Czym wyróżniają się łożyska walcowe NSK APTSURF?

Czym wyróżniają się łożyska walcowe NSK APTSURF?

Czym wyróżniają się łożyska walcowe NSK APTSURF? Gdzie znajdą zastosowanie? Jakie mają zalety? Jeśli szukasz podstawowych informacji na temat precyzyjnych łożysk walcowych japońskiej marki NSK, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu już teraz!

 

  1. Co to jest łożysko walcowe NSK APTSURF?
  2. Jakie zalety mają łożyska walcowe APTSURF NSK?

 

W asortymencie marki NSK dostępne są między innymi łożyska walcowe APTSURF. To rozwiązania wyróżniające się wysoką precyzją i równie dużymi osiągami, przeznaczone przede wszystkim do stosowania w obrabiarkach. Czym dokładnie wyróżniają się łożyska walcowe APTSURF i gdzie znajdą zastosowanie? Podpowiadamy w poniższym wpisie. Szczegóły natomiast dostępne są w katalogu producenta.

 

Co to jest łożysko walcowe NSK APTSURF?

lozyska-walcoweCzym jest łożysko walcowe APTSURF proponowane przez markę NSK? Otóż to bardzo precyzyjny komponent wyróżniający się wysokimi osiągami. Został zaprojektowany z myślą o wrzecionach obrabiarek. Gwarantują same korzyści, w tym niezawodność wrzecion oraz lepszą jakość wykończenia powierzchni. Ten ostatni parametr dotyczy szczególnie centrów tokarskich oraz tokarek i jest spowodowany przede wszystkim tym, że dzięki komponentom tej serii poziom drgań w trakcie obrotu wrzecion zostaje zmniejszony nawet o 55%. Do zalet zalicza się zwiększoną – o 60% – trwałość łożysk, co udało się uzyskać poprzez odpowiednie zoptymalizowanie wewnętrznej konstrukcji oraz wykorzystanie innowacyjnej technologii, jeśli chodzi o samą produkcję komponentów.

Niniejsze łożyska walcowe to doskonała opcja dla aplikacji, w których występują duże drgania. Ponadto sprawdzą się tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja i odpowiednie pasowanie.

 

Zastosowanie łożysk walcowych APTSURF

Łożyska walcowe APTSURF to świetne rozwiązanie dla urządzeń i maszyn, które wykorzystuje poligrafia. Ponadto sprawdzą się w branży papierniczej i półprzewodnikowej. Jeśli jesteś zainteresowany produktami tej serii, pobierz katalog NSK już teraz i dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją techniczną poszczególnych modeli. Pamiętaj, że łożyska toczne muszą być prawidłowo dobrane do warunków pracy oraz środowiska – w innym przypadku za szybko się zużyją, ulegną awarii lub nie będą gwarantować odpowiedniej wydajności. W przypadku problemów z dobraniem łożyska warto skorzystać z pomocy fachowca.

 

Jakie zalety mają łożyska walcowe APTSURF NSK?

Jakie zalety mają łożyska walcowe APTSURF marki NSK? Jak już wspominaliśmy, do plusów zalicza się o 60% większą trwałość oraz zmniejszenie skutecznej wartości (RMS) drgań o około 55%. Liczby te dotyczą sytuacji, gdy prędkość wynosi 2000 obrotów na minutę. Mniejsza wartość skuteczna prędkości drgań pozytywnie przekłada się na jakość wykończenia powierzchni tych produktów, które w danym momencie są obrabiane na tokarce. Łożyska walcowe tej serii wyróżniają się także zoptymalizowaną budową wewnętrzną, gładszą powierzchnią oraz większą dokładnością bieżni, kształtu i wymiarów elementów tocznych.

Niniejsze produkty dostępne są w wielu rozmiarach. Maksymalna średnica zewnętrzna komponentów APTSURF wynosi 360 mm. Jeśli natomiast chodzi o klasę dokładności, łożyska walcowe tej serii można znaleźć w klasie P4 lub wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *