Jakie łożyska do przenośników (dla mleczarni)?

Jakie łożyska do przenośników (dla mleczarni)?

Jakie łożyska do przenośników, które wykorzystuje się w mleczarni, warto wybrać? Które rozwiązania będą optymalną opcją, gwarantującą dłuższy okres eksploatacji? Jeśli szukasz wydajnych i odpowiednio przystosowanych łożysk do przenośników, zapraszamy do lektury już teraz!

 

  1. Jak rozwiązań problem łożysk w przenośnikach?
  2. Japońskie łożyska dla przenośników

 

Masz problem z łożyskami pracującymi w przenośnikach? Czy komponenty te zbyt szybko się zużywają i musisz często wymieniać je na nowe? Przestoje tym spowodowane zwiększają koszty eksploatacyjne i powodują równie spore straty? Czy można temu zaradzić? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Wybierając odpowiednie łożyska! Jakie? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu.

 

Jak rozwiązać problem łożysk w przenośnikach?

lozyska-nsk-do-przenosnikowŁożyska pracujące w przenośnikach stosowanych w mleczarni u wielu firm szybko się zużywają. Dochodzi do tego również problem z ich smarowaniem, ponieważ w maszynie znajdują się w trudno dostępnym miejscu. Jak rozwiązać ten problem?

Japońska marka NSK proponuje swoim klientom zastosowanie ich wkładek łożyskowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Wkładki te wykorzystują tak zwaną technologię Molded-Oil – czyli materiał impregnowany olejem, który został opatentowany przez wspomnianą firmę. Dzięki temu nie musisz uzupełniać oleju, gdyż substancja ta powoli uwalania się z wkładki. Tym samym gwarantuje prawidłowe dosmarowywanie łożysk na długi czas.

W przypadku takich miejsc pracy warto wykorzystać również polimerowe oprawy Silver-Lube marki NSK. To odporne na korozję komponenty świetnie sprawdzające się w aplikacjach, w których naraża się te elementy na częste spłukiwanie. Oprawę produkuje się z termoplastycznej żywicy PTB. Z racji tego, że się jej nie maluje, niebezpieczeństwo związane z łuszczeniem się czy odpryskiwaniem farby zostało wyeliminowane całkowicie. W oprawach tej serii marka NSK montuje odpowiednie uszczelki wyprodukowane z nitrylowej gumy. Znajdą zastosowanie w aplikacjach, w których temperatura wynosi -20 – 90 stopni Celsjusza.

 

Japońskie łożyska dla przenośników

W ofercie marki NSK znajdziesz produkty serii Life-Lube. To zespoły łożyskowe, łączące w sobie wspomniane wyżej oprawy Silver-Lube oraz parametry wkładek smarnych Molded-Oil. Rozwiązania te nie mają potrzeby regularnego dosmarowywania oraz gwarantują dużo większą trwałość i wytrzymałość serwisową. Dodatkowo są przystosowane do pracy w aplikacjach, w których będą miały kontakt z technologicznymi cieczami.

Oprawy Life-Lube charakteryzują się także świetną odpornością na zanieczyszczenia, co jednocześnie przekłada się na dłuższą trwałość eksploatacyjną. Poleca się je przede wszystkim tam, gdzie nie da się uniknąć fluidyzacyjnego procesu. Obudowę komponentów tej marka NSK produkuje z żywicy termoplastycznej PBT, uszczelnienie natomiast z kauczuku nitrylowego. W ofercie znajdziesz modele o średnicy otworu od 20 mm do 40 mm.

Seria ta obejmuje zespoły łożyskowe z oprawą dzieloną, stojącą lub kołnierzową na dwie/cztery śruby. Szczegóły na temat niniejszych rozwiązań znajdziesz w katalogu producenta. Już teraz pobierz koniecznie broszurę, zapoznaj się ze wszystkimi danymi technicznymi i wybierz optymalną opcję dla swojego przenośnika!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *