Czym są sprzęgła całostalowe?

Czym są sprzęgła całostalowe?

Czym są sprzęgła całostalowe? Gdzie wykorzystuje się rozwiązania tej kategorii? Której marki sprzęgła całostalowe warto kupić? Jeśli jesteś zainteresowany produktami tego rodzaju, zapraszamy do lektury!

 

  1. Co to jest sprzęgło całostalowe?
  2. Popularne sprzęgła całostalowe KTR

 

Jeśli interesują Cię sprawdzone rozwiązania, sprawdź koniecznie sprzęgła KTR! Oferta marki obejmuje produkty w przeróżnych wersjach, przystosowanych zarówno do umiarkowanych, jak i ekstremalnych warunków pracy. W przypadku sprzęgieł całostalowych poleca się szczególnie serię GEARex. Czym wyróżniają się dostępne modele? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

 

Co to jest sprzęgło całostalowe?

sprzeglo-calostalowePopularne sprzęgło całostalowe, które znajdziesz w ofercie marki KTR to rozwiązanie zębate, dostarczane ze środkiem smarnym i odpowiednim uszczelnieniem. W całości produkuje się je ze stali. Modele tego rodzaju doskonale sprawdzą się tam, gdzie występują bardzo duże momenty obrotowe oraz przesunięcia kątowe, osiowe oraz promieniowe wałów. Poleca się je także aplikacjom, które wymagają wysokiego bezpieczeństwa oraz dużej trwałości i wytrzymałości.

Produkty marki KTR na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżniają się kompaktowością, niskim momentem bezwładności oraz równie małą masą. Ponadto do zalet sprzęgieł całostalowych wspomnianej firmy zalicza się dużą odpornością na zużycie i tym samym dłuższą żywotnością.

 

Popularne sprzęgła całostalowe KTR

Całostalowe rozwiązania serii GEARex to sprzęgła zębate wyprodukowane w całości z wysokiej jakości stali. To modele, w które wyróżniają się wysoką gęstością mocy, gwarantujące elastyczne łączenie wałów. Do zalet sprzęgieł całostalowych zalicza się między innymi zdolność kompensowania kątowych, osiowych oraz promieniowych odchyłek połączonych wałów. Maksymalny moment obrotowy wynosi 2 750 000 Nm. Wartość ta może różnić się przy poszczególnych wariantach sprzęgła, dlatego zawsze należy sprawdzać te informacje w katalogu producenta, zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie.

Całostalowe sprzęgła GEARex znajdą zastosowanie między innymi w sprężarkach, napędach pomp i w urządzeniach wykorzystywanych w hutnictwie.

Komponenty serii GEARex marka KTR dostarcza w wielu wariantach. Dostępne są między innymi modele FA, FB, FAB, DA oraz DB.

 

Sprzęgło GEARex FA

Produkty GEARex FA to dwukardanowe sprzęgła zębate w wykonaniu bardzo krótkim. Obie piasty zwrócone są do wewnątrz. Wyróżniają się między innymi wysokimi momentami obrotowymi do 135 000 Nm.

 

Sprzęgła GEARex FB

Dwukardanowe sprzęgło zębate z łukowymi zębami typu FB skutecznie kompensuje wszelkie przesunięcia wałów. To modele w wykonaniu krótkim z piastami skierowanymi na zewnętrzną stronę.

 

Sprzęgło GEARex FAB

Typ FAB to dwukardanowe całostalowe rozwiązanie z jedną piastą zwróconą na zewnątrz lub do wewnątrz.

 

Sprzęgła GEARex DA

Modele DA wyróżniają się wysokim momentem obrotowym, wynoszącym 2 750 000 Nm. Tuleja z pokrywą zapewnia bardzo prosty montaż. Komponent w wykonaniu krótkim ma piasty, które skierowane są do wewnątrz. Modele tego typu mają niewielką odległość pomiędzy wałami.

 

Sprzęgło GEARex DB

Typ DB obejmuje rozwiązania mające średnią odległość pomiędzy wałami. W modelach tych piasty zwrócone są na zewnątrz. Dzięki tulei z pokrywą sam montaż jest bardzo prosty. Maksymalny moment obrotowy niniejszych sprzęgieł wynosi 2 750 000 Nm.

Więcej danych technicznych na temat poszczególnych rozwiązań znajdziesz w katalogu KTR. Pobierz broszurę, zanim złożysz zamówienie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *