Alkomaty dla firmy

Alkomaty dla firmy

Zdarzyło Cię się przyłapać pracownika, który podczas pracy był w stanie nietrzeźwym? Szukasz urządzenia, które pozwoli Ci na przeprowadzanie szybkich kontroli? Przedstawiamy efektywne alkomaty dla Twojej firmy!

 

 

Alkomaty są urządzeniami, które dziś wykorzystują nie tylko służby mundurowe. Każdy może zaopatrzyć się w produkt również do użytku indywidualnego. A coraz częściej nawet spotykamy się z alkomatami w miejscu pracy. Dlaczego? W celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa. Nietrzeźwy pracownik może stanowić zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób.

 

Alkomaty elektrochemiczne Alkohit

Alkomaty elektrochemiczne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją technologię. Dzięki niej wyniki badań są bardziej precyzyjne niż w modelach półprzewodnikowych. Produkty te mają specjalny czujnik elektrochemiczny, który reaguje na alkohol. To znaczy, że badając osobę, która niedawno spożyła posiłek lub jest nałogowym palaczem, wynik nigdy nie będzie zawyżony, ponieważ czujnik będzie wyłapywał tylko i wyłącznie stężenie alkoholu.

Tanie alkomaty elektrochemiczne doskonale sprawdzą się do indywidualnego użytku. Nieco droższe i bardziej rozbudowane modele, dzięki swojej technologii i tym samym gwarancji dokładnych wyników, są wykorzystywane nawet przez służby mundurowe.

Szukając alkomatu do kontrolowania stanu trzeźwości swoich pracowników, zwróć swoją uwagę na modele elektrochemiczne, które aktualnie są polecane również przez specjalistów. Szczególnie produkty marki Alkohit cieszą się bardzo dobrą opinią. Te proste w obsłudze urządzenia pozwalają na przeprowadzenie w krótkim czasie wielu badań. Wystarczy zamontować nasadkę lejkową, która jest ustnikiem wielokrotnego użytku, ponieważ cały proces odbywa się w pewnej odległości. To znaczy, że badany nie dotyka ustami ustnika, co wymaga przy kolejnej osobie go wymienić, chociażby ze względów higienicznych.

 

Alkomaty półprzewodnikowe

Alkomat półprzewodnikowy to tańsza alternatywa. Świetnie nadaje się do indywidualnego użytku, dlatego mimo niższej już popularności, w dalszym ciągu można zdobyć ten model. Alkomat tego rodzaju wyposażony jest w czujnik półprzewodnikowy. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że badając osobę palącą, wynik często jest zawyżony. Dlatego, jeśli zależy Ci na wyjątkowej precyzji, warto dopłacić nieco więcej i wyposażyć swoją firmę w alkomat elektrochemiczny.

 

Produkty dowodowe

Urządzenia, które uzyskały pozytywną ocenę w specjalnym teście, dzięki czemu uzyskane wyniki mogą być równocześnie dowodem w sądzie. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują takowej możliwości. Wbrew pozorom alkomaty dowodowe mogą przydać się również w zakładach pracy.

 

Popularne modele Alkohit

Produkty marki Alkohit dostępne są na każdą kieszeń. W zależności od potrzeb możesz otrzymać tanie urządzenie, które spełni podstawowe wymagania, jak również bardziej efektywny i nieco droższy model. Jednakże bez względu na to, czy wybierzesz tani alkomat, czy bardziej kosztowną alternatywę. W obu przypadkach dostajesz gwarancję dokładnego i precyzyjnego wyniku!

 

Alkohit X3

Budżetowym, a zarazem efektywnym modelem jest zdecydowanie alkomat ALKOHIT X3, charakteryzujący się niewielkim rozmiarem oraz intuicyjną i bardzo łatwą obsługą. To świetne rozwiązanie zarówno dla kierowców, jak i do użytku w małych oraz średnich firmach. Alkohit X3 ma wbudowaną funkcję zapamiętywania pięciu ostatnich wyników, a także licznik informujący ile pomiarów zostało już przeprowadzonych. Dzięki temu nie przeoczysz momentu, w którym urządzenie trzeba będzie skalibrować.

 

Alkohit X600

Najbardziej rozbudowanym rozwiązaniem jest alkomat ALKOHIT X600, który został wyposażony w szereg dodatkowych i innowacyjnych funkcji oraz akcesoria w postaci drukarki D100. Dzięki drukarce wszystkie pomiary możesz od razu po badaniu wydrukować i użyć jako dowód w sądzie – o ile produkt przeszedł odpowiednie testy i oficjalnie może alkomatem dowodowym być. Alkohit X600 ma dotykowy ekran, ciekawy design i intuicyjne menu. Duża pojemność baterii oraz ustnik lejkowy pozwala na przeprowadzanie dużej ilości badań i to w rekordowo krótkim czasie. Między innymi dzięki temu doskonale sprawdzi się w rękach służb mundurowych oraz w małych i dużych firmach. Platynowe sensory elektrochemiczne ukryto pod trwałą i aluminiową obudową, odporną na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dużą zaletą alkomatu Alkohit X600 jest także funkcja umożliwiająca przeprowadzanie badania na osobie, która jest nieprzytomna lub ma problemy z wydychaniem powietrza.

 

Alkomat w firmie to świetne rozwiązanie, dzięki któremu poziom bezpieczeństwa w danym miejscu pracy znacznie wzrasta. A nie od dziś wiadomo, że jest to czynnik, którego pod żadnym pozorem nie można ignorować.

One Reply to “Alkomaty dla firmy”

  1. Mam alkohit x3 i jak na moje potrzeby jest to model wystarczający. A używam go indywidualnie. Żona czasami też pożycza. Super opcja dla każdego kierowcy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *