Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe NSK?

Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe NSK?

W ofercie japońskiej marki NSK można znaleźć nie tylko standardowe łożyska toczne, ale również modele hybrydowe. Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe NSK? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

 

  1. Dlaczego warto montować łożyska hybrydowe w silnikach?
  2. Jakie zalety mają łożyska hybrydowe z kulkami ceramicznymi NSK?
  3. Czym wyróżnia się łożysko z kulkami ceramicznymi do silników wentylatorów?

 

Potrzebujesz niezawodnych rozwiązań, które sprawdzą się w silniku elektrycznym? Interesują Cię wydajne łożyska kulkowe, które będą prawidłowo i bez problemów pracować w takich aplikacjach przez długi czas? Polecamy zwrócić uwagę na komponenty proponowane przez japońską markę NSK. A dokładniej chodzi o dwie gamy łożysk z kulkami ceramicznymi. Czym się wyróżniają i gdzie dokładnie znajdą zastosowanie? Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule.

 

Dlaczego warto montować łożyska hybrydowe w silnikach?

lozyska-hybrydowe-do-silnikow-elektrycznychDlaczego warto montować łożyska hybrydowe w silnikach? Powodów jest wiele, a ten najważniejszy dotyczy erozji elektrycznej. Do erozji dochodzi, gdy prąd elektryczny błądzący przepływa przez pracujące w silniku łożyska i dociera aż do ziemi. Skutkiem takiej sytuacji są uszkodzone łożyska. Takie uszkodzenie nazywa się uszkodzeniem przez elektryczny łuk i objawia się najczęściej wżerami oraz mikrospawami — zarówno na elementach tocznych, jak i bieżni. Jak zatem wyeliminować wspomniane uszkodzenia? Producenci zdecydowali się wykorzystywać powłoki ceramiczne lub ceramiczne elementy toczne, które gwarantują dużą lepszą izolację elektryczną. Na przykład często stosuje się azotek krzemu do produkcji kulek. Jest to materiał, który nie przewodzi prądu, a zatem takie elementy toczne same w sobie mają dużo większą zdolność izolacyjną, niż powłoki, które z reguły się wykorzystuje.

Dobrej jakości powłoki ceramiczne z reguły nakłada się za pomocą plazmowego natrysku i wykańcza żywicą akrylową, która dodatkowo uszczelnia daną powierzchnię. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia odpowiednią ochronę przed prądami błądzącymi, ale i przed wysokimi temperaturami oraz zasadami.

Jeśli zatem musisz bardzo często wymieniać łożyska kulkowe stalowe, które uszkadzają się zbyt szybko przez prądy błądzące, gwarantujemy, że modele hybrydowe spełnią Twoje oczekiwania! Aktualnie na rynku można znaleźć wiele łożysk hybrydowych. Pamiętaj, aby kupować produkty od sprawdzonych producentów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że inwestujesz w wysokiej jakości rozwiązania, wytrzymałe, wydajne i wyróżniające się optymalnym okresem eksploatacyjnym. Takie łożyska kulkowe hybrydowe proponuje między innymi japońska marka NSK. Czym wyróżniają się dostępne w ofercie komponenty? Odpowiadamy w dalszej części niniejszego wpisu.

 

Jakie zalety mają łożyska hybrydowe z kulkami ceramicznymi NSK?

W asortymencie marki NSK dostępne są przede wszystkim łożyska kulkowe z ceramicznymi elementami. To rozwiązania, które zaprojektowano z myślą o aplikacjach, w których ważna jest spora izolacyjność elektryczna. Ponadto będą doskonałą opcją dla takich miejsc, w których mamy do czynienia z wysokimi prędkościami obrotowymi. Komponenty tego rodzaju wyróżniają się wytrzymałą budową i doskonałą trwałością. Nie występuje na nich korozja elektryczna, ani też produkty nie zacierają się przy dużych prędkościach. Niniejsze łożyska hybrydowe składają się przede wszystkim z ceramicznych kulek oraz precyzyjnie obrobionego koszyka, wykonanego z litego mosiądzu. Do zalet zalicza się pełną izolację elektryczną, wydłużoną żywotność, dużo mniejsze tarcie oraz równie niższą siłę odśrodkową kulek. Doskonale sprawdzą się w obrabiarkach oraz w maszynach wykorzystywanych w branży energetycznej.

Oferta obejmuje komponenty o średnicy otworu maksymalnie wynoszącej 180 mm w standardowych wymiarach ISO. Obciążalność produktów jest taka sama jak w standardowych modelach stalowych. Więcej danych technicznych na temat poszczególnych wariantów łożysk hybrydowych znajdziesz w katalogu producenta.

 

Czym wyróżnia się łożysko z kulkami ceramicznymi do silników wentylatorów?

Łożyska z kulkami ceramicznymi do silników wentylatorów to specjalne komponenty, odpowiednio zabezpieczone przed korozją elektryczną. W niniejszych produktach stosuje się elementy toczne wykonane z materiału ceramicznego, dzięki czemu udało się również poprawić ich wydajność. Do cech charakterystycznych produktów tej serii zalicza się dużo niższe tarcie i zużycie, co przekłada się na większą żywotność. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu niezawodności Twojej aplikacji, gwarantujemy, że łożysko kulkowe do silników wentylatorów marki NSK spełni Twoje oczekiwania. Ponadto komponenty te gwarantują cichą pracę, a wykorzystane ceramiczne elementy zapobiegają uszkodzeniom będącym skutkiem korozji elektrycznej.

Gdzie znajdą zastosowanie łożyska NSK z kulkami ceramicznymi? Producent poleca wykorzystywać je przede wszystkim w pompach przemysłowych i sprężarkach. Ponadto doskonale sprawdzą się również w urządzeniach gospodarstwa domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *