Jakie łożyska do pomp?

Jakie łożyska do pomp?

Jakie łożyska do pomp warto wybrać? Jeśli szukasz wydajnych rozwiązań, sprawdź produkty marki NKE już dziś.

 

  1. Łożyska kulkowe do pomp
  2. Łożyska wałeczkowe marki NKE dla pomp

 

Marka NKE produkuje łożyska toczne w standardowych oraz specjalnych wykonaniach. Klasyczne modele są projektowane tak, że świetnie sprawdzają się właściwie w każdej aplikacji. Dla pomp w pierwszej kolejności poleca się właśnie te standardowe rozwiązania, które omówimy w niniejszym artykule. Jeśli jesteś zainteresowani łożyskami dla tego rodzaju aplikacji, zapraszamy do lektury.

 

Łożyska kulkowe do pomp

Z modeli kulkowych dla pomp poleca się szczególnie łożyska kulkowe zwykłe oraz skośne marki NKE. Modele zwykłe przenoszą zarówno obciążenia promieniowe, jak i osiowe. Doskonale radzą sobie przy dużych prędkościach obrotowych oraz średnich obciążeniach. W ofercie NKE znajdziesz wiele wersji uszczelnienia technicznego oraz środków smarnych. Ta różnorodność pozwala na precyzyjne – w każdym aspekcie – dobranie optymalnego rozwiązania. Zwykle łożyska kulkowe dostępne są także w różnych klasach tolerancji i promieniowego luzu. Z tego względu poza pompami można zastosować je także w innych miejscach, na przykład w przekładniach, silnikach elektrycznych czy rolniczych maszynach.

lozysko-kulkowe-skosneKulkowe łożyska skośne NKE natomiast to doskonałe rozwiązanie do aplikacji, w której występują obciążenia wzdłużne i poprzeczne. Świetnie sprawdzają się przy wysokich prędkościach obrotowych. W asortymencie znajdziesz modele skośne w wersji otwartej, uszczelnionej, jedno- i dwurzędowej. Poza pompami poleca się je również redukcyjnym przekładniom i maszynom rolniczym. Jednorzędowe komponenty skośne mają zdolność przenoszenia również momentów wywracających i obciążeń łączonych.

 

Łożyska wałeczkowe marki NKE dla pomp

Dla pomp poleca się także standardowe łożyska baryłkowe, stożkowe czy walcowe. Modele baryłkowe to nierozkładane i dwurzędowe rozwiązania promieniowe, które wyróżniają się świetną kompensacją wszelkich niewspółosiowości. Doskonale sprawdzają się tam, gdzie występują bardzo duże obciążenia promieniowe oraz średnie prędkości obrotowe. Znajdą zastosowanie w walcarkach, wstrząsowych przesiewaczach oraz w maszynach górniczych i budowlanych.

Kategoria łożysk walcowych obejmuje komponenty jednorzędowe i dwurzędowe. W modelach tych wykorzystuje się koszyki mosiężne lub wykonane z tworzywa sztucznego – dokładniej z poliamidu. Łożyska walcowe to odpowiednie rozwiązanie dla ogromnych obciążeń promieniowych oraz wysokich prędkości obrotowych. Jeśli zależy Ci na jeszcze większej nośności w kierunku poprzecznym, sprawdź koniecznie dostępne w ofercie warianty pełnowałeczkowe. Łożyska walcowe poza wspomnianymi pompami znajdą zastosowanie także w sprężarkach, prasach mechanicznych, silnikach trakcyjnych czy w przekładniach.

Z łożysk stożkowych poleca się szczególnie jednorzędowe modele promieniowe. To doskonałe rozwiązanie dla dużych obciążeń poprzecznych i wzdłużnych. Stożkowe łożyska NKE mają zdolność do przenoszenia także momentów wywracających. Poza pompami stosuje się je także w przekładniach i sprężarkach.

 

 

Więcej szczegółowych informacji na temat konkretnych produktów znajdziesz w katalogu łożysk producenta. Ściągnij broszurę i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *