Czyściwa przemysłowe Avatex – hit czy kit?

Czyściwa przemysłowe Avatex - hit czy kit?

Masz problem z utrzymaniem higieny w miejscu pracy? Czyściwa przemysłowe Avatex być może są odpowiedzią na wszystkie Twoje problemy.

  1. Higiena pracy
  2. Czyściwa przemysłowe Avatex
  3. Zastosowanie w branżach przemysłowych

Aktualny zestaw do utrzymania higieny w Twoim miejscu pracy zawodzi? Szukasz innego, nowego rozwiązania, które spełni Twoje oczekiwania? Koniecznie sprawdź czyściwa Avatex, cieszące się coraz większą popularnością na polskim rynku.

 

Higiena pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy to dwa kluczowe czynniki, których nigdy nie wolno ignorować. Każde odstępstwo od standardów i normy może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu pracownika, klienta czy także ewentualnymi szkodami majątkowymi. A jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Higiena jest również bardzo istotna w branży spożywczej i gastronomi. Nie tylko przez wgląd na pracowników, ale przede wszystkim klientów, którzy mogliby zatruć się po zjedzeniu posiłku w naszej restauracji.
W przypadku BHP nie warto oszczędzać. Na uwagę zawsze zasługują najlepsze rozwiązania, gwarantujące wysoki poziom zarówno bezpieczeństwa, jak i higieny. Odpowiedziom na problemy z utrzymaniem czystości w miejscu pracy są specjalnie opracowane czyściwa przemysłowe marki Avatex, dostępne w kilku wariantach i tym samym przystosowane nie tylko do konkretnego rodzaju zabrudzenia, ale także do branży.

 

Czyściwa przemysłowe Avatex

Bogata oferta marki Avatex obejmuje przede wszystkim czyściwa przemysłowe przeznaczone do czyszczenia urządzeń i maszyn, odtłuszczania powierzchni, polerowania czy zbierania farb oraz oleju. Oczywiście podział ten jest ogólnikowy i nie przekazuje informacji na temat branż przemysłowych, w jakich można produkty tego rodzaju wykorzystywać. Otóż – w każdej! W asortymencie Avatex znajdziesz czyściwa dedykowane motoryzacji, lotnictwu, elektronice, poligrafii czy dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Możliwości jest wiele, a produkty są same w sobie przygotowane pod wieloma kątami: do branży, do rodzaju zabrudzenia i do oczekiwań klienta.

 

Zastosowanie w branżach przemysłowych

Dużym atutem czyściwa przemysłowych Avatex jet brak dodatków sztucznych w składach. Ponadto są odporne na środki czyszczące, dzięki czemu mogą być używane zarówno na sucho, jak i mokro. W drugim przypadku mamy na myśli również wodę, która w połączeniu z odpowiednio dobranym czyściwem może okazać się jeszcze lepszym rozwiązaniem, niż wykorzystanie specjalnej substancji chemicznej.

W sklepach internetowych najczęściej możesz spotkać się z podziałem czyściw według kryterium obejmującego głównie czynności, jakie nimi można wykonać – na przykład czyściwo do polerowania powierzchni, do zbierania farb, do odtłuszczania i tak dalej. Ale czasami produkt z danej serii, które de facto przystosowane jest do danej czynności, niekoniecznie sprawdzi się akurat w danej branży. Dlatego warto posiłkować się także rozróżnieniem czyściw według miejsc pracy. Poniżej przedstawiamy większość z nich wraz z uwzględnieniem serii czyściw Avatex, które doskonale sprawdzą się w konkretnym przemyśle.

 

Branża spożywcza

Branża spożywcza obejmuje nie tylko produkcję, ale także każde miejsce gastronomiczne. Wiec higiena jest bardzo ważna, szczególnie zważywszy na zdrowie pracowników oraz klientów odwiedzających restaurację. Przemysł spożywczy jest dosyć specyficzny i wymaga produktów, które świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji. W ofercie marki Avatex dostępne są serie przystosowane przede wszystkim do oczyszczania powierzchni z tłuszczu – SXL 460 to idealne do tego rozwiązanie, charakteryzujące się dziurkowaną strukturą. W składzie czyściwa SXL 460 znajdziemy wiskozę oraz poliester.

 

Branża farmaceutyczna

Branża farmaceutyczna ma podobne – jeśli nie takie same – wymagania, jak spożywcza. W tym przypadku potrzebne są czyściwa, za pomocą których pracownik będzie mógł precyzyjnie zebrać substancje chemiczne. Na szczególną uwagę zasługują produkty z serii SXL 550, 560, mające szorstką strukturę. Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć także świetną absorpcję, która często jest wymogiem w takich miejscach. Jeśli natomiast potrzebujesz czyściwa tylko i wyłącznie do oczyszczania powierzchni, w zupełności wystarczą produkty z serii SXL 706, 730 i 710. SXL 706 najlepiej sprawdzi się na powierzchniach różnorodnych, natomiast 710 i 730 na gładkich.

 

Branża motoryzacyjna

W przemyśle motoryzacyjnym wszystko zależne jest od tego, do czego czyściwo miałoby być nam potrzebne. Najczęściej wykorzystuje się je do polerowania. I tym samym polecamy wariant do polerowania dla branży motoryzacyjnej to produkt z serii SXL 450. Jednakże jeśli już musimy oczyścić powierzchnię z opiłków, olejów czy smarów, najlepiej sprawdzi się czyściwo Avatex SXL 550 oraz 560. Jeszcze inna seria dedykowana jest do oczyszczania powierzchni przed lakierowaniem – SLX 710, 730 lub 610 i 630.

 

Branża lotnicza

Dla lotnictwa Avatex zadedykował szczególnie serię SXL 610, 630, 710 oraz 730. Są to czyściwa wyprodukowane z celulozy i poliestru. Do cech charakterystycznych tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim strukturę krepowaną. Doskonale nadają się do usuwania zanieczyszczeń z różnych powierzchni.

 

Branża poligraficzna

W poligrafii najczęściej wykorzystuje się czyściwa do maszyn drukarskich. Z oferty Avatex najlepiej sprawdzą się w tym przypadku produkty z serii SXL 460 oraz SXL 880. Oba modele różnią się między sobą przede wszystkim składem. Czyściwo SXL 460 jest połączeniem poliestru z wiskoza, natomiast SXL 880 – poliestru z celuloza. Pierwszy wariant charakteryzuje się świetną absorpcją wody, drugi szorstką strukturą, która świetnie sprawdza się przy zbieraniu i zatrzymywaniu różnego rodzaju zabrudzeń.
Jeśli szukasz czyściwa przemysłowego, które wykorzystywane będzie tylko i wyłącznie do oczyszczania powierzchni (a nie maszyn), w zupełności wystarczą produkty z serii SXL 450. To połączenie poliestru z wiskozą, mające strukturę perforowaną.

 

Branża elektroniczna

Branża elektroniczna również znajdzie odpowiednie na siebie czyściwa przemysłowe. Do urządzeń dedykowane są produkty bezpyłowe Avatex SXL 710 o marszczonej strukturze. Natomiast jeśli szukasz po prostu wariantów, które pomogą utrzymać Ci w czystości różnego rodzaju powierzchnie, w zupełności wystarczą czyściwa Avatex SXL 610 i 630, mające strukturę gładką lub czyściwa Avatex SXL 706, 730, charakteryzujące się strukturą krepowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *