Czy polskie łożyska są dobre?

Czy polskie łożyska są dobre?

Czy polskie łożyska są dobre? Czy warto zamiast europejskich lub japońskich rozwiązań sięgać po produkty z naszego rodzimego rynku? Jeśli tak, to którą polską markę wybrać? Polecamy łożyska toczne PBF (FŁT Kraśnik)!

 

  1. Historia producenta łożysk – Polish Bearings Factory
  2. Jakie łożyska produkuje PBF?

 

Wybierając producenta łożysk często kierujemy się ocenami klientów, którzy już skorzystali z usług marki. To sprawia, że zwykle sięgamy po rozwiązania aktualnie popularnych firm. Czasami warto jednak zwrócić uwagę na mniej znane marki, a już szczególnie te, które oferują wysokiej jakości łożyska po podobnej – jeśli nie nawet nieco niższej – cenie. Dziś – biorąc pod uwagę problem, z którym aktualnie borykamy się na całym świecie – poleca się wspierać lokalne biznesy. Dlatego, jeśli chciałbyś kupić polskie łożyska, koniecznie sprawdź asortyment marki PBF – znanej również pod pierwszą nazwą FŁT Kraśnik .

 

Historia producenta łożysk Polish Bearings Factory

Historia marki FŁT Kraśnik rozpoczyna się właściwie w 1938 roku. To wtedy powstało miejsce, w którym rozpoczęto fabrykę amunicji. Łożyskami zajęto się dopiero 10 lat później. Od 1948 roku marka prężnie się rozwija i dziś może pochwalić się przede wszystkim bogatą ofertą, która obejmuje przede wszystkim łożyska toczne w różnych wersjach. Produkty kupują nie tylko polscy, ale i zagraniczni klienci. Asortyment jest polecany ze względu na bardzo dobrą jakość oraz atrakcyjną cenę. Jeśli i Ty chciałbyś kupić wydajne łożysko kulkowe, niezawodne rozwiązanie baryłkowe, skuteczne wielkogabarytowe czy produkty specjalne, koniecznie sprawdź ofertę marki FŁT Kraśnik – dziś znanej jako Polish Bearings Factory.

 

Jakie łożyska produkuje PBF?

polskie-lozyskaBogaty asortyment marki PBF obejmuje przede wszystkim łożyska toczne. W ofercie znajdziesz popularne i uniwersalne łożyska kulkowe w wariancie zwykłym, skośnym, wahliwym, samonastawnym i wzdłużnym. Modele zwykłe dostarcza się bez uszczelnień technicznych, w wariancie zamkniętym lub z kanałkiem osadczym. Skośne rozwiązania produkuje się w wersji jednorzędowej, jednorzędowej dwukierunkowej lub dwurzędowej. Podobnie jak łożyska wzdłużne – dostępne są w modelu jednokierunkowym, dwukierunkowym i dwukierunkowym z czołem kulistym.

Z łożysk wałeczkowych poleca się szczególnie produkty walcowe i stożkowe. Te pierwsze znajdziesz w modelu jednorzędowym, dwurzędowym i wielorzędowym. Drugie zaś w wariancie jednorzędowym i jednorzędowym parowanym.

W wersji wielogabarytowej Polish Bearings Factory produkuje łożyska kulkowe, walcowe, stożkowe i baryłkowe. Produkty te również dostępne są w różnych wykonaniach, na przykład w modelu jednorzędowym, wielorzędowym, skośnym czy wzdłużnym.

Oferta PBF obejmuje także łożyska specjalne. Do nich zalicza się przede wszystkim rolki prowadzące, rozwiązania kulkowe podatne dla przekładni falowych, produkty dedykowane sprzętom lotniczym czy modele skośno-wzdłużne. Specjalne komponenty znajdziesz również w każdej wyżej wspomnianej kategorii łożysk. Dlatego warto ściągnąć katalog FŁT Kraśnik i dokładnie sprawdzić, w jakich wariantach produkuje się poszczególne łożyska toczne. Ta różnorodność produktów sprawia, że klienci są w stanie znaleźć właściwie każde rozwiązanie i wybrać to, które najbardziej pasuje do danej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *