Czy warto kupić progi zwalniające?

Czy warto kupić progi zwalniające?

Jak powszechnie wiadomo, progi zwalniające stosuje się w celu ograniczenia zbyt dużej prędkości, aby szybsza jazda nie stanowiła niebezpieczeństwa dla osób postronnych.

Czasami nieodpowiednio zaprojektowane progi zwalniające są wręcz zmorą dla użytkowników ruchu. Tylko dobrze wykonany konstrukcyjnie próg powoduje chęć zmniejszenie nadmiernej prędkości, a nie frustrację.

  1. Gdzie zamontować progi zwalniające?
  2. Procity – polecany producent progów zwalniających

Gdzie zamontować progi zwalniające?

Progi zwalniające montuje się w miejscach do tego dozwolonych i zgodnie z przepisami. Przede wszystkim są to okolice budynków użyteczności publicznej, tj. szkoły, szpitale, centra handlowe, oraz fabryki, zajmujące się produkowaniem różnej maści produktów na masową skalę. Niewątpliwe jest, że progi zwalniające skutecznie ograniczają także prędkość różnych maszyn z branży przemysłowej. W wielu halach produkcyjnych montuje się tego typu elementy, aby znajdujące się tam urządzenia nie stanowiły niebezpieczeństwa dla kierującego i tych, którzy znajdują się w pobliżu.

Za sprawne ograniczenie prędkości odpowiada wypukły kształt progu oraz inne mniejsze wypukłości, prowadzące do zwiększenia tarcia pomiędzy maszyną a pojazdem.

Procity – polecany producent progów zwalniających

Producent Procity to jedna z marek oferująca urozmaicony asortyment progów ograniczających. Produkty z kategorii progów zwalniających Procity są wykonane z wysokiej jakości kauczuku, odpowiadającego za zmniejszenie ryzyka uszkodzenia pojazdu podczas pokonywania progu. Procity oferuje kilka wariantów progów o 2 grubościach wraz z systemem umożliwiającym przepuszczenie kabli, a to wszystko w kolorach żółtym i czarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *