Jakie pasy napędowe do kruszarki mobilnej?

Masz kruszarkę mobilną i szukasz wydajnych pasów napędowych? Jakie pasy napędowe do kruszarki mobilnej warto wybrać? Sprawdź nasze polecenie już teraz!

 

  1. Pasy napędowe w kruszarce mobilnej
  2. Jakie pasy napędowe do kruszarki mobilnej warto wybrać?

 

Czy zamontowane pasy napędowe w Twojej kruszarce mobilnej zbyt szybko ulegają uszkodzeniu? Co kilka miesięcy musisz wymieniać zużyte elementy na nowe, co generuje większe koszty eksploatacyjne i powoduje przestoje w produkcji? Szukasz rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzisz i nie będziesz musiał martwić się częstymi przestojami? Jakie pasy napędowe do kruszarki mobilnej warto w takiej sytuacji wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

 

Pasy napędowe w kruszarce mobilnej

pasy napędowe do mobilnej kruszarkiNa rynku aktualnie można znaleźć przeróżne pasy napędowe przystosowane do konkretnych warunków pracy. A zatem wybór optymalnego rozwiązania nie powinien sprawiać problemów. Jednakże wciąż zdarza się, że w niektórych maszynach montuje się nieodpowiednie komponenty. Pisząc „nieodpowiednie”, mamy na myśli takie, które ostatecznie nie sprawdzają się w danych warunkach – za szybko się zużywają lub ulegają uszkodzeniu.

Z takim problemem spotkała się między innymi firma Yamama Cement, która w swoich kruszarkach mobilnych montowała do tej pory dwa zestawy dwudziestu pasów 8V 4250 RP. Trwałość tych produktów pracujących w kruszarkach mobilnych wynosiła nie więcej niż 6 miesięcy. Do tego problematyczne było ich naprężenie. Po upływie pół roku konieczna była konserwacja, przez którą trzeba było unieruchomić maszynę. A jak wiadomo przestój w produkcji – nawet kilkugodzinny – nigdy nie jest zbyt dobry. Nie tylko generuje straty finansowe, ale także negatywnie wpływa na ciągłość produkcji. Jakie zatem pasy napędowe do kruszarki mobilnej warto kupić?

 

Jakie pasy napędowe do kruszarki mobilnej warto wybrać?

Jeśli interesują Cię pasy napędowe do kruszarki mobilnej, które są wydajne, trwale i niezawodne, już teraz sprawdź modele wykonywane przez niemieckiego producenta Optibelt. Wspomnianej wyżej firmie zaproponowano komponenty serii RED POWER 3 S=C Plus. To pasy Optibelt o sporych osiągach, które umożliwiają produkcję w podwyższonych temperaturach. Przedsiębiorstwu z Arabii Saudyjskiej po wymianie starych pasków na modele gamy RED POWER 3 S=C Plus udało się uzyskać oszczędności rzędy 5114 dolarów (amerykańskich) w skali roku. Czym wyróżniają się niniejsze rozwiązania?

 

Wąskoprofilowe pasy klinowe RED POWER 3 S=C Plus

Seria RED POWER 3 S=C Plus obejmuje pasy klinowe wąskoprofilowe. To nowa generacja komponentów, która w porównaniu do innych pasków klinowych wąskoprofilowych wyróżnia się o 50% większą mocą. Zapewnia także spore oszczędności kosztów – 35%.

Te bezobsługowe pasy klinowe wąskoprofilowe przystosowane są do pracy z rolkami grzbietowymi. Standardowe komponenty świetnie sprawdzą się tam, gdzie temperatura wynosi -30 – 100 stopni Celsjusza. Przewodzące elektrycznie paski klinowe ze względu na dużo większą wydajność można wykorzystać z mniejszych napędach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *