Jakie łożyska kulkowe zwykłe produkuje SKF?

Jakie łożyska kulkowe zwykłe produkuje SKF?

Jakie łożyska kulkowe zwykłe produkuje SKF? Zastanawiasz się nad rozwiązaniami tej marki, ale nie wiesz, czy w ofercie znajdziesz odpowiedni dla swojej maszyny komponent? Już teraz zapoznaj się z dostępnym asortymentem.

 

  1. Czym wyróżniają się łożyska kulkowe SKF?
  2. Jakie łożyska kulkowe specjalne produkuje SKF?

 

Szukasz sprawdzonych łożysk kulkowych, ale nie wiesz, jakiego producenta wybrać? Sporą popularnością na polskim rynku cieszą się szwedzkie łożyska kulkowe. W jakich wariantach dostępne są rozwiązania zwykłe? W skrócie omawiamy je w dzisiejszym artykule. Szczegóły natomiast obejmuje katalog SKF. Koniecznie pobierz broszurę, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu.

 

Czym wyróżniają się łożyska kulkowe SKF?

lozyska-kulkoweSzwedzka marka SKF produkuje łożyska kulkowe w wielu wariantach. Dostępne są przede wszystkim modele zwykłe jednorzędowe, ze stali nierdzewnej, dwurzędowe i jednorzędowe z kanałkami do wkładania kulek. Ponadto asortyment wyszczególnia łożyska cichobieżne, z rowkiem pod pierścień osadczy oraz dopasowane w pary.

Standardowe łożyska kulkowe to wszechstronne rozwiązania, wyróżniające się prostą konstrukcją. Nierozłączne komponenty mogą pracować z bardzo wysokimi prędkościami. Ponadto są trwałe i wytrzymałe.

Jednorzędowe łożyska kulkowe zwykłe produkowane przez markę SKF mają nieprzerwane, głębokie bieżnie, przylegające ściśle do elementów tocznych. To pozwala na przejmowanie nie tylko obciążeń promieniowych, ale i osiowych w dwóch kierunkach. Jednorzędowe rozwiązania dostępne są zarówno w wariancie otwartym, jak i uszczelnionym. W przypadku uszczelnienia szwedzka marka proponuje elastomerową opcję lub z blaszkami ochronnymi.

Zwykłe łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej to komponenty, które charakteryzują się doskonałą odpornością na korozję. Przenoszą obciążenia promieniowe oraz osiowe w dwóch kierunkach. Warto wiedzieć, że rozwiązania te mają niższą nośność w porównaniu z łożyskami wykonanymi z wysokochromowej stali w tych samych rozmiarach.

Ciekawym rozwiązaniem są jednorzędowe łożyska kulkowe zwykłe z kanałkami do wkładania elementów tocznych, które umieszcza się w pierścieniu zewnętrznym i wewnętrznym. Dzięki temu w komponencie można pomieścić większą ilość kulek niż w standardowych modelach. Takie rozwiązania mogą przenosić znacznie większe obciążenia promieniowe, ale jednocześnie nieco ograniczona jest ich zdolność do przejmowania sił osiowych. Ponadto nie radzą sobie z wysokimi prędkościami tak dobrze, jak łożyska kulkowe bez kanałków.

Kulkowe łożyska dwurzędowe są bardzo podobne do jednorzędowych zwykłych rozwiązań. Doskonale sprawdzą się tam, gdzie nośność jednorzędowych komponentów okazuje się niewystarczająca. W ofercie SKF łożyska kulkowe dwurzędowe znajdziesz tylko i wyłącznie w otwartej wersji.

 

Jakie łożyska kulkowe specjalne produkuje SKF?

Asortyment szwedzkiej marki SKF obejmuje także łożyska toczne specjalne. Dziś wspominaliśmy o rozwiązaniach kulkowych zwykłych. Wśród nich znajdziesz także łożyska z rowkiem pod pierścień osadczy, cichobieżne oraz dopasowane w pary. Dzięki możliwości osiowego ustalenia komponentów w oprawie za pośrednictwem pierścienia osadczego sprężynującego modele z rowkiem pod ten pierścień pozwalają na uproszczenie budowy całego łożyskowania. A zatem opcja ta nie tylko oszczędza miejsce, ale i umożliwia skrócenie czasu montażu.

Cichobieżny komponent to łożysko kulkowe zaprojektowane w taki sposób, aby ostatecznie spełniało wysokie wymagania związane z hałasem. Takie rozwiązania często stosuje się — na przykład — w generatorach turbin wiatrowych. Wspomniane produkty dopasowane w pary natomiast to idealna opcja dla tych aplikacji, w których nośność pojedynczego modelu kulkowego zwykłego nie jest wystarczająca. Łożyska kulkowe dopasowane w pary sprawdzą się również tam, gdzie wał należy ustalać osiowo w dwóch kierunkach z konkretnym osiowym luzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *