Jakie łożyska do walcarki?

Jakie łożyska do walcarki?

Pracujesz w hucie stali i właśnie w walcarce uszkodziły się łożyska? Potrzebujesz nowego, wydajniejszego i trwalszego rozwiązania? Jakie łożyska do walcarki warto wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

 

  1. Jakie łożyska warto zamontować w walcarce?
  2. Czym charakteryzują się łożyska KVS w wersji Sealed-Celan marki NSK?

 

Potrzebujesz łożysk, które sprawdzą się w walcarce? Już teraz sprawdź rozwiązanie proponowane przez japońską markę NSK. Czym wyróżniają się łożyska, które warto wykorzystać w walcarkach? Szczegóły na ich temat znajdziesz w poniższym artykule.

 

Jakie łożyska warto zamontować w walcarce?

lozyska-do-walcarkiJakie łożyska sprawdzą się w walcarkach? Aktualnie doskonałym rozwiązaniem są łożyska KVS w wariancie Sealed-Clean, które producent zaproponował polskiemu producentowi stali. Okazuje się, że przedsiębiorstwo dzięki tym komponentom jest w stanie oszczędzać prawie 3 miliony euro rocznie. Czterorzędowe łożyska stożkowe to wydajne rozwiązania, które – dzięki między innymi wydajności – zaczęto montować w każdej walcarce tandem przeznaczonej do walcowania na zimno.

Prawidłowo dobrane łożysko stożkowe KVS w wersji Sealed-Clean gwarantują wyjątkowo długi czas pracy. Wydłużona żywotność, trwałość i wytrzymałość ograniczyły również koszty konserwacji – w tej sytuacji są dużo niższe w przeciwieństwie do kosztów, z jakimi musiała borykać się firma, wykorzystując poprzednie łożyska. Czym jeszcze wyróżniają się łożyska stożkowe KVS? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części niniejszego wpisu.

 

Czym charakteryzują się łożyska w wersji Sealed-Clean marki NSK?

Łożyska stożkowe czterorzędowe KVS marki NSK zapewniają od 2 do nawet 4 razy dłuższy eksploatacyjny okres w przeciwieństwie do standardowych rozwiązań. Na tle konwencjonalnych łożysk niniejsze produkty wyróżniają się ogromną wydajnością. Ponadto w produktach marka NSK zastosowała specjalny rodzaj uszczelnienia otworu, który skutecznie zapobiega ewentualnemu wzrostowi podciśnienia. To bardzo ważne, gdyż przez podciśnienie do wnętrza łożyska może z łatwością zacząć przenikać woda przez główną uszczelkę. Łożyska KVS wyróżniają się także specjalnym rowkiem spiralnym. To element, którego zadaniem jest zapobieganie tak zwanemu zjawisku pełzania, do czego nierzadko dochodzi na wale czopu walca. Do zalet niniejszych produktów zalicza się także większą obciążalność. Ten parametr udało się poprawić głównie przez zastosowanie innowacyjnej konstrukcji wewnętrznej oraz wspomnianemu uszczelnieniu.

Stożkowe łożyska NSK KVS są wstępnie smarowane wodoodpornym środkiem smarnym AQGRD. Producent proponuje niniejsze łożyska stożkowe w wersji otwartej lub uszczelnionej. Między sobą poszczególne komponenty tej gamy mogą różnić się także materiałami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *