Aktywatory i podkłady marki Loctite

Aktywatory i podkłady Loctite do niezbędne elementy pomocnicze, które wykorzystuje się w procesie montażu.

Nie tylko przyspieszają utwardzanie się kleju, ale również pozytywnie wpływają na kohezję czy adhezję kleistej substancji. Dlatego zawsze warto zaopatrzyć się w tego rodzaju dodatki.

Głównym zadaniem aktywatorów jest przede wszystkim przyspieszenie procesu klejenia. Niektóre kleje wymagają wręcz obecności tego rodzaju specyfiku. Aktywator Loctite jest wykorzystywany głównie w sytuacjach, gdy klejenia dokonujemy w trudnych warunkach otoczenia, na przykład przy niskiej temperaturze lub suchym powietrzu. Oprócz wpływu na utwardzanie, aktywatory świetnie radzą sobie z trudnosklejalnymi powierzchniami, które pod wpływem preparatu po prostu się uaktywniają. Dlatego warto je wykorzystywać do tego rodzaju materiałów. Aktywator nadaje się także w momencie, gdy łączymy ze sobą elementy, między którymi występują duże szczeliny.

Aktywatory dobiera się w zależności od tego, jaki klej stosujemy. Ze względu na obecność rozpuszczalników, przed każdą aplikacją preparatu, warto zapoznać się z zaleceniami producenta i sprawdzić, czy aby na pewno aktywator nie uszkodzi danej powierzchni.

Opisywane aktywatory Loctite są produktami łatwopalnymi, dlatego zawsze trzeba zachowywać wszystkie środki ostrożności. Jednocześnie, mimo rozpuszczalników obecnych w składzie, nie szkodzą środowisku, ani nie wpływają negatywnie na warstwę ozonową.

Podkłady natomiast są stosowane do przygotowania powierzchni, która będzie łączona. Preparaty te korzystnie wpływają na adhezję kleju i tym samym zapewniają trwałość połączenia klejonych elementów. Podkłady Loctite również bywają produktami łatwopalnymi, dlatego zalecamy, by i tutaj zachować ostrożność.

Pomoce te czasami są bardziej potrzebne, czasami mniej. Jednakże warto mieć je zawsze w zasięgu ręki. Nawet jeżeli nasz klej tego nie wymaga, dzięki aktywatorowi możesz zaoszczędzić czas i szybko powrócić do pracy, a także podnieść poziom trwałości, dzięki czemu na pewno znacząco obniżysz koszty eksploatacyjne. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

2 Replies to “Aktywatory i podkłady marki Loctite

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *