Jak dobrać łańcuch transportowy?

Jak dobrać łańcuch transportowy?

Jak dobrać łańcuch transportowy? Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że ostatecznie zdecydujemy się na odpowiednie rozwiązanie? Jeśli szukasz informacji na ten temat, zapraszamy do lektury już teraz!

 

  1. Czym jest łańcuch transportowy?
  2. Gdzie stosuje się łańcuchy transportowe?
  3. Jak dobiera się łańcuch transportowy?

 

Łańcuchy przemysłowe to rozwiązania, które wykorzystuje się w większości branż przemysłowych. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych rozwiązań transportowych, sprawdź koniecznie produkty proponowane przez markę Tsubaki. W ofercie dostępne są zarówno łańcuchy rolkowe, jak i wydajne transportowe. W niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat łańcuchów transportowych ogólnie. Szczegółowe dane związane z produktami wspomnianej firmy natomiast znajdziesz w katalogu producenta. Pobierz broszurę i znajdź optymalne rozwiązanie już teraz!

 

Czym jest łańcuch transportowy?

lancuch-transportowyPopularne łańcuchy transportowe to doskonałe systemy, które przeznaczone są zarówno do mocowania, jak i transportowania ładunków ciężkich. System ten wykorzystuje się między innymi w maszynach rolniczych, jak i budowlanych czy konstrukcyjnych elementach. Aktualnie na rynku dostępne są warianty jednoczęściowe oraz dwuczęściowe. Standardowy łańcuch transportowy – znany również jako odciąg łańcuchowy – składa się z grzechotkowego napinacza, haków skręcających oraz łańcucha. Napinacz grzechotkowy umożliwia naprężenie komponentu, natomiast haki skręcające przeznaczone są do regulowania jego długości. Jednoczęściowe łańcuchy transportowe to modele, które na stałe przymocowane są do napinacza. Dwuczęściowe zaś są od niego niezależne.

Między sobą łańcuchy transportowe różnią się pewnymi parametrami. Do tych właściwości zalicza się budowa, zdolność mocowania oraz długość. Zdolność mocowania zależna jest od grubości komponentu oraz klasy stali. Z reguły im większa jest średnica produktu, tym mocniejszy odciąg.

 

Gdzie stosuje się łańcuchy transportowe?

Łańcuchy transportowe służą do przenoszenia, zabezpieczania czy po prostu przesuwania ładunków. W jakiej branży znajdą zastosowanie? Na przykład popularne łańcuchy Tsubaki sprawdzą się praktycznie w każdym przemyśle. Wystarczy tylko wybrać optymalny wariant, dobierając go między innymi do wagi ładunków, które planujemy transportować.

Prawidłowo dobrane łańcuchy transportowe sprawdzą się przede wszystkim w transporcie lądowym i morskim. Bez problemu zabezpieczymy komponentami tego rodzaju ciężkie maszyny czy ładunki niebezpieczne. Łańcuchy transportowe poleca się również do transportu drewna czy stali.

Jeśli szukasz wydajnych i wysokiej jakości rozwiązań, sprawdź katalog Tsubaki już teraz i znajdź optymalny łańcuch transportowy dla swojej branży. W przypadku problemów z dobraniem skorzystaj z pomocy fachowca, aby mieć pewność, że ostatecznie zamówisz właściwy produkt dla siebie.

 

Jak dobiera się łańcuch transportowy?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem łańcucha transportowego, w pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę, czy dane rozwiązania spełniają wymagania danej branży przemysłowej. Kolejnym czynnikiem jest charakterystyka ładunku, który planujemy transportować oraz ogólne warunki pracy. Zatem wybierając łańcuch transportowy, musisz zwrócić uwagę na jego budowę, zdolność mocowania, tworzywo, wielkość załadunku, współczynnik tarcia oraz rodzaj branży. W przypadku budowy warto pamiętać, że dwuczęściowe komponenty lepiej sprawdzą się przy większych obciążeniach, w porównaniu do jednoczęściowych. Zdolność mocowania określa moc odciągu, która wiąże się przede wszystkim z grubością łańcucha transportowego. Bardzo ważnym parametrem jest współczynnik tarcia z tego względu, że im większa jest ta wartość, tym większe ryzyko, że produkt szybko się zużyje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *