Jakie łożyska do ekstremalnych warunków?

Jakie łożyska do ekstremalnych warunków warto wybrać? Interesują Cię łożyska kulkowe, które sprawdzą się w zanieczyszczonym środowisku? Chcesz kupić łożyska toczne, które doskonale poradzą sobie z pracą w podwyższonych temperaturach? Jeśli potrzebujesz wydajnych i niezawodnych rozwiązań, sprawdź już teraz polecane przez nas łożyska kulkowe! Gwarantujemy, że w zanieczyszczonym otoczeniu i przy ekstremalnych warunkach doskonale sprawdzą się proponowane przez nas łożyska hybrydowe. Czym wyróżniają się łożyska wyposażane w kulki ceramiczne? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

 

  1. Jakie łożyska do ekstremalnych warunków wybrać?
  2. Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe LongLife Xtreme CeramicSpeed?

 

Zamontowanie odpowiednio przygotowanych łożysk nierzadko przynosi same korzyści ekonomiczne. Szczególnie jeśli mówimy o maszynach i urządzeniach pracujących w ekstremalnych warunkach. Tam, gdzie mamy do czynienia z prądami błądzącymi, wysokim poziomem zanieczyszczenia, podwyższonymi temperaturami czy specyficznymi wymaganiami, wykorzystanie specjalnych łożysk tocznych będzie bardziej opłacalne niż montaż standardowych rozwiązań. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby obniżyć koszty eksploatacyjne, zmniejszyć ilość nieplanowanych i planowanych przestojów związanych z koniecznością wymiany zużytego łożyska na nowy komponent oraz na tym, aby maszyna pracowała po prostu wydajniej, już teraz sprawdź łożyska hybrydowe CeramicSpeed. W niniejszym artykule wskazujemy na te łożyska kulkowe z kulkami ceramicznymi, które sprawdzą się głównie w mocno zanieczyszczonym środowisku – na przykład w branżach zajmujących się obróbką materiałów. Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe LongLife Xtreme CeramicSpeed? Szczegóły znajdziesz w poniższym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

 

Jakie łożyska do ekstremalnych warunków wybrać?

Łożyska do ekstremalnych warunkówJakie łożyska do ekstremalnych warunków wybrać? Jeśli poszukujesz komponentów, które doskonale sprawdzą się w mocno zapylonym otoczeniu, koniecznie sprawdź łożyska hybrydowe CeramicSpeed. W ofercie znajdziesz specjalną serię przystosowaną do pracy w branżach zajmujących się między innymi obróbką materiałów. Ile można zaoszczędzić, montując łożyska kulkowe wyposażone w kulki ceramiczne w takich warunkach pracy?

Na przykład jeden z czołowych duńskich tartaków, zamieniając standardowe łożyska na komponenty hybrydowe, w ciągu jednego roku zaoszczędził aż 14 750 euro. Uniknięcie każdego nieplanowanego przestoju pozwoliło zaoszczędzić około 2 700 euro. A to wszystko dzięki temu, że nie dochodziło do aż tak wielu awarii piły po zamontowaniu w maszynie łożysk hybrydowych.

Łożyska hybrydowe zaproponowano także innej firmie, a dokładniej producentowi tworzyw sztucznych. Pył z tworzyw sztucznych był jednym z tych czynników, który miał negatywny wpływ na pracujące wcześniej w piecach do wytłaczania folii łożyska w pełni stalowe. Komponenty działały w ekstremalnych warunkach przez 24 godziny na dobę w aplikacji, w której temperatura sięgała około 150-170 stopni Celsjusza i w której występowały cykle start/stop – średnio po 15 cykli na minutę. Ponadto łożyska były narażone na wibracje.

Warto wiedzieć, że wcześniej żywotność łożysk w pełni stalowych zamontowanych we wspomnianych piecach wynosiła jedynie 2 tygodnie. Zamontowano zatem łożyska hybrydowe, które po 14 tygodniach pracy w takim miejscu nie wykazywały żadnych oznak zużycia. Ich żywotność wynosi od 55 do 75 tygodni, a zatem parametr ten wydłużył się aż 23-krotnie. Mimo wyższej ceny zakupu łożysk, inwestycja szybko się zwraca – między innymi przez wydłużenie czasu eksploatacji.

 

Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe LongLife Xtreme CeramicSpeed?

Do wyżej opisanych warunków pracy poleca się szczególnie łożyska hybrydowe serii LongLife Xtreme CeramicSpeed. To komponenty przystosowane do pracy w mocno zanieczyszczonym środowisku. Do zalet produktów w takim wykonaniu zalicza się ekstremalną odporność na ciepło, zanieczyszczenia. Ponadto wyróżniają się dużo niższym tarciem i równie niższą temperaturą pracy – w porównaniu do łożysk kulkowych ze stalowymi elementami tocznymi.

Kulki ceramiczne są twardsze i bardziej wytrzymałe w przeciwieństwie do kulek stalowych oraz innych materiałów, z którymi mogą mieć styczność podczas pracy. Kurz, opiłki metalu, piasek czy drobne kawałki materiałów są wręcz mielone w pył przez elementy toczne wykonane z azotku krzemu.

Seria LongLife Xtreme obejmuje także łożyska hybrydowe „wolnoobrotowe”. To idealne rozwiązanie nie tylko na aplikacji wymagających łożysk wolnoobrotowych, ale także dla tych miejsc, w których mamy do czynienia z ruchem kroczącym czy wahadłowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *