować w temperaturze do 280 stopni Celsjusza. Oferta obejmuje produkty przystosowane do wałów o maksymalnej średnicy 330 mm. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się trzy serie, które znajdziesz w asortymencie KTR. Poniżej przestawiamy krótką charakterystykę sprzęgieł RADEX-N, RIGIFLEX-N oraz RIGIFLEX-HP.

 

Popularne serie sprzęgieł płytkowych

RADEX-N to seria, która obejmuje sprzęgło płytkowe bezobsługowe w wersji całostalowej z płytkowym łącznikiem. Ten ostatni element to skrętnie sztywna część, wykonana ze stali nierdzewnej sprężystej, wyróżniającej się doskonałą wytrzymałością. Sprzęgło tej serii przystosowane jest do pracy w temperaturze nieprzekraczającej 280 stopni Celsjusza. Dwukardanowy komponent poleca się do pracy w maszynach drukarskich, w sprężarkach, a także w urządzeniach wykorzystywanych w branży hutniczej czy zajmującej się obróbką materiałów.

Jeśli jesteś zainteresowany sprzęgłem RADEX-N, koniecznie ściągnij katalog KTR i sprawdź wszystkie dostępne w ofercie konstrukcje. Wyróżnia się kilka rozmiarów komponentów tej serii, które różnią się między sobą także ilością otworów montażowych.

sprzeglo-plytkoweSkrętnie sztywne sprzęgło płytkowe serii RIGIFLX-N to kolejny produkt tej kategorii, na który warto zwrócić uwagę. To bezluzowe rozwiązanie, które skutecznie kompensuje odchyłki łączonych wałów. Seria ta znajdzie zastosowanie szczególnie w wentylatorach przemysłowych, pompach i sprężarkach. Zakres momentów obrotowych w przypadku tego modelu wynosi 60 – 280 000 Nm. Wyróżnia się dwukardanową konstrukcją i jest przystosowanym sprzęgłem – jak praktycznie każdy produkt KTR – do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Z wyżej omówionej serii poleca się również modele RIGIFLEX-HP. To kompaktowe rozwiązania, które mają zdolność do przenoszenia bardzo dużych momentów obrotowych. Bezluzowe i dwukardanowe sprzęgło płytkowe może pracować tam, gdzie maksymalny moment obrotowy wynosi 330 000 Nm, a prędkość 17 300n. Łącznik płytkowy w produktach tej serii wykonuje się z wyżarzanej i wysokostopowej stali hartowanej.

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego rozwiązania, ściągnij katalog KTR i dokładnie przeanalizuj dane techniczne interesujących Cię sprzęgieł. Jeśli masz problem z dobraniem komponentu, koniecznie skorzystaj z pomocy fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *