Jakie łożyska toczne dla przemysłu tekstylnego?

Jakie łożyska toczne dla przemysłu tekstylnego?

Jakie łożyska toczne dla przemysłu tekstylnego? Szukasz wydajnych i niezawodnych produktów? Gwarantujemy, że proponowane przez nas w dzisiejszym artykule rozwiązania spełnią Twoje oczekiwania. Sprawdź nasze polecenia już teraz!

 

  1. Czym wyróżniają się uszczelnione łożyska kulkowe skośne NSK?
  2. Jakie zespoły łożyskowe dla przemysłu tekstylnego i skór wybrać?

 

Jakie łożyska toczne sprawdzą się w maszynach i urządzeniach wykorzystywanych przez branżę tekstylną i skór? Polecamy zwrócić szczególną uwagę na łożyska kulkowe skośne produkowane przez markę NSK. W ofercie znajdziesz także zespoły łożyskowe, które będą także dobrą opcją dla maszyn stosowanych w przemyśle tekstylnym. Czym się wyróżniają poszczególne komponenty? Na pytanie odpowiadamy w poniższym wpisie.

 

Czym wyróżniają się uszczelnione łożyska kulkowe skośne NSK?

lozyska-branza-tekstylnaDostępne w ofercie łożyska kulkowe skośne uszczelnione mają specjalne uszczelki, dzięki którym komponenty przez cały czas swojej pracy pozostają wolne od różnego rodzaju zanieczyszczeń. To z kolei przekłada się na gwarancję wysokiego poziomu obróbki skrawaniem. A zatem niniejsze produkty świetnie sprawdzą się tam, gdzie mamy do czynienia z zanieczyszczonym środowiskiem. Ponadto są świetną opcją do aplikacji, w których występują wysokie prędkości i gdzie ważna jest duża precyzja.

Na tle standardowych komponentów łożyska kulkowe skośne uszczelnione marki NSK wyróżniają się skutecznymi uszczelkami bezstykowymi i dłuższą o 50% żywotnością smaru.

Jeśli chodzi o wspomniane uszczelnienie, warto wiedzieć, że bezstykowe uszczelki zapewniają świetną ochronę i jednocześnie zmniejszają zużycie bieżni oraz powierzchni kulek. Ponadto zmniejszają szum, rozkład środka smarnego i drgania. Dodatkowo uszczelnienie, które wykorzystano w niniejszych łożyskach kulkowych skośnych nie powodują żadnej redukcji, jeśli chodzi o prędkość. Dzięki bezstykowym uszczelkom smar jest utrzymywany przez cały czas w odpowiednim położeniu. Do zalet zalicza się między innymi gwarancję poprawionej wydajności wrzeciona oraz brak wysychania środka smarnego z powodu dostępu powietrza.

Poza przemysłem tekstylnym łożysko kulkowe skośne uszczelnione NSK świetnie sprawdzi się w branży ceramicznej, szklanej, chemicznej, farmaceutycznej oraz przy produkcji gumy i tworzyw sztucznych. Niniejsze produkty można wykorzystać także w obrabiarkach.

 

Jakie zespoły łożyskowe dla przemysłu tekstylnego i skór wybrać?

W przypadku zespołów łożyskowych dla przemysłu tekstylnego i skór polecamy szczególnie produkty z uszczelkami trójwargowymi – Triple-Lip oraz rozwiązania Self-Lube. W pierwszym przypadku otrzymujesz komponenty, które doskonale sprawdzą się tam, gdzie mamy do czynienia z dużym zanieczyszczeniem zarówno różnego rodzaju pyłami, jak i wodą. A to oznacza, że zespoły łożyskowe z uszczelkami trójwargowymi Triple-Lip to świetna opcja dla środowiska korozyjnego.

W zespołach łożyskowych Triple-Lip montuje się trójwargową uszczelkę wykonaną z gumy nitrylowej, która dodatkowo jest przymocowana do stalowej osłony tłoczonego nośnika. Dostępne jest także rozwiązanie na dociskowe wkręty oraz mimośrodowy pierścień blokujący. Do zalet niniejszych produktów zalicza się długą żywotność łożyskową, spowodowaną przede wszystkim poprawionymi właściwościami uszczelnienia. Ponadto plusem jest wprowadzenie dłuższych przerw pomiędzy kolejnymi smarowaniami, co przekłada się na niższe koszty utrzymania i jednocześnie zwiększenie wydajności samych maszyn. Poza przemysłem tekstylnym zespoły łożyskowe Triple-Lip poleca się branży chemicznej, farmaceutycznej, spożywczej, rolniczej, wydobywczej i budowlanej. Komponenty tej serii można zamontować także w urządzeniach wykorzystywanych w sektorze użyteczności publicznej, do pakowania czy przeładunku materiałów.

Gama Self-Lube natomiast obejmuje szeroki asortyment różnorodnych opraw oraz wkładek, które doskonale sprawdzają się w uciążliwych warunkach pracy. Świetnie poradzą sobie w aplikacjach, w których występują wysokie temperatury i niewspółosiowości oraz gdzie jednocześnie mamy do czynienia ze środowiskiem zanieczyszczonym i korozyjnym. W przypadku uszczelnienia klient może wybrać uszczelkę standardową, trójwargową lub standardową ze specjalnym ochraniaczem. Wszystkie żeliwne oprawy mają smarowniczkę, dzięki czemu ponowne smarowanie nie stanowi żadnego problemu.

Zespoły łożyskowe Self-Lube znajdą zastosowanie nie tylko w przemyśle tekstylnym, bo także w branży rolniczej, cementowej, spożywczej, papierniczej, wydobywczej, budowlanej czy poligraficznej. Producent poleca montować niniejsze rozwiązania również w wentylatorach, dmuchawach czy urządzeniach wykorzystywanych w sektorze ochrony zdrowia i opieki medycznej, oraz w maszynach przeznaczonych do przeładunku materiałów czy pakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *