Jakie łożyska walcowe Timken wybrać?

Jakie łożyska walcowe Timken wybrać?

Timken produkuje łożyska walcowe w różnych wariantach. Aby mieć pewność, że ostatecznie użyjemy optymalnego rozwiązania, warto zapoznać się z każdą dostępną serią. Dziś przedstawiamy podstawowe informacje na temat łożysk walcowych Timken.

 

  1. Łożyska walcowe Timken
  2. Rodzaje łożysk walcowych marki Timken

 

Rozbudowana oferta marki Timken sprawia, że każdy klient znajdzie najbardziej dopasowane łożysko toczne do warunków pracy i środowiska. Jeśli i Ty szukasz niezawodnych komponentów, koniecznie sprawdź asortyment wspomnianej firmy. W przypadku problemów z dobraniem łożyska pamiętaj, by skorzystać z pomocy eksperta. W dzisiejszym artykule w skrócie omawiamy łożyska walcowe produkowane przez markę Timken. Zapraszamy do lektury!

 

Łożyska walcowe Timken

lozysko-walcoweTo, co wyróżnia łożyska walcowe to głównie jakość. Wydajne i skuteczne komponenty charakteryzują się nie tylko wydłużonym okresem eksploatacyjnym, ale i precyzyjnością czy bardzo niskim oporem. Aby uzyskać świetne parametry, marka Timken musiała nieco zoptymalizować wewnętrzną geometrię i zastosować innowacyjną konstrukcję w koszach utrzymujących elementy toczne.

Dodatkowo są to produkty przystosowane do pracy w cięższych warunkach. Marka stosuje odpowiednie materiały, dzięki czemu łożyska walcowe lepiej radzą sobie z negatywnie wpływającymi na żywotność czynnikami zewnętrznymi.

 

Rodzaje łożysk walcowych marki Timken

W ofercie firmy Timken znajdziesz szereg różnorodnych rozwiązań. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat poszczególnych typów łożysk walcowych, produkowanych przez wspomnianą markę.

 

Łożyska walcowe typu RN oraz RIN

Komponenty typu RN oraz RIN to rozwiązania składające się z pierścienia zewnętrznego pozbawionego obrzeży i wewnętrznego z dwoma obrzeżami. Tej serii łożysko walcowe ma zdolność przejmowania obciążeń poprzecznych oraz kompensacji rozszerzalności cieplnej. Modele te poleca się głównie urządzeniom wiertniczym, piecom obrotowym, kruszarkom, reduktorom czy młynom.

 

Łożyska walcowe typu RU, RIU

Łożyska walcowe typu RU oraz RIU to komponenty złożone z pierścienia zewnętrznego z dwoma stałymi obrzeżami i wewnętrznego bez wspomnianych obrzeży. Do zalet niniejszych łożysk walcowych zalicza się bardzo niskie tarcie, bardzo dużą wydajność i zdolność do skutecznej kompensacji rozszerzalności cieplnej. Modele tego typu przenoszą tylko obciążenia promieniowe. Są to doskonałe rozwiązania dla młynów węglowych, przekładni, maszyn górniczych, skrzyń biegów czy kompresorów.

 

Łożyska walcowe typu NJ/RIJ i RJ

Komponenty tych serii mają pierścień zewnętrzny z dwoma obrzeżami i wewnętrzny z jednym stałym obrzeżem. Przenoszą duże obciążenia promieniowe oraz niewielkie osiowe. Ten typ łożyska walcowego sprawdzi się przede wszystkim w pyłowych młynach, napędach przenośników, płuczkowych pompach czy reduktorach.

 

Łożyska walcowe typu NP

NP to typ łożyska walcowego, w którym stosuje się pierścień zewnętrzny z jednym stałym obrzeżem, swobodny pierścień kołnierzowy oraz pierścień wewnętrzny z dwoma obrzeżami stałymi. Niniejsze produkty stosuje się najczęściej jako łożyska ustalające.

 

Więcej dokładnych informacji znajdziesz w katalogu producenta. Koniecznie ściągnij broszurę i wybierz najbardziej dopasowane łożysko walcowe do warunków pracy, otoczenia i wymagań aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *