Jakie łożyska dla przemysłu rolniczego?

Jakie łożyska dla przemysłu rolniczego?

Jakie łożyska dla przemysłu rolniczego wybrać? Jeśli szukasz wydajnych i bezproblemowych rozwiązań, już teraz sprawdź naszą propozycję! Gwarantujemy, że wspomniane w niniejszym wpisie łożyska spełnią Twoje oczekiwania.

 

  1. Jakie łożyska dla branży rolniczej wybrać?
  2. Łożyska NTN-SNR do skrzyń biegów ciągników rolniczych
  3. Łożyska dla przemysłu rolniczego — inne rozwiązania

 

Zależy Ci na maksymalnej wydajności Twoich maszyn rolniczych? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie odpowiednio przygotowanych do warunków pracy i wymagań urządzeń łożysk. Takie komponenty znajdziesz w ofercie NTN-SNR. W niniejszym artykule omawiamy podstawowe informacje na temat dostępnych produktów. Szczegóły natomiast znajdziesz w katalogu producenta. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z dzisiejszym wpisem.

 

Jakie łożyska dla branży rolniczej wybrać?

lozyska-dla-branzy-rolniczejJakie łożyska toczne do maszyn rolniczych kupić? Polecamy sprawdzić rozwiązania proponowane przez NTN-SNR. Oferta obejmuje komponenty maksymalnie dopasowane do wymagań, jakie stawiają maszyny rolnicze. Zostały zaprojektowane z myślą o wysokich prędkościach na drogach czy wzroście przenoszenia mocy na danym wale. Ponadto producent wziął pod uwagę także redukcję rozmiarów, zmniejszając wymiary gabarytowe. Dzięki temu łożyska NTN-SNR dla branży rolniczej wyróżniają się wydłużonym okresem użytkowania.

Do zalet produktów dostępnych w ofercie NTN-SNR zalicza się także gwarancję zwiększonej wydajności. Komponenty zaprojektowano tak, aby bez problemu pracowały w przeróżnych środowiskach i odpowiadały każdej konstrukcji urządzeń. Odpowiednie dopasowanie do warunków pracy oraz wymagań maszyn przekłada się na zmniejszenie kosztów konserwacji. Niniejsze łożyska są w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki pracy i gwarantują brak przestojów — szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z najintensywniejszym okresem. Dodatkowo produkty wyróżniają się wysoką wytrzymałością i niezawodnością.

 

Łożyska NTN-SNR do skrzyni biegów ciągników rolniczych

Oferta SNR-NTN skierowana do rolników jest bardzo różnorodna. W asortymencie znajdziesz między innymi rozwiązania do skrzyń biegów ciągników. Dla napędu proponuje się łożyska stożkowe, w których udało się zredukować nieco moment natarcia i tym samym zwiększyć prędkość obrotową. Jeśli chodzi o podparcie koła na tylnych osiach, świetnie sprawdzą się również modele stożkowe, wyróżniające się ulepszoną wewnętrzną konstrukcją. Na przednie osie poleca się wąskie łożyska kulkowe skośne, w celu zwiększenia nie tylko sztywności, ale i redukcji wymiarów. Łożyska głęboko rowkowe TMB / TAB natomiast doskonale sprawdzą się w skrzyniach biegów, a w redukcyjnych przekładniach planetarnych — zespoły igiełkowe i złożenia koszykowe.

Jest także możliwość kupienia rozwiązań niestandardowych na specjalne zamówienie klienta.

 

Łożyska dla przemysłu rolniczego — inne rozwiązania

W asortymencie SNR-NTN dostępne są między innymi łożyska stożkowe klasy P6X. Jeśli szukasz rozwiązań gwarantujących najlepszą ochronę przed zanieczyszczeniami, doskonałą opcją będą łożyska samonastawne z uszczelką AGR. To rozwiązania odporne na mycie pod wysokim ciśnieniem, a sama uszczelka stanowi doskonałą alternatywę dla standardowego uszczelnienia. Modeli tych nie można niestety zastosować w każdej obudowie — ograniczeniem jest wzmocniona uszczelka. Niniejsze łożyska samonastawne zostały zaprojektowane to opraw SNR typu F, FE, P, PE, FL oraz FLE. Dostępne są w wersji z oprawą z żeliwa zwykłego lub sferoidalnego oraz z ewentualnym bolcem w zewnętrznym pierścieniu.
Oferta NTN-SNR obejmuje także specjalne łożyska do maszyn wykorzystywanych przy produkcji siana lub kiszonki, do zasiewu czy do belowania. W tym ostatnim przypadku poleca się łożyska samonastawne z sześciokątnym otworem. To rozwiązania przeznaczone do pracy w prasach zwijających, gwarantujące niezawodność w trakcie ciągłej i intensywnej pracy. Więcej informacji na temat dostępnych rozwiązań dla przemysłu rolniczego znajdziesz w katalogu NTN-SNR. Nie zwlekaj i już teraz pobierz broszurę, znajdź optymalną opcję dla siebie i zamów interesujące Cię łożysko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *