Jak wybrać drukarkę do etykiet?

Jak wybrać drukarkę do etykiet?

Jak wybrać drukarkę do etykiet? Na co zwrócić uwagę, szukając optymalnego urządzenia? W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie są najważniejsze parametry drukarek do etykiet. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem już teraz!

 

  1. Jaki rodzaj drukarki do etykiet wybrać?
  2. Parametry drukarek etykiet — co jest ważne?

 

Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych drukarek do etykiet, które różnią się między sobą nie tylko technologią druku, ale i innymi możliwościami oraz parametrami. Na co zwrócić uwagę, kupując urządzenia tego rodzaju, aby mieć pewność, że wybieramy optymalną opcję? Podpowiadamy w niniejszym wpisie.

 

Jaki rodzaj drukarki do etykiet wybrać?

drukarka-etykietNajważniejszą kwestią przy kupowaniu przemysłowej drukarki etykiet jest wybranie odpowiedniego rodzaju. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się drukarki termiczne oraz drukarki termotransferowe. Te pierwsze posiadają odpowiednią głowicę, która w trakcie dotknięcia się z papierem termicznym, wywołuje na nim niewielkie punkciki. W urządzeniach tych wykorzystuje się papier powleczony substancją termoaktywną. To właśnie ona, mając styczność z ciepłem, utlenia się i pozostawia po sobie na papierze ciemniejszy ślad. Z tego względu drukarki termiczne, które znajdziesz w Serwis Zebra w atrakcyjnych cenach, są opcją monochromatyczną i umożliwiają jedynie czarno-biały druk. Warto również wiedzieć, że wydruk stworzony przed modele termiczne jest nietrwały i bardzo łatwo można go uszkodzić. Wystarczą wyższe temperatury czy po prostu upływ czasu. Do zalet urządzeń termicznych zalicza się jednak relatywnie niską cenę samej eksploatacji oraz szybkość druku.

Jeśli zależy Ci na wyższej jakości wydruku, drukarki termotransferowe będą dużo lepszym rozwiązaniem. Urządzenia tego rodzaju działają nieco inaczej od modeli termicznych. Zasada opiera się na tym, że pokrycie taśmy barwiącej roztapia się, dzięki czemu barwnik przykleja się odpowiednio do materiału, który w danym momencie jest zadrukowywany. Do zalet drukarek termotransferowych zalicza się nie tylko wysoką jakość, ale i szczegółowość druku. Ponadto pozwalają drukować w pełnym i jednolitym kolorze. Drukarki termotransferowe mają niestety pewne wady, ale do minusów zalicza się jedynie stosunkowo wysoki koszt eksploatacji w porównaniu z produktami termicznymi oraz równie wyższa cena jednego wydruku.

 

Parametry drukarek etykiet — co jest ważne?

Kupując drukarki etykiet przemysłowe, należy zwrócić uwagę także na szereg innych parametrów. Ważna będzie przede wszystkim wydajność oraz szybkość wydruku. Modele, z których korzysta się w branżach przemysłowych, nierzadko pracują przez całą dobę, dlatego warto decydować się na te urządzenia, które są odpowiednio odporne na zatarcia, przegrzewanie oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia elektroniczne i mechaniczne.

Kolejnym czynnikiem jest oczywiście rozdzielczość wydruku. Wystarczającą opcją są modele gwarantujące rozdzielczość 203 lub 300 dpi, ale jeśli zależy Ci na jak najwyższej jakości druku, polecamy sprawdzać modele 600 dpi. Warto jednak pamiętać, że urządzenia o rozdzielczości wydruku 600 dpi pracują nieco wolniej i więcej zużywają eksploatacyjnych materiałów.

Oczywiście zwróć uwagę na to, jaki format etykiet obsługuje drukarka do etykiet, która najbardziej Cię interesuje. Sprawdź także, z jakimi materiałami eksploatacyjnymi jest kompatybilna i wszystkie inne, dodatkowe opcje — szczególnie te, które uważasz, że będą dla Twojego przedsiębiorstwa niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *